Spookrijder veroorzaakt aanrijding op N57 Slachtoffers gifverf op legerbases eisen proces villi Stedentrip Groningen IS vroeg 100 min voor James Foley Dierenbescherming bestaat 150 jaar 10en 11 Internet niet weg te denken van het strand VRIJDAG 22 augustus 2014 In de top 10 van schoonste stranden van Nederland staan liefst acht Zeeuwse stranden. 'Ze zijn superschoon', conclu deren ANWB-inspecteurs. pagina 26 en 27: Zeeland scoort mét schoon strand Commentaar *m Vanwege de bergingswerkzaamhe den en het politieonderzoek was de weg bijna de hele middag in beide richtingen afgesloten tus sen de A58 en de afslag Veere. De afsluiting van deze doorgaan de route leidde tot een verkeersin- farct in Middelburg, mede door dat de doorgaande route in de stad wegens werkzaamheden is af gesloten. In verband met het Zeeuws kampioenschap ringrij- den en de weekmarkt was het ook al druk in het centrum. Een anonieme ooggetuige zei te gen de PZC dat hij de spookrijder heeft zien keren op de weg. „Ik reed zelf richting de A58 en zag hem op de baan richting Veere stoppen. Vervolgens keerde hij en reed tegen het verkeer in. Auto's moesten hem ontwijken", aldus de getuige. De politie Zeeland- West-Brabant meldde gisteren wel dat het om een spookrijder ging die het ongeval had veroor zaakt, maar kon over de exacte toedracht nog niets zeggen. Via letselschadespecialist Yme Drost eisen ze dat onderzocht wordt wie voor de rechter kan worden gebracht voor de vergifti gingsverschijnselen die zij erva ren. Dat blijkt uit een brief die Drost gisteren naar het Openbaar Ministerie in Arnhem stuurde. Drost, bij wie zich afgelopen tijd de oud-personeelsleden van de vijf materieeldepots hebben ge meld, wil van justitie weten wel ke instanties, bedrijven of perso nen er precies voor verantwoorde lijk waren dat honderden mensen jarenlang te weinig zijn be schermd tegen de giftige stoffen waarmee ze op de depots werk ten. Drost denkt aan aangifte we gens het 'opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, al dan niet met de dood tot gevolg'. Het ministerie van Defensie op zich kan, als onderdeel van de Ne derlandse staat, niet strafrechte lijk worden vervolgd. De overheid kan alleen ter verantwoording worden geroepen door het parle ment. Defensie liet gisteren we ten de zaak nog te onderzoeken. Wel komt minister Jeanine Hen nis (WD) binnenkort nog met antwoorden op eerder gestelde vragen van de SP over deze kwes tie. Daaruit zal blijken in hoever re het ministerie op de hoogte was van de gevaarlijke stoffen en welke actie is ondernomen. zeeland naz mep festival DESTELLING UW MENING 353 reacties 3 555530 Kras.nl/50035 of bel 0900-9697,5cPm MORGEN Bij DE PZC WASHINGTON - De ontvoerders van de Amerikaanse journalist Ja mes Foley zouden in eerste instan tie 100 miljoen euro losgeld voor hem hebben gevraagd. Het geld zou zijn gevraagd van zo wel de familie van Foley als zijn werkgever GlobalPost. Foley werd uiteindelijk onthoofd door de Isla mitische Staat (IS). Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 197 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Regen en kil 16° O Wk i m V MIDDELBURG - Een spookrijder is gistermiddag zwaargewond ge raakt bij een aanrijding op de N57 in Middelburg. De man botste met zijn personenauto frontaal op een bestelbusje ter hoogte van de afrit Arnestein. De bestuurder van het bestelbusje liep volgens de politie lichte verwondingen op. door Bram van der Heijden en Serge Sekhuis SITTARD - Veertig zieke oud-mede werkers van Defensie willen dat de verantwoordelijken in de affaire met kankerverwekkende verf in le- gerdepots strafrechtelijk worden vervolgd. Ik kom graag op het strand Reageer op pzc.nl ik heb nooit last van meeuwen EENS ONEENS Het Hampshire City Hotel ligt in het centrum van Groningen. Inclusief ontbijtbuffet en wifi Op loopafstand van diverse bezienswaardigheden zoals het Groninger Museum en de Martinitoren Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten. Bijlage over het grootste culturele festival van Zeeland met het programma, hoofdrolspelers en muzikanten. O pagina 2 en 3: Britten zoeken 'jihadist John'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1