Jagen taboe De Dierenbescherming bestaat maandag 150 jaar. 'Dames en heren van stand' voerden ooit strijd tegen de hondenkar. Tegenwoordig richt de club zijn pijlen voor al op de vee-industrie, het circus en het door fokken van honden. 10 VERDIEPING 150 JAAR DIERENBESCHERMING V Jagen was ooit een exclusief recht van grondeigenaren en de adel. Tegenwoor dig is er een onderscheid tussen plezier jacht en de jacht op dieren die voor overlast zorgen. Sinds 2002 zijn er nog maar vijf diersoor ten, die in de plezierjacht vrij bejaagd mo gen worden: fazant, wilde eend, houtduif, konijn en haas. „Wat ons betreft wordt die lijst verder teruggebracht. Liefst naar nul", aldus directeur Frank Dales van de Dieren bescherming „Plezierjacht past niet meer bij deze tijd." De Dierenbescherming is wel in gesprek met de Jagersvereniging. Maar erg constructief lijkt dat niet. „We zijn het met elkaar eens dat we het gloeiend met elkaar oneens zijn." Dan de jacht op dieren die voor overlast zorgen. „Wat ons betreft is jagen of vergas sen van bijvoorbeeld ganzen echt de laatste optie. Bovendien moet je dat steeds blijven doen, de populatie blijft zich altijd vernieuwen. Begrijp me goed, in een situatie waar men sen in gevaar komen, zoals bij Schiphol, kiezen we altijd voor de mensen." Er zijn volgens Dales voldoende diervrien delijke methodes voorhanden om de gan zen te verwijderen. Zoals het planten van olifantsgras in de omgeving van de luchtha ven. De Dierenbescherming zal altijd wijzen op alternatieven voor de jacht of het vergas sen, zegt Dales. In het weidegebied kun nen boeren bijvoorbeeld een weiland be planten met witte klaver. „Daar zijn gan zen gek op. Als ergens witte klaver, staat dan gaan alle ganzen daar naartoe. Dan blij ven ze weg van andere percelen." 'Het dier verdient nog steeds beter' door Wilko Voordouw Een jager heeft een gans geschoten die overlast veroorzaakte, foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 10