Politie speurt naar verwarde Nieuwe tekst 'Onze Vader" 4 BINNENLAND KOKSOPLEIDING Chinese koks komen de EU niet meer in. Nederlanders moeten hen gaan vervangen. Parels van Duitsland Oostenrijk en Italië BEST - Het lijkt op een erg flauwe publiciteitsstunt: De Aziatische keuken start een opleiding nasi bami kok. Voor Nederlanders wel te verstaan. Want de nood is hoog, verzekeren betrokkenen: 1200 tot 1600 vacatures kunnen niet ingevuld worden. Volgende week start de SVO Vak opleiding Food in Best een zes- weekse spoedcursus. Die moet Ne derlanders klaarstomen voor een baan als nasi-bami-kok in de Chi nese keuken. De eerste lichting van de Asian Food Academy kent twaalf kandidaten. SVO en de Chi nese restaurants hopen op een landelijk vervolg. De pilot-opleiding nasi-bami-kok vindt plaats in Zuidoost-Brabant, omdat de vraag vooral uit deze re gio kwam, zegt Willem Man, ex ploitant van Chinees specialitei tenrestaurant Lotus in Vlijmen. „De Aziatische keuken schreeuwt om extra handen aan het fornuis. Om aan de vraag te voldoen, wer den vroeger koks uit China inge- We hebben nü koks nodig. De branche kampt met een groot imagoprobleem vlogen. Maar door de strengere immigratiewetgeving in de EU kan dat niet meer." Willem Man beaamt dat 1200 tot 1600 vacatures momenteel niet in te vullen zijn. Eerdere pogingen liepen op niets uit. „We zijn als Chinese restaurants eerder onder meer met interne opleidingen ge start. Maar dat bleek geen succes. De meeste Nederlandse jongeren maakten hun proeftijd niet eens af. Ze hielden het na een week voor gezien. Teleurgesteld in de werkomgeving. En vaak was die teleurstelling wederzijds. Het bleek voor beide partijen erg moeilijk om tot een werkrelatie te komen." Directeur Lodewijk van der Grinten van Koninklijke Hore ca Nederland (KHN) wijt dat ook aan de Chinese cultuur. „De Chi- Er is eindelijk een gemeen schappelijke vertaling van het katholieke Onze Vader voor het hele Nederlandse taalgebied. Over de correcte versie van het gebed des Heren wordt al de cennia door Vlaamse en Neder landse katholieke kerkgeleer den gediscussieerd.Een speciale commissie heeft nu van de bes te vertalingen uit de Vlaamse en de Nederlandse versie één gebed gemaakt. De commissie heeft een bekende zin uit beide versies van het Onze Vader veran derd. 'En leid ons niet in beko ring' is geworden 'en breng ons niet in beproeving'. Er bestaat overigens nog een versie van het Onze Vader, de protestant se. Daarin staat de zin 'en leid ons niet in verzoeking'. Nelly (109) nu oudste vrouw van Nederland Nelly de Vries-Lammerts is de oudste inwoonster van Neder land. De Amersfoortse vierde in mei haar 109e verjaardag. Donderdag overleed de tot dan oudste Nederlander, Egbertje Leutscher-De Vries, die 111 was. De oudste man van Neder land (108) woont ook in Amers foort. Politie pakt heling gehuurde trucks aan De Landelijke Eenheid van de politie gaat het verdwijnen van gehuurde trucks bij transport bedrijven onderzoeken. Dit ge beurt mede naar aanleiding van twee recente gevallen in Asten en Veghel. Er zijn in een jaar al 16 aangiftes gedaan. Cri minelen verkopen de wagens in het Midden-Oosten. 62 slachtoffers ramp MH17 geïdentificeerd Deze week zijn nog eens 62 slachtoffers van de vliegramp van 17 juli geïdentificeerd, on der wie 47 Nederlanders. Het aantal identificaties staat nu op 127. Dat heeft het ministerie van Veiligheid en Justitie vrij dag laten weten. De nabestaan den van de slachtoffers zijn in gelicht. pharosreizen „We hebben genoeg informatie om met een team van gemiddeld tien tot vijftien rechercheurs door te zoeken", laat politiewoordvoer der Bernhard Jens weten. Een week voor de dood van de D66-politica belde een verwarde man in alle vroegte aan bij haar woning in Bilthoven. Borst vertel- 399 339 299 zoek boekcode 11895 de dit tegen haar kapper en fami lieleden, maar stapte niet naar de politie. „Inmiddels hebben we contact gelegd met alle psychiatri sche klinieken in de omgeving", vertelt Jens. De politie wil zo ach terhalen welke patiënten rond de dood van Borst op verlof waren of zich, al dan niet met toestem ming, buiten de kliniek bevon den. Of dat onderzoek iets heeft opgeleverd, wil de politie niet zeg gen. Ook wordt nog steeds gezocht naar een vrouw met een rode jas en een rode hoofddoek. Zij is op de avond van het misdrijf in de buurt gezien van het huis van Borst. Els Borst foto Robin Utrecht Nasi en bami a door Toine van Esch Willem Man, restauranthouder 10-ddda<e> avforondre-'tS U begint deze reis in Landhotel Maiergschwendt in de Beierse Alpen. Hier zijn de bergmeren zo helder dat vlinders zich erin spiegelen. Wandelt u door de schitterende bergwereld? Of maakt u een dagtochtje naar Nationaal Park Berchtesgaden? Daarna gaat u verder naar Gast hof Waidachhof bij Nationaal Park Hohe Tauern in het Oostenrijkse Salzburgerland. Speurt u naar bergmarmotten, tussen de alpen- bloemen? Of neem een kijkje in de fraaie barokstad Salzburg? U sluit deze reis af op een prachtige plek boven het Gardameer in Hotel Bellavista. Ideaal voor wandelin gen met uitzicht over het blauwe meer. Geniet van 'la dolce vita' op een terras aan het water! UTRECHT AMERSFOORT ASTEN/VEGHEL Nelly de Vries-Lammerts DEN HAAG AUTOVAKANTIES VAN ANWB tfcmtub euro p.p door Peter Winterman BILTHOVEN - De politie is nog altijd op zoek naar een verwarde man die mogelijk betrokken is bij de dood van Els Borst (81). Een half jaar na de raadselachtige dood van de oud-minister is het onderzoek nog in volle gang. Inbegrepen 9x overnachting met ontbijtbuffet (3x Beierse Alpen, 3x Salzburger land, 3x Gardameer) 9x driegangenkeuzediner gebruik wellnessfaciliteiten in de eerste twee hotels gebruik Belevenisbad Vita Alpina in Ruhpolding gebruik openluchtzwembad Piesendorf en zwemmeer Niedemsill Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (80 cent per gesprek) met zoek boekcode 11895 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Prijzen 17/08-13/09 14/09-04/10 05/10-18/10 10 dgn Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten (€20,-), toeristenbelasting (lokaal tarief) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4