ZEEUWS-VLAANDE Koprol Afsluiter drukbezochte speelweek Flinke rookpluim boven Cargill almanak 26 en 27 34 en 35 Eigenaar van 'spookhuis' gaat onder druk van gemeente Sluis bomen kappen en nieuwe toekomstplannen maken. Het paard is de spiegel van de ringrijder Niemand wil nu witte trui hebben SINT ANNA TER MUIDEN - Eigenaar Ronnie van de Putte begint bin nenkort met het kappen van bo men op het terrein van 't Hoom pje bij Sint Anna ter Muiden. Daarna kan het pand provisorisch worden opgeknapt, in afwachting van verdere ontwikkelingen op het terrein. Dat meldt een woord voerster van de gemeente Sluis. De ontwikkelingen rond 't Hoom pje vormen al jarenlang een 'hoofdpijndossier' voor de ge meente Sluis. De voormalige kost school aan de Sint Annastraat - de weg richting Sluis - kwam in 1992 in handen van projectontwikke laar Van de Putte. Tot grote teleur stelling van het gemeentebestuur liet hij het gebouw daarna verpau peren. Dat ging zo ver, dat 't Hoompje in mystieke kringen be kendheid kreeg als spookhuis: spokenjagers komen naar het ge bouw om geesten op te roepen en kaarsjes te branden in de voorma lige kapel. Op internet zijn foto's te zien waarop volgens 'kenners' achter de ramen van het gebouw bepaalde 'entiteiten' te herken nen zijn. Het Sluise gemeentebestuur had jarenlang weinig middelen om Van de Putte tot actie te dwingen, maar werd wel gealarmeerd door verontrustende verhalen over de ontwikkelaar, die ook in Amster dam, Noordwijk en Leiden met de gemeente overhoop ligt. Begin 2012 diende Van de Putte een nieuw plan in voor de bouw van een recreatiepark op het ter rein, maar ook dat idee liep spaak. Het gemeentebestuur, dat zich meer en meer aan het lijntje ge houden voelde, greep in en dreig de met een boete van 150.000 eu ro als Van de Putte het gebouw niet op z'n minst water- en wind- dicht zou maken. Achterliggende gedachte was dat Van de Putte het gebouw dan mo gelijk zou verkopen aan iemand die er wél iets mee wil doen. Dat blijkt niet het geval. De project ontwikkelaar, die zich ook voor de media onbereikbaar houdt, bleek toch bereid alsnog te inves teren in 't Hoompje. Hij voerde werkzaamheden uit en vraagt nu een vergunning aan om alle be groeiing binnen vijf meter van het gebouw weg te halen. „Dat geeft hem de kans om daarna het gebouw verder onder handen te nemen", legt een woordvoerster van de gemeente uit. Met welke plannen Van de Putte ook komt: behoud en restauratie van het ge bouw moet er onderdeel van zijn, eist het Sluise college van burge meester en wethouders. JEUGD VAKANTIE WEEK SAS VAN CENT - De brandweer ruk te gisterochtend met twee tank autospuiten en een hoogwerker uit na een brandmelding bij het bedrijf Cargill in Sas van Gent. Het bleek te gaan om een storing in een machine. Er was geen brand, maar wel een flinke rook ontwikkeling. Voor alle zekerheid was een ambulance gealarmeerd, maar er waren geen gewonden. Bijna gelijktijdig ging even verder op bij het bedrijf Nedalco ook het brandalarm af. Ook daar was actie van de brandweer niet nodig. Dat 4-jarige meisje uit Heinkens- zand is nogal eens jaloers op haar zus. Want die is al 6, en mag dus la ter naar bed, kan al lezen, heeft een spacescooter en gaat bij vriendinne tjes logeren. Geen wonder dat de jongste zich richt op dingen die ze wél net zo goed kan als haar zus. Op het duikelrek bijvoorbeeld, daar doet de kleuter nauwelijks onder voor de oudste. Tot laatst, toen de grootste van de twee opeens de 'ach terwaartse koprol' beheerste. Een week lang probeerde haar zusje de truc óók onder de knie te krijgen. Te vergeefs. Tot ze gisterochtend met veel lawaai van de trap viel. Haar ouders vreesden het ergste, maar het meisje zag het nut er wel van in: 'Zohee, mam, dat was écht wel een achterwaartse koprol!' ZATERDAG 16 augustus 2014 21 Toch beweging bij 't Hoompje door Martijn de Koning |nGckerm,jnn.corrJ 1 j~ OOUWBEDniJF J1 CDOSSEN ti V HULST - Om de naderende regenbuien voor te zijn, ver plaatste het vrijdagspel van de Jeugd Vakantieweek in Hulst, van 't Jagertje naar Den Dullaert „Bovendien is 't Ja gertje ondertussen een modderpoel", zegt Arno van den Manacker van de Stichting Jeugd Vakantie Werk. De kin deren van Hulst en de kernen Clinge, Graauw, Heikant, Nieuw Namen en Sintjansteen deden in Den Dullaert de leukste spelletjes. 'Wie het eerst bij de band is' was een voltreffer en natuurlijk konden een paar springkussens niet ontbreken. Voorzitter Tom van der Klooster kijkt te vreden terug op de speelweek. „Er waren wel wat minder kinderen dan normaal, maar dat zie je overal. Op scholen zitten ook minder kinderen." Arno schat dat er elke dag 250 a 300 kinderen hebben meegedaan in Hulst en omlig gende dorpen. „De week is voorbij gevlogen." foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 91