KQT5P0(R)TS I i 66 Ik hoop dat mijn besluit om te ver trekken geen ge volgen gaat heb ben voor het team 38 SPORT RUGBY Open Darts Zeeland sterk bezet Cyclus afgetrapt in Ossenisse Toernooien bij Tjoba en TOP Internationaal Reynaerttoernooi Kans op revanche Zeeuwse clubs Loodzwaar beachrugbyseizoen achter de rug Koos de Ronde geeft clinic in Vrouwenpolder Middelburger verruilt ereklasser Oemoemenoe voor waarschijnlijk één seizoen voor Dendermonde. De EBG Open Darts Zeeland is aan de derde edi tie toe. Er hebben zich inmiddels meer dan hon derd deelnemers ingeschreven en die strijden om een prijzenpot van meer dan 5000 euro. De verliezend finalist van vorig jaar, Danny Nop pen, is van de partij. Verder zijn de Zeeuwse kampioenen Ron Huisman en Tamara van Ros- sum van de partij. Bij de vrouwen verdedigt Ai- leen de Graaf haar titel. Ook de Vlissingse Karin Krappen heeft zich ingeschreven.. Het toernooi wordt in sporthal De Belt aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg gehouden en begint om 14.00 uur. In Ossenisse staat zaterdag de eerste van twaalf trim- en wandelwedstrijden van de Stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen op het pro gramma. Deze eerste d'Ossekoppen-loop wordt gehouden over vier afstanden: 500 meter (kids- run), vijf, acht en elf kilometer. Ossenisse-Zee- dorp viert dit weekeinde haar jaarlijkse dorps feest, dit jaar mede in het teken van 850 jaar Os senisse, 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen en de heu se opening van het nieuwe dorpshart. Inschrij ving vindt plaats in het dorpshuis Hof ter Nesse (Kipstraat 12) van 13.30 tot 14.45 uur. Om 14.45 uur start de kidsrun, om 15.00 uur starten de drie overige afstanden. Bij de overgangsklassers Tjoba en TOP zijn za terdag voorbereidingstoernooien, een week voor het begin van de veldcompetitie. Tjoba houdt in 's-Heer Hendrikskinderen het Tjoba-Reijnhout Elektro-toernooi. Deelnemen de clubs (met een eerste en een tweede team) zijn Tjoba, Fortis, Togo, Albatros, AKC en Kwik. De laatste twee komen uit België. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. De finale rondes starten om 15.00 uur. TOP Arnemuiden ontvangt de achttallen van Wageningen, Rust Roest en Voorwaarts. De vierkamp (met ook de juniorenteams en de tweede ploegen) duurt van 11.00 tot en met 17.20 uur. ZATERDAG 23 EN ZONDAG 24 AUGUSTUS Voor de 56e keer wordt dit weekeinde het Rabo Reynaerttoernooi gehouden bij hockeyclub Ra- pide in Hulst. Er wordt gehockeyd in achttallen op een half veld, waarmee de intensiteit van het spel verhoogd wordt en de technische kwali teiten beter te zien zijn. De velden worden om zoomd door balken, die gebruikt mogen wor den om de bal naar elkaar te spelen. Het toernooi start met een feestavond op vrij dagavond. Op zaterdag en zondag wordt er ge hockeyd. Teams uit België, Engeland en Duitsland geven het toernooi een internationaal karakter. Op zondag vindt de finale plaats vanaf 15.00 uur. Het Zeeuwse voetbalgeweld barst dit weekein de echt weer los. De inleidende beschietingen zijn achter de rug, het is nu tijd voor de dis trictsbeker. Sommige ploegen benaderen het als veredelende oefenwedstrijden, maar er staat echt iets op het spel. Een plaats in de halve fina le levert bijvoorbeeld kwalificatie voor de prof beker op. Vorig seizoen liep Hoek dat ternau wernood mis. De Zeeuws-Vlaamse topklasser verloor in de kwartfinale na strafschoppen van Dosko. Daardoor speelt er voor het eerst sinds lange tijd geen enkele Zeeuwse club in de prof beker. MIDDELBURG - Laurent Legrand speelt komend seizoen in de Bel gische competitie. De Middelburg se rugbyer maakt de overstap van Oemoemenoe naar Dendermon de. De bedoeling is dat hij er één jaar speelt. Daarna wil hij als een meer ervaren speler terugkeren bij de Zeeuwse ereklasser. „Mijn ervaringen kan ik dan weer door geven aan anderen en aan de jeugd die doorkomt. Zo heeft de club er ook wat aan." De contacten tussen de Belgische club en de 22-jarige Legrand wer den afgelopen zomer gelegd. De student sport- en bewegingsedu catie speelde op uitnodiging een paar beachrugbytoernooien mee met The Magnets, een team uit Gent. Bij die gelegenheidsforma tie zaten ook spelers van Dender monde. Die begonnen na verloop van tijd te informeren of hij inte resse had in een overstap. Vervol gens kwam Legrand in contact met de clubleiding en ging hij er op proef. Uiteindelijk hakte hij de knoop door om Oemoemenoe te verlaten. Bij die club begon hij nog wel ge woon aan de voorbereiding. Zon der enige pauze ha zijn beachsei- zoen rolde hij de trainingen van Oemoemenoe in. „Ik hoop wel dat mijn besluit om te vertrekken geen gevolgen gaat hebben voor het team", zegt hij, wetende dat de Middelburgers het zonder zijn inbreng wellicht zwaar gaan krij gen op het hoogste niveau. „Ik hoop wel dat ze in de ereklasse blijven." Legrand speelde al vanaf zijn vijf de bij de Middelburgse club. „Ik zeg wel eens: ik mocht zelf kiezen op welke sport ik ging." Maar ei genlijk lag het al vast dat het rug by zou worden. Mijn* vader Jean- Louis, die vorig jaar overleden is, zat al bij de club, net als mijn broer Fabien en mijn neef Quin- ten. Ik ben al vroeg begonnen en ben daarna nooit meer gestopt." In de jeugd maakte hij Legrand nog wel één keer een uitstapje naar RC Tilburg, maar na één sei zoen keerde hij terug op het oude nest. In dezelfde periode deed hij ook ervaring op bij diverse natio nale 'jeugdteams. Hij had, zo zegt hij, het geluk dat zijn vader hem altijd naar trainingen in Amster dam bracht. „Hij heeft mij altijd erg geholpen. Mijn moeder is daar overigens niet anders in. Zij helpt mij bij het maken van keuzes in de rugby. Dat is in het laatste jaar ook niet veranderd." MIDDELBURG - Laurent Legrand nam na zijn debuutjaar met Oe moemenoe in de ereklasse geen enkele rust. Hij speelde toer nooien beachrugby met zowel Oe moemenoe als The Magnets. „Beachrugby is nog veel zwaarder dan veldrugby", vertelt hij. „Dat is echt killing voor je lichaam. Wed strijden duren twee keer vijf mi nuten, wat nog best lang is. Meest al word je al na een minuut gewis seld, omdat het zó intensief is. En na een minuut rust moet je er dan ook weer in. Op het strand ko men tackles veel harder aan dan op het veld, omdat je op het strand trager bent en ze dus min der makkelijk kunt ontwijken. Je krijgt veel meer te verduren." Aanvankelijk beoefenden ze bij Oemoemenoe beachrugby voor de lol. Maar daar is de afgelopen jaren verandering in gekomen. Het is nu echt serieus en er wordt ook hard voor getraind. Bij The Magnets zijn ze nog een stap ver der. Met Legrand in de gelederen werd de Gentse formatie derde op het Europees kampioenschap in Italië. „We hebben daar in een groot beachstadion gespeeld. Ik had dat niet willen missen." VROUWENPOLDER - Menner Koos de Ronde geeft zondagmiddag een clinic in Vrouwenpolder bij het Zeeuws Paardenspektakel. De Ronde won vorig jaar de wereld beker bij de vierspannen. In zijn spoor neemt Lisa Stroud deel aan de tweedaagse menwed strijd in manege De Eendracht. Voor deze Amerikaanse is de wed strijd de laatste voorbereiding op de Wereldruiterspelen, die vol gend maand worden gehouden in Normandië. „Koos de Ronde vroeg of Lisa bij ons kon starten", aldus organisator André Vink. „Dat vinden we natuurlijk een eer. We hebben toen gevraagd of Koos een clinic bij ons wilde ge ven." Gisteren gaf hij zijn ja-woord. In Vrouwenpolder wor den zaterdag de dressuur- en vaar- digheidsproeven gereden. Zondag volgt de marathon. cB Kijk voor de volledige agenda op www-pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 23 AUGUSTUS Legrand kiest voor leerschool in België door Roeland van Vliet Laurent Legrand AGENDA AMATEURVOETBAL COMPETITIE Zaterdagvoetbal. Topklasse: Hoek-Capelle, Barendrecht-Ajax, FC Lisse-Excelsior Maassluis, Kozakken Boys-IJsselmeervogels, Genemui- den-HHC Hardenberg, Scheveningen-GVW, Spakenburg-Rijsburgse Boys (15.00 uur), Sparta Nijkerk-ONS Boso Sneek (15.00 uur). Indien niet anders vermeld aanvang 14.30 uur. DISTRICTSBEKER Poule 4: Vlissingen-Halsteren (19.30 uur). Pou le 26: Klundert-Kloetinge (14.30 uur). Poule 112: Duiveland-Terneuzen (17.00 uur), Arne- muiden-De Noormannen (14.30 uur). Poule 113: Bruse Boys-Alliance (17.00 uur), Yerse- ke-Cluzona (17.00 uur). Poule 114: De Meeu- wen-HW'24 (18.45 uur) en Domburg-Krab- bendijke (14.30 uur). Poule 115: Breskens-FC Dauwendaele (17.00 uur), FC Axel-Smerdiek (17.00 uur). Poule 116: Walcheren-MOC (17.00 uur), GPC Vlissingen-BSC (17.00 uur). Poule 117: FC Bergen-MZC'11 (17.00 uur), Wemeldinge-DFS (15.00 uur). Poule 118: VCK-RCS (17.00 uur), Oostkapelle-Noad'67 (14.30 uur). Poule 119: Serooskerke-RIA W. (1 7.00 uur), ZSC62-SSV65 (14.30 uur). Poule 120: Terneuzense Boys-Internos (17.00 uur), 's-Heer Arendskerke-De Fendert (14.30 uur). Poule 121: Philippine-Kruiningen (17.00 uur). Poule 122: Nieuwdorp-Seolto (15.00 uur), WHS-Hoeven (17.00 uur). Poule 123: Clin- ge-Veere (17.00 uur), Zaamslag-Zeelandia Mid delburg (17.00 uur). Poule 124: MZVC-Zwaiu- we (15.00 uur). Poule 125: Kapelle-DHV. Pou le 201: Kloetinge 2-Aardenburg (17.00 uur), SD'63-Apollo (17.00 uur). Poule 202: Hulster- loo-WIK (17.00 uur), IJzendijke-SVD (17.00 uur). Poule 204: Terhole-Rillandia (17.00 uur), Vogelwaarde-Bevelanders (17.00 uur). Poule 205: Heinkenszand-Meto (17.00 uur), Steen-SC Stavenisse (17.00 uur). Poule 206: Grenswachters-Hoedekenskerke (17.00 uur) Halsteren-Sluiskil (17.00 uur). Poule 207 Oostburg-FC Bergen (17.00 uur), Jong Am bon-Nieuw Borgvliet (17.00 uur). Poule 208: SKNWK-Kwadendamme (14.30 uur). Poule 209: Lebo-SPS (14.30 uur). Poule 210: Rim boe-Koewacht (17.00 uur), BW-Spui (17.00 uur). Poule 211: Hansweertse Boys-Devo (17.00 uur). Poule 212: Graauw-Vlissingen za terdag (17.00 uur). Poule 213: Vrederust- Corn Boys, Waarde-Groede (17.00 uur). Poule 214: Biervliet-Wolfaartsdijk (17.00 uur). Poule 218: RSV-Vosmeer (17.00 uur). Zondag. Poule 4: Goes-Dosko. Poule 208: Steenbergen-Patrijzen. Poule 209: Luc- tor'SS-RBC. Poule 212: Hontenisse-WW'67. Poule 214: Hoofdplaat-Odio. Indien niet anders vermeld aanvang 14.30 uur. De uiteindelijke nummers één in de poule plaatsen zich voor de tweede ronde. Alleen in de poules van Vlissin- gen, Kloetinge en Goes gaan ook de nummers twee verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38