a i WONEN 17 O ten uit zo'n laat zaaisel kun je tot de eerste nachtvorst oogsten. Een plant die qua uiterlijk en ook qua smaak op dille lijkt, is venkel, Foeniculum vulgare. Maar in ge drag is er een groot verschil; dille is eenjarig, fragiel en niet zonder problemen: soms wil het zaad niet kiemen en bij kil weer laat de groei te wensen over. Venkel is een vaste plant, robuust van stengel en groeiwijze, en vaak niet uit te roeien; de plant zaait zich overal en vaak waar je hem juist niet hebben wilt. Maar het jonge venkelblad is het mooist van alle schermbloemen: wolken van fijnverdeeld groen. Zowel venkel als dille is gastheer van de koninginnepage. De rups van die vlinder is zo mogelijk nog exotischer dan de vlinder zelf. HEBBEN Te mooi voor een simpele stapelstoel Nijlpaard-sofa ook de Amerikaanse markt goed te kunnen bedienen." Ondertussen wordt in Eindhoven hard ge werkt aan de ontwikkeling van de Smart Booo. „We hopen die begin volgend jaar te lanceren", zegt Arias van Oordt terwijl hij een klein, zilverkleurig bolletje op tafel legt. „Dit is 'm." Het bolletje blijkt een af standsbediening te zijn waarmee verschil lende lampen op afstand kunnen worden bediend. Het werkt simpel: je drukt op de knop aan de achterkant van de Smart Booo en je kunt de lamp ermee bedienen. Dim men doe je simpelweg door aan het bolle tje te draaien. Het slimme apparaatje gaat naar verwach ting ongeveer 50 euro kosten. „In de loop van dit jaar maken we al onze lampen er al voor geschikt", zegt Arias van Oordt. Hij verwacht er veel van. „Technisch is het niet zo vernieuwend meer. Maar het ver schil is, dat dit écht eenvoudig in gebruik is. De meeste systemen die nu verkrijgbaar zijn, zijn of heel complex en moeilijk te in stalleren of eigenlijk te duur. Vaak krijg je dan ook nog ergens een lelijke tablet op je muur geplakt. Smart Booo is veel simpeler. Iedereen kan het installeren." En zo eenvoudig hoort het volgens Arias van Oordt ook te zijn. „Een slim huis moet het leven makkelijker maken. Dat besef lijkt nu op veel meer plekken door te drin gen. Bijvoorbeeld Apple is bezig met het ontwikkelen van de Home Kit, een plat form voor ontwikkelaars en fabrikanten. Door te voldoen aan hun protocollen kun nen apparaten eenvoudig via de mobiele te- Booo gebruikt een speciale ledtechnologie die garant staat voor 50.000 branduren lefoon worden bediend. Ook Philips heeft met de Hue (een verlichtingssysteem dat via een app op je telefoon werkt, red.) al be hoorlijke stappen gezet. Wij denken dat we met onze specifiek toegepaste ontwer pen juist een rol kunnen spelen bij het nog eenvoudiger, toegankelijker en persoonlij ker maken van de techniek." Aansluitend bij dat laatste, noemt Arias van Oordt het logisch dat je behalve het ele gante kleine bolletje met behulp van een 3D-printer nagenoeg elke vorm kunt kie zen die je mooi vindt. Ook komt er een plaatje beschikbaar waarmee je de afstands bediening aan de wand kunt bevestigen. Wanneer de Smart Booo precies in de win kel komt, is nog niet bekend. „We zijn aan het testen met prototypes. Als alles volgens planning verloopt, is de presentatie in ja nuari 2015." VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 De stapelstoel Is niet de mooiste van de stoelenfamilie. Vorm, afmeting, ma teriaal: bij de stapelstoel zijn alle facto ren die een stoel een eigen gezicht kunnen geven ondergeschikt aan dat ene aspect dat al in de naam zit opge sloten: hij moet stapelbaar zijn. Als ontwerper van een stapelstoel ben je dus beperkt in je mogelijkhe den. In zo'n omstandigheid een mees terwerk creëren, lijkt een utopie. Toch is Daniel Lau - in samenwerking met ontwerpbureau And then design - erin geslaagd iets heel bijzonders te maken van zoiets ordinairs als een sta pelstoel. Zijn creatie Kai lijkt met een paar simpele potloodschetsen in een Stapelstoel Kai. vergeten kwartiertje op papier gezet. En misschien gebeurde het ook wel zo, maar dan had Lau wel een mo ment van ongekende genialiteit. De chevron-vorm, het strakke uiterlijk, het materiaal (gepoedercoat staal): alles lijkt te kloppen aan Kai. Je kunt zijn schepper er hooguit van betich ten dat Kai de stapelstoelstatus al di rect na introductie is ontgroeid. En dat Lau dus feitelijk zijn doel is voor bijgeschoten. Want zeg nou zelf: Kai zet je toch niet in de hoekje van je schuur, opgestapeld in andere Kai's? Dat vindt Lau waarschijnlijk ook, want op de website staat dat de stoel zowel binnen als buiten een plekje kan krij gen. Een vast plekje, welteverstaan. www.andthendesign.co.uk In werkelijkheid moet je het niet pro beren om te gaan zitten op een nijl paard. Dat dier is een van de meest licht-ontvlambare beesten ter wereld, zeggen kenners. Maar deze Hippopo- Zitten op een nijlpaard, foto's PR tamus Chair is gelukkig niet agressief. De sofa behoort tot de dierenstoelen- serie van ontwerper Maximo Riera. Liever een neushoorn-, kever-, octo pus- of walvisstoel? Kijk dan op: www.max-riera.squarespace.com a gezien www.booo.com ©reageren? wonen@de wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17