De vlucht is hard, maar tegelijk ook realistisch i\rm ZOMERKRANT 3 66 Toen ik vanochtend zag dat er veel wind stond, wilde ik het gelijk weer doen. Leestip CARRASCO gaat, moet je het touw een beetje los la ten, anders ga je op twee wielen de bocht door en dat is erg gevaarlijk", legt Sebasti- aan uit. Volgens Hans Bakker was het moeilijk om de vaart erin te houden. „Daar had ik vooral moeite mee, maar het is wel heel gaaf om te doen." Hans wrijft even in zijn handen. „Het constant trekken en laten vieren van het touw ga je wel echt voelen." De zoon van Hans doet ook mee. „Het is wel raar om te stu ren met je voeten en op het begin ging dat mis, dus liet ik alles maar los en toen stond ik stil. Ik ben nog niet gevallen, dus eigenlijk gaat het wel goed", lacht Ruben. Niet bij iedereen gaat het meteen goed. „Ik wou de bocht maken, maar bleef te lang aan het touw trekken. Toen kwam de wind erin en lag mijn blokart op de zijkant", zegt de zestienjarige Fam- ke van Krieken. Pijn heeft het gelukkig niet gedaan. „Nee, ik heb alleen een beet je last van mij knie." Angst kent ze echter niet, want ze stapt meteen weer in de blokart. „Het is veel te leuk om te doen, ik heb zelfs door het water gereden." De clinic begint altijd met overstag gaan, het tegen de wind in rijden. „Ik let op hoe de groep de bochten maakt. Als dat goed gaat, roep ik de groep weer bij el kaar en gaan we gijpen", vertelt Sebastiaan. Halverwege de clinic is het zo ver, de blokarts worden in de wind gezet en de groep luistert aandachtig naar Se bastiaan. „We gaan gijpen, gijpen is met de wind mee rijden. Je hebt hier iets meer techniek voor nodig en het gaat ook wat harder." Harder gaat het zeker, want Stefan gaat vol door de bocht en staat ineens dwars op het strand. „Ik ging ineens vet hard." De meeste deelnemers doen voor het eerst mee, maar Niels Postma heeft het al eens eerder gedaan. „Ik heb het vorig jaar met een groep vrienden gedaan. Toen ik vanochtend zag dat er zoveel wind stond, wilde ik het gelijk weer doen." Na een cli nic te hebben gevolgd, mag je zelf een blokart huren. „Dat ga ik volgende keer doen, dan kan je zelf lekker over dit grote strand crossen." Na twee uur aan de waterkant en heel wat rondjes verder zit de clinic er alweer op. „Het was echt heel leuk om te doen, ik zou het zo weer doen!", roept Ashley enthousiast. De vlucht van Jesüs Carras- co, is een boek dat, als je eenmaal begint met le zen, niet makkelijk meer weg kunt leggen. Een Spaanse jongen verbergt zich in een olijfboomgaard. Hij hoort dat de mannen uit het dorp hem zoeken en kruipt nog verder in zijn schuilplaats. Wanneer de stemmen uitsterven moet hij hele maal alleen zien te overleven on der schrijnende condities. In de verzengde hitte en uitgeput van de honger en dorst waagt hij de oversteek over een oneindig dorre vlakte. Uitgeput komt hij midden in de nacht aan bij het kampvuur van een oude geitenhoeder. De man ontfermt zich over de jon gen, maar vragen worden niet ge steld. Samen met een kudde gei ten bewegen de twee zich vervol gens van de ene naar de andere waterput. Onderweg stuiten ze op allerlei hindernissen als de ach tervolgers van de jongen de twee op het spoor komen. De herder moet dan uiteindelijk ook een ho ge prijs betalen voor het feit dat hij zich over de jongen heeft ont fermd. Zal de jongen het verschil leren tussen goed en kwaad of blijft hij voor altijd gebrandmerkt door het geweld waarmee hij is opgegroeid? De vlucht is de debuutroman van Jesüs Carrasco waarmee hij we reldwijd hoge ogen scoorde. Het verhaal is hard, maar realistisch te gelijk. JESÜS DE VLUCHT ZATERDAG 16 AUGUSTUS 2014 moest ik wel aan wennen Blokarten op het strand van de Brouwersdam. „Op een recht stuk met deze windkracht, kun je wel dertig kilometer per uur halen." foto's Robert Verspui Niels Postma, deelnemer Een clinic blokarten kost 35 euro per persoon. Voor actuele tijden en meer informtie: www.natural-high.nl door Wendy de Jong De vlucht is via uitgeverij Meulenhoff te koop voor 16,95. De cover van De vlucht van Jesüs Carrasco.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43