PZC 2 en 3 Boerderijbeleving bij schellach Ambachtelijk ijs doet het goed De ambassadeur Bij de Uithaven in Kamperland kun je rondlopen en zelf kiezen waar je zin in hebt. Van lasergamen tot winkelen en een rondvaart. In Indonesië is een postze- Geen gesjouw, maar parke gel met mijn hoofd erop ren en verkopen Eersr. buiig met veel wind, daarna rustiger Windkracht: 6 Neerslag: o tot 3 mm Dit weekend is voor ons goed, het is namelijk geen strandweer", zegt Marjo de Zwart. Ze is eigenaresse van de Uithaven in Kamperland. Een aantal jongens haast zich door de regen naar de ingang van de lasergamehal. „Je kunt hier rondlopen en zelf bepalen wat je gaat doen. Je betaalt per activiteit." En dat zijn er nogal wat. Je kunt bijvoorbeeld lasergamen, winkelen, eten en het planetarium bezoeken. Ook is er de mogelijkheid om mee te varen met een rondvaart. Of je laat je voeten afknabbelen door Garra Rufa visjes. Marjo vertelt dat er elk jaar iets nieuws bijkomt. „Dit jaar is dat de Vortextunnel, een soort illusietunnel. We hebben er bewust voor gekozen om activiteiten voor alle leeftijden aan te bieden. Voor de allerkleinsten is er de midgetgolf, jongeren gaan meestal lasergamen en ouderen kunnen een hapje eten of winkelen. Vaak zie je dat ouders uiteindelijk ook steeds fanatieker worden bij het lasergamen." Fleur en Merel Peelaerts komen net uit de discobootjes. „Dit is het allerleukst om te doen. Je kunt hier zelf varen." Na een paar minuten stappen de meiden nog een keer in de bootjes en varen lachend een paar rondjes. Een echtpaar komt net aanfietsen. „We staan hier dichtbij op de camping en hoorden dat de Uithaven was uitgebreid. We komen alleen even kijken en winkelen. Het is wel een goed systeem dat je kunt rondlopen en kiezen wat je doet. Zo kun je zelf bepalen waar je je geld aan uitgeeft." Het gaat goed met de ver koop van het ambachte lijk ijs. Dit jaar noteren de ijsmakers een topseizoen, en tegelijkertijd con stateren ze een forse groei van het aantal ijssalons. Dat verdubbelde in de afgelopen acht jaar tot rond de 600, weet het IJscentrum in Wageningen. Hoeveel ambachtelijk ijs er pre cies wordt weggelikt, is niet be kend, maar Jacques Vos van het IJscentrum schat in dat de totale ijsconsumptie niet is toegeno men. „Daaruit trek ik de conclu sie dat de ambachtelijke ijsberei- ders dat afsnoepen van de indus trie die negentig procent van de ijsverkoop in handen heeft", al dus Vos. tS augustus 2014 Enkele kinderen vermaken zich in de discobootjes, foto Marcelle Davidse Activiteiten voor iedereen door Joanne Karkdijk www.uithavenkamperland.nl Tijdens de boerderijbeleving bij kaasboerderij Schellach in Mid delburg krijgen deelnemers een kijkje achter de schermen bij de kaas opslag en in de stallen. Verder zijn er al lerlei zuivelproducten te proeven die op de boerderij worden gemaakt. Daar naast zijn er ook voor kinderen leuke activiteiten te beleven. Vooraf aanmel den kan via: info@kaasboerderijschellach.nl 0118-613984 Prooyenseweg 26, van 10:00 tot 12:00 O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37