VS blijven IS confronteren Mill lllll||IIEIII!l 111 Stedentrip Berlijn 'Bank schikt voor 17 miljard dollar* Twee dagen muziek in Retranchement Ik wil mensen terug op de klomp krijgen' DONDERDAG 21 augustus 2014 Zon en buien 19° pagina 23: VVD wil meeuwen kunnen bestrijden Commentaar De WD wil de meeuw van de lijst van beschermde diersoorten halen. NEW YORK - Bank of America zal vandaag een schikking van circa 17 miljard dollar (bijna 13 miljard eu ro) aankondigen met het Ameri kaanse ministerie van Justitie van wege de verkoop van risicovolle hy potheekproducten. Dat meldden ingewijden. Bij de schikking be taalt de bank 10 miljard dollar in contanten, terwijl 7 miljard dollar wordt uitgetrokken voor het bij staan van consumenten, aldus de bronnen. Het zou de duurste schik king ooit zijn voor een Amerikaan se bank vanwege de verkoop van rommelige hypotheekbeleggingen. De VS kondigden geen directe sancties aan tegen de strijders, maar lieten wel weten niet in te gaan op de boodschap van IS dat Amerika de luchtaanvallen op de beweging moet staken. DE STELLING „IS spreekt namens geen enkele religie. Hun slachtoffers zijn in grote meerderheid moslims, en geen geloof leert mensen om bloedbaden aan te richten onder onschuldigen. Geen god zou goed keuren wat IS gisteren deed", zei Obama in reactie op de moord. „Jim Foley stond voor hoop. Hij leefde in contrast met zijn moor denaars. Hij vertelde de verhalen van onze medeburgers in Syrië." Foley werd in september 2012 in Syrië ontvoerd. Strijders van IS plaatsten dinsdag een video op in ternet waarop een gemaskerde man is te zien die Foley de keel doorsnijdt. De titel van de video is Message to America, boodschap aan Amerika. UW MENING 273 reacties Behoud van de Roggenplaat mag 12,5 miljoen euro kosten Obama: „We zijn kapot van dit nieuws. Mensen die zoiets doen, mislukken op den* duur. Ze falen omdat de wereld wordt gevormd door mensen zoals James Foley." De militant van de Islamitische Staat die Foley onthoofdde is vol gens een voormalige gijzelaar een Brit. Dat zei de oud-gevangene te gen de Britse krant The Guardian. De man zou één van drie Britse ji- hadisten zijn die westerse gevan genen bewaken in de Syrische plaats Raqqa. De militant die met Foley verscheen in de video zou van hen de leider zijn. 711688 555530» i Kras.nl/39044 of bel 0900-9697iscPm Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 196 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 (Lezersreacties afkomstig van www.pzc.nl) Bert: 'Als mensen hun rotzooi eens wat beter zouden opruimen, zou er ook minder overlast van meeuwen zijn.' Tom: 'Meeuwen zijn gereïncarneerde zeelui, die laat je met rust.' Piet Zwolle: 'Je moet altijd de oorzaak bestrijden en niet het gevolg. De oorzaak is dat die meeuwen voedsel kunnen vinden.' Jan Peter: 'leder dier zou beschermd moeten zijn.' Ton: 'Deze beesten plunderen vuilnisbakken in de stad leeg voordat ze leeggehaald kunnen worden. Hulde aan onze vuilnismannen, maar er valt niet tegen op te werken. Snel ruimen deze beesten.' door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - De Verenigde Staten zullen de rebellen van de Islamiti sche Staat (IS) blijven 'confronte ren', ook nadat de strijders een vi deo online zetten waarop te zien is hoe de Amerikaanse journalist Ja mes Foley (Jim) wordt onthoofd. Dat zei de Amerikaanse president Barack Obama gisteren in een toe spraak. Ik heb nooit last van meeuwen Reageer op pzc.nl EENS m* 27% ONEENS 73% O pagina 8 en 9: Executie Sotloff dreigt; Twitter ideaal voor propaganda Supervoordelig een weekendje shoppen sightseeing in Berlijn Klantbeoordeling 8,4 T/m december, dus óók in de herfstvakantie en als kerstshopping! IncL busreis, verblijf in 4-sterren Van der Valk Hotel en 3 x ontbijt Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1