Donkere storm in een glas Voor elke voet is er een andere slipper 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 Y Zomerdrankje De smaakmaker EP Net zoals bij vrijwel alle rumdrankjes, komt ook de Dark Stormy uit de zee vaart. De Gosling Black Seal rum is ontstaan rond i860. De Gosling brothers kwamen in hun rumsto- kerij op het idee om oude donke re rumsoorten te mixen en brach ten het op de markt. Gingerbier werd in de zeevaart gebruikt te gen zeeziekte en in het begin van de jaren 1900 was er waarschijn lijk een pub die deze twee klassie ke dranken met elkaar heeft ge combineerd. Als je deze cocktail zelf wilt maken moet je eerst 75 ml gingerbier aan een glas met ijs klontjes toevoegen. Om het don kere element toe te voegen moet je 45 ml Gosling Black Seal rum in het glas doen. Als laatste voeg je een schijfje limoen toe. Een estafettewedstrijd met bijna 200 honden vindt morgen plaats in Wilhelminadorp. Deze sport voor honden wordt flyball genoemd. Bij flyball zitten er in elk team zes honden. Vier honden lopen een race, je hebt dus twee reservehonden. De eerste hond begint met rennen over vier hindernissen die je kunt vergelijken met hordes. De hond moet daarna zo snel mogelijk een bal pakken en omdraaien om weer terug te gaan. Nadat hij over de finish lijn komt, start de tweede hond. En zo gaat het door totdat de laatste hond over de fi nish gaat. "Elke hond kan het doen, als de baasjes en de honden maar enthousiast zijn. Vaak zijn het wel Border Collies en Australian Shepherds die meedoen. Dit komt voornamelijk omdat zij makkelijk le ren en ze willen werken voor hun baasjes", vertelt Maaike van der Male. Bij flyball heb je een ochtend- en een middagprogramma. Het ochtendprogramma bestaat meestal uit vier races. Een race houdt in dat de hon den drie heats moeten lopen. Bij elke ge wonnen race krijg je twee punten. In totaal lopen de honden twaalf heats en kunnen ze acht punten behalen. Het team dat 's ochtends wint heeft in de middag een voor deel met plaatsing, 's Middags mag elk team maar één keer verliezen, want bij de tweede keer lig je eruit. De echte winnaar is het team dat de finale wint. Maaike van der Male zit bij het Xpress Fly- ballteam van de Kynologenclub Zeeland in Wilhelminadorp. "Ik ben zes jaar geleden met mijn hond begonnen. Wij hebben eerst een jaar getraind voordat we mee de den met wedstrijden, omdat een hond eerst alles goed moet leren. Nu kan hij he laas niet meer meedoen omdat het fysiek te zwaar wordt. Maar gelukkig kan ik zon dag meedoen met de hond van iemand an ders." De club houdt elk jaar een internatio nale wedstrijd in Wilhelminadorp. "Onze teams doen mee aan de Belgische competi tie omdat die wedstrijden beter zijn aan te rijden dan de wedstrijden in de Nederland se competitie. Naast onze twee teams doen er zondag dus ook 31 Belgische teams mee." Vandaag begint de organisatie al met het opbouwen van de tenten en de baan. "De hindernissen moeten nauwkeurig wor den uitgezet. De hordes staan lager voor de teams waarin een kleinere hond meedoet. Deze teams zijn meestal in het voordeel omdat de grotere honden dan makkelijker over de hindernissen gaan. Helaas heeft ons snelste team geen kleine hond. Maar we hebben afgelopen mei wel het Neder- Het is gemakkelijk om ze aan- en uit te trekken. Slippers zijn er voor jong en oud, voor dames en heren en in vele soorten. De zool van de Adidas slipper is van stevig materiaal en wordt aan de voet gehouden door een kap of beugel die bestaat uit zacht mate riaal waar je met de voorzijde van je voet onder glijdt. Een andere variant van de slipper is de teenslipper van Havaianas die er met een stukje hout, leer, plastic of ander stevig materiaal tussen de grote en daaropvolgen de teen voor zorgt dat de slipper geklemd tussen de tenen gedra gen wordt. De basis van de Birkenstock is een ge^ondheidsslipper. Tien jaar geleden wilde bijna niemand ge zien worden met deze slipper, te genwoordig is het een trend en zie je ze bij iedereen. De basis be staat uit een voetbed van kurk, dat gemaakt is in de vorm van een voetafdruk in het zand. landse record gebroken met 17,9 secon den", zegt Maaike. Flyball is volgens haar niet alleen leuk voor honden, want ook mensen beleven er veel plezier aan. "Het is altijd heel gezellig om met het team van mensen en honden naar een belangrijke wedstrijd toe te trainen. Zo hebben we bijvoorbeeld een barbecue geor ganiseerd waar meer dan honderd mensen op afkomen, omdat het gewoon zo gezellig is. Ook blijven er mensen op het terrein overnachten. Het is gewoon een heel evene ment en de teamsport maakt het zo leuk." Veel mensen komen naar de sport kijken voor het wedstrijdelement, de spanning en de honden. Maar ook alleen de baasjes zijn al een bezienswaardigheid. "Het is altijd heel grappig om te zien hoe zij uit hun dak gaan tijdens een race." door Vera van der Haven Bij Gall&Gall is de Gosling Black Seal rum te koop voor 17,99 en Gosling Ginger Beer voor 1.00 euro per blikje. door Jerry van Luijk De baasjes zijn al een bezienswaardigheid Adidas badslippers voor algemene sportmomenten. Als je de blits wilt maken, kies je voor de fluores cerende kleuren. Op Wehkamp.nl te bestellen voor 25,00 euro. f 9 De slippers komen oorspronkelijk uit Brazilië en worden gemaakt van 100% natuurlijk rubber. Ha vaianas zijn te bestellen op Zalan- do.nl voor de prijs van 24.95 euro. De Birkenstock heeft een wreef- band met verstelbare gesp. De mo dellen worden gemaakt voor smal le en bredere voeten. Te bestellen op Nelson.nl voor 54,99 euro. Dark Stormy, een drankje uit de zeevaart. De Flyballwedstrijd begint om 9 uur aan de Westhavendijk 6 in Wilhelminadorp. 11 De hond van Maaike van der Male toen hij nog mee mocht doen. foto Tomas Seemann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44