FZC - In slaap wandelen Kapitein op grootste Eneco Tour raast schip is een Zeeuw door Terneuzen Duiker dicht lek in wrak Spyros 16 SPECTRUM Soms, 's nachts, als ik in slaap wil komen maak ik in gedachten een tocht die ik vroeger ooit maakte, in Frankrijk bijvoor beeld waar je mooie en zeer lange wandel paden had en hebt. Dat wil zeggen: ik probeer dan zo'n tocht te maken, want a. ik ben veel er- o* van vergeten en b. ik val meestal vlug in slaap Wat ik probeer is alles nog eens na te lopen. Het vertrek met in je tas een opschrijfboekje met een potloodje, een aluminium veldfles met water, een stuk brood, een blikje sardientjes in olie, een stuk droge worst, een flink mes (Opinel 12, met virobloc vergrendeling) om het brood en de worst te snijden en om overhangende braamtak- ken met één slag door te kunnen slaan. Ik zal wel iets vergeten. Dan het dorp uit over een asfalt weggetje. Al spoedig geen huizen meer. Wel een rokend en stinkend vuilnisbeltje. Weilanden met witte koeien in nat gras bij een oude badkuip die als drinkbak dient. Het water is felgroen. Een boerderij met aanbouwsels met veel golfplaat, een mestvaalt, een berg groenvoer met zwart plastic met daarop autobanden. Dan gaan we links, van de weg af, een laantje in dat al snel een smal pad wórdt onder bomen en struiken. Er han gen spinnenwebben. Ze zijn goed te zien door de dauwdruppels die eraan hangen. Een vogel schrikt en vliegt weg en maakt lawaai. Zijn ge krijs klinkt extra hard zo in de ochtend. Er volgt een bos. Er liggen dode takken die ongeschikt zijn als wandelstok. Er kruipen naaktslakken, dik als mijn duim. Ze zijn oranje als menieverf en ze gaan uiterst langzaam. Het pad gaat door het bos over een heuvel. De zon komt sneller op. Het bos is groot, het pad is lang. Het wordt een warme dag. Het kan zijn dat ik, als ik zo een stuk in ge- dachten gelopen-heb, al diep in slaap ben. Wyy - J ZJZJ VIDEO VAN DE WEEK Beachsoccer Zeeland kampioen www.pzc.nl/video UW MENING 345 reacties Ik vind de toeristische drukte gezellig 69% Tot het laatste moment werd geheim gehouden wie de kapitein zou worden van de Matz Maersk zou worden: het nieuwste schip van rederij Maersk, dat alle voorgaande schepen in de schaduw stelt. Het schip vertrok deze week in de richting de haven van Tanger, Marok ko, onder leiding van kapitein Wim Postma (52) uit Westkapelle. Het schip wordt de Triple-E-serie genoemd, wat zoveel wil zeggen als dat het groter, duurzamer, efficiënter en zuiniger is dan zijn voorgangers. De kapitein wordt geacht de Triple-E tot het uiter ste te kunnen benutten. De start en finish van de eerste etappe van de Eneco Tour waren maandag bij de sluizen in Terneuzen. Het zag er lang naar uit dat de Nederlander Tom Dumoulin, die bij de start al tot de favo rieten werd gerekend, beslag op de ze ge zou leggen. Op vijftig meter van de finish reed Dumoulin nog altijd voor op, maar hij zou op het laatste moment ingehaald worden door zes renners, on der wie winnar Andrea Guardini. De or ganisatie was dik tevreden over de Zeeuws-Vlaamse etappe, op één puntje na dan: bij Hulst bleek zich plotseling een bus op het parcours te bevinden. Een duiker heeft in het wrak van de Spyros Armenakis een lekkende olielei ding gevonden en deze provisorisch ge dicht. Het wrak dat al sinds 1965 voor de kust van Vlissingen ligt, begon afge lopen weekeinde plotseling lichte stookolie te lekken. Vanwege de olieverontreiniging gold voor de Vlissingse stranden van zon dag tot dinsdag 17.00 uur een zwemver- bod. Het gemeentelijk zwemverbod is vervangen door een officiële waarschu wing van de provincie dat zwemmers kans lopen met olie in aanraking te ko men. 1. Zwemverbod stranden Vlissingen 2. Zeeuw Wim Postma kapitein op grootste containerschip ter wereld 3. Inwoner Cadzand-Bad verzint in- ^braak na conflict in relatiesfeer 4. Verkeer op N57 bij Ouddorp omge leid na ongeluk 5. Zeeuwse garnalenvisser redt Pool- se schipbreukelingen Bijna 1100 doden door ebola Deel Yezidi's gered Het dodental als gevolg van de ebola-uit- braak in West-Afrika is gestegen naar zeker 1069. Liberia, Sierra Leone en Guinee zijn het ergste getroffen door het virus. De Vere nigde Staten hebben het experimentele me dicijn ZMapp naar Liberia gestuurd, nadat het land daarom gevraagd. In het noordwesten van Irak zijn tienduizen den yezidi's gered uit het Sinjar-gebergte, doordat Koerdische strijders uit Irak, Syrië en Turkije een doorgang hebben gemaakt. De yezidi's worden belegerd door de milities van de Islamitische Staat Er zitten nog 20.000 tot 30.000 yezidi's vast in de bergen. Import schaliegas uit Amerika Nederland heeft over vijfjaar mogelijk scha liegas uit Amerika. Veel Europese energiebe drijven hebben contracten afgesloten om schaliegas af te nemen in de VS. Ze willen het als vloeibaar gas verschepen. Onder die bedrijven zijn Eon en GDF Suez die toegang hebben tot het Nederlandse gasnetwerk. 'f*- J J i j EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64