Muziek en poezie omlijsten de zevende Kunst aan de Kust Coen Minderhoud wint ZK ringrijden Portiersloge moet wijken WALCHEREN 29 ringrïfdèi Oogstfeest met optocht In Oudelande wordt zaterdag vanaf 9.30 uur het tweejaarlijk se Oogstfeest gehouden. Het hoogtepunt van de dag is de op tocht met rond het dorp geteel de agrarische producten. Het wordt een dag vol activiteiten voor jong en oud in het dorp. Eben Haezerkerk houdt open dag De PKN-gemeente van Nieuw en Sint Joosland houdt morgen tij dens het dorpsfeest open kerk van 9.30 tot 16.30 uur. In de Eben Haezerkerk draait de film van de PZC-kerkenexcursie in juni. Be zoekers kunnen meedoen aan een kerkpuzzel. Om 15.00 uur begint een samenzang met mondharmo- nicagroep De Krekels. Ludieke Kids Ronde bij zestiende solexrace Zaterdag is de zestiende editie van de Solexrace Biggekerke. Er wordt traditiegetrouw in de cate gorieën Specials en Ludiek gere den. Nieuw is de Ludieke Kids Ronde (kinderen verkleed op fiets). Verder is er een oldtimer brommer-demonstratie en na af loop treedt zanger Eric op. wwwsolexracebiggekerke.nl Doopjurken te zien in de Hofpleinkerk De Hofpleinkerk houdt zaterdag een open kerkendag. De Middel burgse kerk is tussen 13.00 en 16.00 uur open. Tevens is er een expositie van een veertigtal doop jurken te zien die zijn ingebracht door gemeenteleden. Belangstel lenden kunnen ook van de gele genheid gebruik maken voor het voeren van een gesprek. Goede Doelen en speelkussen op Markt Op de Markt in Middelburg vindt zaterdag de Goeden Doe- lenmarkt plaats. Er treden groe pen op als Unknown en de prai- seband van Zuidpoort. Naast de optredens staan er kramen van lokale kerken en goede doelen. Voor kinderen is er een speelkussen. De markt is van 11.00 tot 17.00 uur. gegeven. Zaterdag geeft Linear Li ve korte concerten in beide ker ken. Het duo is in totaal acht keer te horen. Linear Live bestaat uit zangeres Linda en gitarist Arjan. Zij spelen luistermuziek. In de Ca- tharinakerk van 10.30 tot 10.45 uur; 11.00 tot 11.15 uur; 11.30 tot 11.45 en 12.00 tot 12.15 uur. In de Odulphuskerk vervolgt het duo de reeks met eveneens vier optre dens. Van 14.00 tot 14.15 uur; 14.30 tot 14.45 uur; 15.00 tot 15.15 uur en 15.30 tot 15.45 uur. Middel- De ringrijders troffen het deze dag met het weer. Na de buien en harde wind van de afgelopen tijd leek het donderdag gunstig qua wind en bleef het bij een enkel spatje regen. Tien rijders kregen het voor el kaar om 30 van de 30 ringen te ste ken. Deze rijders mochten zich verzamelen in de hoofdbaan om de strijd met elkaar aan te gaan voor het Zeeuws Kampioenschap. Het massaal toegestroomde pu bliek kreeg een schitterende kamp voorgeschoteld. Vier rijders kregen het voor elkaar om de I4mm-ring te steken. Zij moch ten op de 10mm verder strijden voor de drie hoofdprijzen. Nadat ze allen twee maal misten en daar door weer terug moesten naar de i4mm-ring, was het Sebastiaan Sturm die als eerste in wist te ste ken. Coen Minderhoud en Emiel Provoost volgden zijn goede voor beeld. De volgende ïomm-beurt staken Minderhoud en Provoost wederom in. Sturm miste en moest daardoor genoegen nemen met de derde plaats. Alsof het nog niet knap genoeg was, wist Min derhoud, afdeling Domburg, ook voor de derde keer de ïomm-ring te steken en werd hierdoor de te rechte Zeeuws Kampioen 2014. Emiel Provoost werd knap twee de. Na de uitreiking van de kam pioenssjerp en -beker klonk het Zeeuws volkslied over het Molen water. Hierna verschenen maar liefst 33 rijders in de baan, zij hadden allen 10 van de 10 ringen voor de bekers gestoken en mochten zich gaan opmaken voor de kamp om vijftien bekers. Sebastiaan Sturm liet zien dat hij één van de beste ringrijders is, want na de derde prijs presteerde hij het nu om nog maals de ïomm-ring te steken. Hij was de enige die dit voor el kaar kreeg en won daardoor de eerste beker: het beeldje van voor malig koningin Beatrix. Coen Min derhoud deed niet onder voor Sturm en sleepte de tweede beker in de wacht. Ronald Geertse van de afdeling Grijpskerke won de derde beker. burgs stadsdichter Theo Raats leest zaterdag voor uit eigen werk in de beeldentuin aan de Melis- kerkseweg 4; van 11.00 tot 11.15 uur en van 11.30 tot 11.45 uur. Hij sluit Kust aan de Kust afin de Ca- tharinakerk; van 13.30 tot 13.45 en van 14.00 tot 14.15 uur. De jaarlijkse kunstroute is van daag en zaterdag nog van 10 tot 17 uur te doen. In de Cathariakerk in Zoutelande en de Odulphuskerk in Meliskerke worden concerten OUDELANDE www.oogstfeestoudelande.nl NIEUW-SINT JOOSLAND BICGEKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 en perkament door Rian Janse MIDDELBURG - Middelburg was gis teren het toneel voor de traditione le 'dolle donderdag'. Op het Molen water kwamen 179 ringrijders in zes banen in actie. Zij streden om het Zeeuws Kampioenschap en het beeldje van prinses Beatrix. pagina 30 en 31: Jihaaa! Hebbes door Annemarie Zevenbergen Routes bij alle VW's, de Tourist-shop in Middelburg en op de locaties. De folder met route is ook te downloa den via de site van Kunst aan de kust: www.kunstroutezoutelande.nl 86 Beeld van Christa Kloppenborg. foto's Lex de Meester ZOUTELANDE - Het programma van de zevende editie van Kunst aan de Kust-route omvat naast diverse kunstdisciplines ook muziek en poëzie. Zowel in kerken als in een beeldentuin. VLISSINGEN - In Vlissingen is de voormalige portiersloge van De Schelde ge sloopt. Het gebouw moet wijken voor de aanleg van de nieuwe weg tussen de Aagje Dekenstraat en de Koningsweg over het Scheldeterrein. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29