De zomertram van Scheveningen 18 REIZEN De zomertram van Scheveningen NET AIS (N T LIEDJE door Johan Bosveld Daar komt hij zwaar van ouderdom Statig en traag het hoekje om Van dromen en herinneringen Hij belt, hij ziet me heus wel staan Z'n open wagen achteraan De zomertram van Scheveningen Vaag, heel vaag, herinner ik me uit mijn eigen kinder tijd een bezoekje aan Scheveningen. Een ritje per tram dat eindigde op een groot plein voor een imposant, paleisach tig gebouw. Maar dankzij de tekst en ingetogen melodie van Wim Sonnevelds liedje De Zomertram - van Scheveningen lijkt het alsof een van ouderdom grauw geworden schilderij zijn kleuren terugkrijgt. Dat grote gebouw was natuurlijk y het Kurhaus en dat plein het Zee plein. Maar of de tram een open wagen had, kan ik me absoluut niet meer herinneren. Daarvoor WAAR EN WAT P Veel artiesten hebben hun liefde - of juist afkeer - voor een bepaalde stad bezongen. In deze rubriek toetsen wij ter plaatse het gevoel dat de artiest wil overbrengen. De zomertram van Scheveningen werd geschreven voor het radioprogramma Cursief. Tekst: Michel van der Plas. Muziek: Ruud Bos. ALASKA (VS) Denali National Park Anchorage Juneau Denali National Park Preserve is het hele jaar open. Er rijden bus sen vanuit Anchorage, Fairbanks, Seward en Talkeetna naar het park. In de zomer is er de Denali Star, de trein tussen Anchorage en Fairbanks. Met de auto bereik je de ingang van het park via Parks Highway 3. Rondreizen door Alaska kun je boeken bij GreatLakes-Travel. Kijk voor meer info op: www.greatlakes-travel.nl Andere relevante websites: www.denali.national-park.com nps.gov/dena www.travelalaska.com B Van bovenaf gezien hebben sommige gletsjers iets van snelwegen. B Beer op zoek naar zalm. mt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66