RIDE" ROSES Slabbekoorn Goes failliet verklaard Plannen voor herinneringstuin met grafstenen bij kerkje van Ellesdiek Nieuwe benadering met de zendingswagens BEVELANDEN en THOLEN 25 l[t_ EF Veertien personeelsleden verlie zen hun baan. „Ik ben ook ge dwongen voor deze mensen ont slag aan te zeggen. Anders vallen ze niet onder de loongarantie", zegt Jan de Meester uit Middel burg, curator van Slabbekoorn. Slabbekoorn en Bulthaup Center vallen weliswaar onder dezelfde holding, maar opereren los van el kaar. Vandaar dat de Goese advo caat Jeroen de Waard als curator van het keukencentrum is aange wezen. „Bij dit faillissement gaat alleen om spullen", zegt De Waard. Zijn collega De Meester was al eerder curator van Slabbe koorn toen het bedrijf in 1997 ook al failliet was verklaard. Nu dus weer. „Het kon niet anders. Er was geen geld meer voor loonbeta- lingen en rekeningen konden niet meer worden betaald." Slabbekoorn maakt wellicht wel een doorstart. „Dan kan een deel van het personeel toch weer aan de slag. Dat is verheugend." In deze tuin komen dan onder meer de grafstenen van een aan tal graven van de begraafplaats die worden geruimd. Het gaat om ongeveer 35 monu menten van na 1970 waar geen rechten meer op zitten. De werkgroep wil, met toestem ming van de nabestaanden, deze grafstenen plaatsen in de herinne ringstuin. Deze tuin wordt voor iedereen toegankelijk en is onderdeel van de geschiedenis van Ellewouts dijk. Het werk wordt uitgevoerd door vrijwilligers van de werk groep. Voor het benodigde materi aal is echter geen geld. De werk groep vroeg de gemeente Borsele daarom om een subsidie voor de inrichting van de herinnerings tuin. Het college besloot onlangs een subsidie van duizend euro toe te kennen. Borsele heeft geld gereser veerd voor dit soort initiatieven in het kader van 'Maak werk van je idee'. Het bestuur van de Dorpskerk aan de Dorpsstraat 71 in Heinkens- zand krijgt ook subsidie. Het gaat om een bedrag van bijna twaalf duizend euro als bijdrage in de ge maakte restauratiekosten over de jaren 2011,2012 en 2013. De dorpskerk is aangewezen als rijksmonument. Het college van kerkrentmeesters heeft enkele subsidieverzoeken ingediend op basis van de 'Subsidieverordening monumenten en dorpsvernieu wing'. De totale restauratiekosten van de kerk met toren bedragen gezamenlijk 79.878,76 euro. Het Borselse college heeft besloten een subsidie te geven van vijftien procent van dit bedrag. Internationale Flyballwedstrijd Het Xpress Flyballteam van de Kynologenclub Zeeland houdt zondag een flyball wedstrijd in Wilhelmina- dorp aan de Westhavendijk. Hieraan doen 31 teams mee uit België en twee uit Neder land. Flyball is een sport voor honden en hun baasjes. Controle levert 12.634 euro op Bij een verkeerscontrole op de Eerste Deltaweg bij de Zeelandbrug is donderdag op 24 voertuigen beslagge- legd. Bij de controle, die de politie met de Belasting dienst hield, is 12.634 euro aan achterstallig belasting geld geïnd. Gratis toegang in Historisch Museum Het Historisch Museum de Bevelanden biedt zaterdag 23 augustus deelnemers aan Goes Kinderstad gratis toe gang tot het museum. (Kin deren onder begeleiding van een volwassene). Er zijn vijf verschillende speurtochten over onder meer knallers en ander wapentuig. Het mu seum is open van 13 -17 uur. Zomermarkt met Zeeuwse producten In het Ambachtscentrum aan de Kattendijksedijk in Goes vindt vandaag van 13.00 tot 16.30 uur een Zeeuwse zomermarkt plaats. Er zijn Zeeuwse pro ducten te koop, te eten en te drinken. GOES - De Jehova's Getuigen in Zeeland tellen circa duizend actie ve leden, verenigd in tien gemeen ten die samenkomen in acht kerk- zalen; drie in Zeeuws-Vlaande- ren, twee op Walcheren, en één in Goes, Zierikzee en Tholen. Tij dens het congres wordt een twin tigtal nieuwe leden, jong volwas senen, gedoopt door volledige on derdompeling in een bad. Er wordt ook de nieuwe 'zendings wagen' gepresenteerd: een verrijd baar folderrek. Dat komt in de plaats van de zending aan de deur. „Omdat veel mensen het on prettig vinden om direct aange sproken te worden, gaan we met deze wagens naar drukke plaat sen", legt Pieter Jan van der Schoor uit. „Als mensen interesse tonen, kan er een gesprek vol gen." Het congres van de Jehova's Getuigen is vrij toegankelijk. De sprekers op het congres in Goes komen deels uit internationale or ganisaties van de Jehova's en deels uit het district. De 'licha men van ouderlingen' in de ge meenten zoeken onder de leden geschikte sprekers bij de congres- onderwerpen. „Bij een lezing over kinderen zoek je een leader. Dat kan een vuilnisman zijn of een arts. Het gaat om je talent", legt Van der Schoor uit. Het pro gramma is te lezen via de link: ZATERDAG 16 AUGUSTUS 2014 7 SEPTEMBER 2014 GOES Zeeland door Frank van Cooten GOES - Het bekende Goese bedrijf Slabbekoorn Interieurbouw aan de Livingstoneweg in Goes is failliet. Ook het daaraan gelieerde keuken centrum Bulthaup Center is failliet verklaard. door Frank van Cooten ELLEWOUTSDIJK - De Werkgroep Be graafplaats Ellewoutsdijk wil bij de kerk een herinneringstuin aanleg gen. WILHELMINADORP COLIJNSPLAAT GOES GOES dagen Bijbellessen Een beeld tijdens de samenzang bij de aanvang van het districtscongres van de Jehova's Getuigen in de Zeelandhallen, foto's Marcelle Davidse www.jw.org/nl/jehovahs-getuigen/ congressen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 85