Kapelle wil aan de slag met visie over toerisme Coese scholen sporten met acht verenigingen ZOMERMARKT AVONDMARKT HEINKENSZAND VRIJDAG 22 AUGUSTUS a s. VAN 18.00 - 22.30 u. 24 BEVELANDEN en THOLEN MORGEN, zondag 1 7 AUGUSTUS BOULEVARD VLISSINGEN CONGRES JEHOVA'S GETUIGEN Opgewekt, ordelijk en gestoken in hun beste jurk en pak volgen dit weekeinde 3500 Jehova's onderwijs. Minder haaien gevangen voor project Sharkatag Wemeldinge trekt de laatste jaren steeds meer toeristen en dagjes mensen. Stapelkamp schat in dat vorig jaar zo'n 170.000 mensen in Wemeldinge overnacht hebben die gezamenlijk zo'n vier miljoen euro in het dorp hebben uitgege ven. Nu er vanaf dit jaar in vakan tiepark de Oesterbaai weer dertig tot veertig huisjes voor het toeris me beschikbaar zijn en De Stel- hoeve fors uitbreidt met 120 extra luxe vakantiewoningen zal het aantal overnachtingen in de toe komst alleen nog maar toenemen. „Eigenlijk wisten we helemaal niet hoeveel toeristen er vorig jaar in Wemeldinge zijn geweest. Heb zelf een inschatting gemaakt aan de hand van de toeristenbelas ting. Wij zijn er ons klaarblijke lijk onvoldoende van bewust dat er zoveel mensen naar Wemeldin ge komen. Het is daarom goed sa men met ondernemers na te den ken over welke kant we op willen met het toerisme. Ik wil daar graag een aanzet toe geven waar bij onze taak vooral verbindend en faciliterend is." Stapelkamp vermoedt dat Kapelle door het onvoldoende eigen be wustzijn over de toeristische po tenties in het verleden behoorlijk wat Europese subsidies is mis ge lopen. Met uitzondering dan van de duikhotspot. „Ook de samen werking kan beter. Er zijn door ondernemers al veel stappen ge zet, kijk maar naar het uitsteken de zomerprogramma, maar dat kan beter. Waarom zijn bijvoor beeld de Wemeldinge Dag en de Kapelse Dag niet in het zomerpro gramma opgenomen en waarom was het Fruitteeltmuseum in Ka pelle niet betrokken bij de Boom gaard Experience in Wemeldinge en waarom kwamen vorige week tijdens de fietstocht door de boomgaarden vrijwel alleen senio ren? a SINT LAURENS Boudaenlaan 1 VERKOOP BU INSCHRIJVING. Kijkdagen: 23 augustus 11.00 -13.00 uur, 3 september 16.00-18.00 uur. os www.schulting-partners.nl Het project is onderdeel van het buursportcoachwerk dat SMWO voor Goes uitvoert. De gemeente geeft daar een budget voor van vijftigduizend euro. De scholen en sportverenigingen kenden eer der al eens een schoolsportpro ject, maar dat ging ter ziele. Dat wordt weer opgepakt, vertelt één van de betrokkenen binnen SM WO, Niels Pielaat. Zo krijgen de 1 2.OO- 20.00 UUR GOES - Er zullen weinig evene menten zijn waarbij de Zeeland hallen schoner achterblijven dan ze bij aanvang waren. Wel bij het driedaagse jaarcongres van de Je hova's Getuigen uit het district Zuid-West Nederland, dat giste ren in Goes begon. In twee hallen volgen de gezin nen, paren en groepen op ordelij ke rijen stoelen lange reeksen le zingen, films, toneelopvoeringen en gezangen, onderwijs in begrip van de Bijbel. Kinderen houden in een speciaal schrift bij wat ze opvangen van het vertelde, of loomen een armbandje en knopen een scoubidoutouwtje. „Ze zijn het van jongsaf aan gewend om mee te gaan en te luisteren", ver telt Bianca van Efferen uit Dor drecht. In de pauze gaan de tas sen en koelboxen naast de stoelen open en wordt er gepicknickt. Zonder rommel op de grond. Voor het aanzien van hun Heer hoort alles rein te zijn. „Vroeger was er een gezamenlijke maaltijd die door vrijwilligers werd klaargemaakt", vertelt Pieter Jan van der Schoor uit Bruinisse van de nieuwsdienst van het con gres. „Dat kan niet meer door de Europese regels voor voedselberei ding. Maar ik kan me dat herinne ren als kind. Ik heb congressen meegemaakt van 100.000 bezoe kers. Het leger kwam zelfs kijken hoe we dat aanpakten", lacht Van der Schoor. Tot het programma hervat wordt, is er een soort grote reünie gaande in de hallen. Men sen groeten elkaar, groepen sa men en praten geanimeerd, ieder feestelijk gekapt en gekleed. De dag tevoren zijn alle 4500 aange voerde stoelen - eigendom van de gemeenten zelf - door vrijwilli gers schoongemaakt, de hallen zijn gelapt, het voorterrein ont daan van onkruid en de kauw gom van het tapijt bij de entree geplukt. Het programma verloopt exact op tijd. Het is anders dan in de elf voorgaande jaren: de sprekers zijn te volgen op grote schermen, de bijdragen zijn kort en bijbelstudie wisselt met muziek, toneel en zang. Een hele verbetering, vindt Cor van Hemert. Hij en zijn vrouw Tonnie zijn uit Geldrop ge komen om de eerste dag mee te maken - die hebben ze gemist bij het congres in Den Bosch. „Dit wilden we toch meemaken voor we morgen op vakantie gaan naar de Zuid-Eifel. Bij lange lezingen heb je de neiging om weg te dut ten", bekent Tonnie. „Nu moet je er wel bij blijven." De tijden van megabijeenkom sten gaan herleven. De geloofsge meenschap bouwt een centraal congrescentrum in Swifterband, in Flevoland. Maar in dit district blijven de leden bijeenkomen in de Zeelandhallen, zegt Van der Schoor. Vanwege de reisafstand. Goese schoolkinderen komend jaar sportlessen met Rugby Club Tovaal, de Goese Mixed Hockey Club, Judo Goes, korfbalvereni ging Togo, tafeltennisvereniging 't Bat je, zwemvereniging de Gan- ze en de Goese Reddingsbrigade. Met andere verenigingen wordt nog overlegd, meldt Pielaat. „Zo maken de kinderen kennis met verschillende sporten en leren ze de verenigingen kennen." SMWO en de gemeente onderzoe ken ondertussen ook via vragen lijsten wat de ambities zijn van de Goese sportverenigingen, om te zien hoe die overeenstemmen met wat de gemeente op sportge bied voor ogen staat. NEELTJE JANS - Het aantal haaien dat dit jaar voor de Zeeuwse kust is gevangen in het kader van on derzoeksproject Sharkatag, is met 54 fors minder dan voorgaande ja ren. In 2013 werden er in drie da gen tijd nog 210 haaien gevangen en gemerkt. In 2012 waren dat er 101. Pieter Beelen van Sportsvisserij Nederland heeft geen duidelijke verklaring voor het tegenvallende resultaat. Hij vermoedt dat er een verband is met garnalenvissers, die de afgelopen weken actief wa ren in het gebied. In die sleepnet ten worden ook haaien als bij vangst omhoog gehaald. daar koop je meer voor— www.winkelcentrumheinkenszand.nl ff: door Frank van Cooten KAPELLE - Het ontbreekt de ge meente Kapelle momenteel aan een duidelijke toeristische visie. De ze conclusie trekt burgemeester Anton Stapelkamp naar aanleiding van de inspanningen die onderne mers van Wemeldinge leveren om deze 'parel aan de Oosterschelde' nog beter op de kaart te zetten. door Claudia Sondervan GOES - Acht Goese basisscholen krijgen dit schooljaar sportlessen van acht verenigingen uit de ge meente Goes. Zo komen de leerlin gen steeds enkele weken in con tact met verschillende sporten en verenigingen. Opgewekt drie door Claudia Sondervan www.goes.nl/sport. Tonnie en Cor van Hemert uit Geldrop konden de gemiste dag van het congres in Den Bosch in Goes inhalen. „De aanpak is verfris send met die snelle wisselingen. Het is prachtig." I Bianca van Efferen en dochter Zoë Richardson uit Dordrecht: „Ik vind het leuk", zegt Zoë. „Aan het eind van de drie volle dagen vertrekken we moe maar voldaan. Dit geeft positieve energie," zegt Bianca. Jason, moeder Beulah, Aisha, va der Miles en Dedidjah Wong-Chung uit Terneuzen ko men elk jaar naar het congres. „We zouden het geen van allen wil len missen. Het is ook gezellig." WINKELCENTRUM J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 84