MENINGEN 29 ADRZ 3 ADRZ 4 Fietsers Ritthemers Paprika's en tomaten Gevaarlijk zwemmen Olieleidingen Doping Representanten van de cliënten raad van het ADRZ klagen over de activiteiten van Zorgsaam ter wijl zij beter de hand in eigen boe zem kunnen steken. Zet in plaats van klagen in de krant je invloed in voor het verbeteren van de be handeling van patiënten. Buiten de medische behandeling schort er van alles aan het ADRZ vergele ken met Zorgsaam. Ook daarop beoordelen cliënten een zieken huis. Bij het ADRZ lange wachttij den, volle wachtkamers in de po li, soms onbereikbaar voor het ma ken van een afspraak en niet al tijd even vriendelijk personeel. Klachtenbrief niet beantwoord. Bij Zorgsaam hoefje niet te kla gen, daar stellen ze de cliënt cen traal, niet de organisatie. Cliënt gericht, vriendelijk, nauwelijks ven en is daarnaar gaan handelen. De verbeteringen die de cliënten raad noemt zijn organisatie-ge richt en niet client-gericht. Zo'n 13000 patiënten uit Walche ren en Zuid-Beveland bezoeken Zorgsaam in Terneuzen. Zorg saam zorgt nu voor een poli in Middelburg. Scheelt een hoop reis tijd. Vlissingen-Terneuzen Vlis- singen-Goes 30 min. Middel burg ligt dichterbij. Van ADRZ horen we alleen maar jammer klanken. Hoeveel patiënten heeft ADRZ in Zeeuws-Vlaanderen. Of zou het toch aan het ADRZ lig gen, dat er zoveel mensen naar Terneuzen gaan. Dus ADRZ: pro beer deze patiënten terug te win nen, maar ga niet huilen, omdat een ander ziekenhuis in de ogen van patiënten beter en fijner is. Fietsers in verwarring: Net terug van een rit vanuit Schouwen naar Kortrijk (België) en terug via het fietsroutenetwerk kan ik zeggen dat omleidingen in Vlaanderen wel erg correct en kloppend wor den aangegeven.bij Deinze en Ertvelde). Daar kan men in Zee land nog in de leer gaan met fou tieve vermeldingen als Pompe To ren en pontje (waarheen?). Overi gens als je met je fiets in de bus door de Westerschelde wilt, staat dat in Zuid-Beveland goed ver meld op de fietsbordjes. In Zeeuws-Vlaanderen kon ik geen vermelding vinden naar de bus halte waar ik de fiets kon meene men in de bus in de tunnel. Ken nelijk zijn degenen die de omlei dingsborden op Schouwen ge plaatst hebben geen fietsers. wachttijden, geen volle wachtka mers, op tijd behandeld etc. Ge lukkig is er marktwerking en kun nen patiënten nog kiezen, hoewel velen verder moeten reizen. Zorg saam versterkt zelfs haar service door naar de cliënt toe te komen komen, terwijl het ADRZ het de cliënt de laatste jaren juist moeilij ker heeft gemaakt. Het ADRZ heeft willens en wetens in de re gio een monopoliepositie verwor- Met genoegen heb ik het epistel over Leo de Visser en zijn verhaal over de bijnamen gelezen. Met name wat hij vertelde over zijn opa riep bij mij herinnerin gen op en zijn uitroep Hornooot klinkt mij bekend in de oren. Als de kinderen scandeerden: Borstblöot van erremuje,die laat er de klokke luje! dan liet hij in niet mis te verstane bewoordin gen zijn ongenoegen de vrije loop. Wij rekenden er op dat wij toch harder konden lopen en ver zekerd van de gedachte dat hij zijn handeltje waarschijnlijk toch niet in de steek zou laten vervolg den we onze actie op een andere locatie. We moeten zoveel mogelijk Zeeuwse paprika's en tomaten eten. Dat deze twijfelachtige kas- senteelt alleen mogelijk is dankzij Zeeuwse, Nederlandse en Brussel se subsidie is bekend. Dat nutsbe drijf Zeeland Seaports vorig jaar het verlies op haar branchevreem de 'paprikateelt' speculatie met tientallen miljoenen moest af schrijven, eveneens. Dat Rabodi- recteur Westland Fred van Hey- ningen enkele jaren geleden aan gaf een miljard verlies te moeten incasseren op de Westlandse kas- senteelt, bevestigt de zwakte van een sector, die zich richt op over productie en die zonder steun blijkbaar weinig bestaansrecht heeft. En nu wordt gevraagd aan de burgers, met wiens geld die teelt tegen alle economische prin cipes in geforceerd werd, om zich ongans aan paprika's en tomaten te eten om de prijs hoog te hou den en het overschot weg te eten. Wie daar de logica nog van snapt mag het uitleggen. In plaats van saneren, stimuleren Terneuzen en de Provincie Zeeland zelfs nog meer overproductie in de Kanaal zone. De ingezonden brief onder de naam: ',Dokje' hebben wij met in stemming gelezen. Daarin werd door de inzender geschreven over de jeugd die ze vanuit haar werk plek in het kanaal ziet zwemmen. Wonend tegenover het stadskan toor zijn ook wij getuigen van dit gevaarlijk gedrag. Een ongeluk op deze druk bevaren route met de vele zeiljachten, snelle motorbo ten, cruise - en beroepsvaart is snel gebeurd. In vele steden is springen van kaaien en bruggen in de nabijheid van scheepsver keer verboden. In Middelburg ech ter staan volwassenen glimla chend toe te zien hoe jonge men sen van 5 tot 6 meter hoog vanaf het stadskantoor het steeds lukt om net voor de buis die vlak voor het gebouw loopt in het water te springen. Na 50 jaar zijn olieleidingen door geroest. We horen te weten dat dit kan gebeuren. Wel veel olie uit slechts wat leidingen overi gens. Het afwachten tot er wat ge beurt, altijd onverwachts, is dus niet slim. Iets meer dan 50 jaar ge leden heeft defensie miljoenen ki lo's munitie met giftige inhoud in de Oosterschelde gestort. Na vra gen in de Tweede Kamer houdt men met regelmaat de waterkwa liteit in de gaten. Niets aan de hand! Een tikkende tijdbom wordt dit munitiedepot genoemd door munitie-experts. Dus af wachten maar totdat dat spul ook is doorgeroest?! Betaalt defensie dan de schade aan visserij, toeris me en milieu?' Spakenburg en doping, ooit net zo ondenkbaar als dat laan de Graaf van IJsselmeervogels op zon dag zou voetballen. Waar vroeger de zuiderzeewind de spelers over het veld blies werd blijkbaar een paar jaar terug wat doping in de bidon gedaan. Niet de hand van God waar Maradonna patent op had maar crack een spierballen- vergroter deed de tegenstander sidderen. En wat een pech voor de argeloze gebruikers die in alle onschuld zo'n bidonnetje naar binnen kiepten. Wie vermoedt nou dat daar zulke streken mee zijn uitgehaald. André Paus, voor malig trainer, is stellig en ver klaart dat hij van niks wist en zegt daarin glashelder te zijn. Hij is niet de enige Paus die in som mige gevallen van niks zegt te we ten. Het wachten is nu op het gro te tv-interview op de bank bij Ophra Winfrey waar de hele selec tie van toen dé kans krijgt om schuldbelijdenis te doen. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 2014 étfMHMKPN Het olie lekkende wrak van de Spyros Armenakis zorgde voor een zwemverbod op het Vlissingse Badstrand. foto Ruben Oreel H M. de Mooij Westerenban 44, Burgh-Haamstede J. de Groot Schuitvaartgracht 11, Vlissingen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk De verhoudingen tussen ziekenhuizen ADRZ en ZorgSaam staan op scherp, foto Frank Muller/HH Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Hans Pollemans Singel 10, Biervliet J. Steenaard Touwbaan 2, Middelburg Andries Jumeiet Magnolialaan 9, Yerseke Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 97