PZC 2 en 3 Expositie en muziek in de kerk Minder wespen door veel regen 19 De smaakmaker Zalm, kabeljauw of kibbeling. Toeristen komen graag naar Zeeland voor een hapje uit de zee en het liefst in combinatie met remouladesaus. iet uitgesloten. Sturen met je voeten, daar moest ik wel aan wennen De baasjes zijn al een bezienswaardigheid k ben geen platviseter, dus kies ik liever voor kibbeling", zegt me neer Stout uit Hendrik-Ido Am bacht. Van saus wil hij liever niets weten. „Nee, vis moet je eten zo als je hem krijgt. De saus overheerst vaak te veel." Bij vishandel de Marlijn in Renesse is het altijd druk. „Dat komt ook wel door onze locatie, we zitten immers midden •in het centrum", zegt één van de mede werkers. Vooral vis voor de op barbecue wordt veel verkocht. „Zalm en kabel jauw marineren we op dagen dat het mooi weer is. We weten dan al dat veel mensen dat s'avonds graag op de barbe cue willen leggen." Het grote terras van de vishandel is goed gevuld. Veel toeristen nemen een hap uit een stuk kibbeling. „De kinde ren vinden kibbeling lekker, we nemen altijd een grote bak zodat we er met zijn allen van kunnen eten", zegt Linda uit Emmen. Volgens het personeel van de Marlijn wordt de remouladesaus het vaakst gekozen bij kibbeling. Linda geeft daar ook gehoor aan: „Wij vinden ook de remouladesaus het lekkerst." Bij de vishandel verkopen ze ook kant en klare broodjes met vis. „De broodjes met zalm en tonijn gaan erg hard, vaak zijn deze niet aan te slepen op een druk ke dag." Duitse toeristen genieten ook van zo'n broodje. „We hebben een broodje zalm en dat smaakt heel erg goed", zeggen ze. Naast de broodjes loopt de combinatie van lekkerbek met een bakje friet ook goed. De Duitse toe rist kiest niet speciaal voor andere vis. „Maar ze houden niet van vis met gra ten, dat is ons wel opgevallen." De historische Johannes- kerk in Serooskerke op Walcheren is nog tot eind deze maand elke woensdag en za terdag geopend voor bezoekers. Tijdens de openstelling is een ex positie met werk van Ad Sturm en Bram Francke uit Serooskerke te zien. Openingstijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 30 augustus geeft de familie Jonge- pier ook een concert van 15.30 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. Er zijn deze zomer veel min der wespen dan andere ja ren. De extreme regenbuien in het voorjaar en de zomer heb ben de stekende beestjes wegge spoeld. Nadeel is wel dat er daar door veel meer vliegen en mug gen zijn. Die worden anders door wespen opgegeten. Dat meldden biologen Arnold van Vliet en Wichertje Bron vrijdag op Natuur- bericht. Volgens hen is het aantal wespen 60 tot 70 procent minder dan normaal. In het voorjaar leek het door de zachte winter nog een jaar met extreem veel wespen te worden, maar na de hoosbuien begin juni waren veel wespennes ten verdwenen. Nu is gebleken dat die nesten zich niet meer heb ben hersteld. 16 augustus 2014 door Jerry van Luijk I Geen graten voor Duitsers Het is erg druk bij vishandel de Marlijn in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 5: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41