Nederland levert 'drugsbaron' uit Jan Stins 'Yezidi-meisje met blaren raakte me' 'Blij dat er ook goed nieuws is' IN HET NIEUWS 3 Kabinet wil boeren en tuinders helpen Nederland bereidt hulp aan Irak voor l"e*^01ftVKSSin8W Aankomst eerste slachtoffers MH17,23 juli Bedrijven die geraakt worden door de handelsboycot van groen ten, fruit en zuivel kunnen werk tijdverkorting aanvragen voor hun personeel. De werknemers krijgen dan een WW-uitkering voor de uren die ze niet kunnen werken door de plotseling wegge vallen vraag. Het wordt makkelijker gemaakt voor bedrijven om geld te lenen en de regering intensiveert de ex portbevordering, zodat boeren en tuinders snel nieuwe afzetmark ten vinden. Overschotten van be derfelijke waar gaan mogelijk naar Voedselbanken. De kabinetsmaatregelen zijn be doeld als aanvulling op donder dag aangekondigde Europese steun, waarvan de details maan dag bekend worden gemaakt. De Europese Commissie heeft een crisispot van 400 miljoen euro be schikbaar om problemen zoals ne gatieve gevolgen van handelssanc ties op te vangen. Het is nog onduidelijk hoeveel schade de Russische boycot pre cies veroorzaakt. Brancheorganisa ties en werkgeversverenigingen spreken van 1 tot 1,5 miljard euro minder inkomsten. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Tickets Opening Dioraphte Film- en Literatuur programma met de Nederlandse première van Gemma Bovery nu te koop. LEEDS - Een 67-jarige Nederlander is deze week uitgeleverd aan Groot-Brittannië, omdat hij be trokken zou zijn geweest bij een grootschalige drugssmokkel. Drie andere Nederlanders zitten al vast voor de zaak. Onder hen zou den een zoon en een kleinzoon van de 67-jarige zijn. Dat meldde de Britse National Crime Agency vrijdag. De man was in mei opgepakt in Aalsmeer. In Nederland is hij regelmatig met justitie in aanraking geweest. In mei hadden de Schotse autori teiten 108 kilo cocaïne gevonden in een schip dat uit Colombia kwam. De drugs waren bij de schroef verstopt en waren moge lijk tientallen miljoenen euro's waard. Na de vondst werden de drie Nederlanders opgepakt in een nabijgelegen hotel. De politie nam duikmateriaal, een opblaas boot en een onderwaterscooter in beslag. De 67-jarige man moet op 27 au gustus voor de rechter komen in Leeds in Engeland. De drie ande ren worden twee dagen later voor geleid. De Aalsmeerder was rond de eeuwwisseling hoofdverdachte in een grote drugszaak. De man werd echter vrijgesproken, mede door blunders van justitie. BRUSSEL - Nederland doet er alles aan om dit weekeinde een eerste vliegtuig met hulpgoederen voor de yezidi's in Noord-Irak te laten vertrekken. Mogelijk dat er meer dere vluchten plaatsvinden om water, dekens en voedsel naar Irak te vervoeren. Dat zei minister Frans Timmer mans van Buitenlandse Zaken vrijdag in Brussel na afloop van een spoedvergadering met EU-col- lega's over de grote brandhaarden in de wereld: Irak, Syrië, Libië, Oekraïne en de Gaza-strook. De laatste hand wordt gelegd aan het verkrijgen van de vergunnin gen voor de hulpvlucht. Timmer mans verwacht dat dit snel rond zal komen. Hij denkt dat de vlucht dit weekeinde zou kunnen plaatsvinden. Vlucht van de Yezidi's, 9 augustus Islamitische Staat, 8 augustus „Soms word ik in de studio ge raakt door beel den van nóg meer leed. Ik vond het hart verscheurend om een huilend Yezidi-meisje te zien wiens voe ten werden ver bonden. Die za ten vol biaren, omdat ze zover heeft moeten lopen. Dat raakt me, dan moet ik wel slikken. En dan telt de regisseur af en moet je je volgende tekst opzeggen. Het is heel wrang dat we dit jaar geen komkommertijd hebben. Vooral uit Oekraïne en Irak ko men beelden binnen van lijken en lichaamsdelen. Om daaruit te selecteren is pittig werk. Dan denk je, 'waar houdt dit op?'. Soms ben je blij met wat goed nieuws. Daar openden we deze week ook mee: meer nieuwbouw huizen verkocht, een betere eco nomie, minder wespen. Je zoekt naar een balans." „Elk jaar puffen we weer hoe we de uitzending in de zomer gevuld krijgen met relevant nieuws, maar dit had ook weer niet gehoe ven", stelt RTL-nieuwslezer Rick Nieman. Ondanks soms gruwelijke beel den blijven we kijken. Het NOS journaal, RTL Nieuws en Nieuws- uur trokken de eerste twee weken na de vliegramp flink meer kij kers. Ook in augustus blijven de kijkcijfers bovengemiddeld hoog. „Mensen raken niet afgestompt. Ze zijn juist enorm betrokken en vragen zich af wat ze kunnen doen. Rondom de MH17 werd van alles georganiseerd", reageert me- diasocioloog Peter Vasterman van de Universiteit van Amsterdam. „Het grote verschil met vroeger is dat we voortdurend online kun nen zijn, ook op vakantie. De alge mene trend is dat groot nieuws steeds groter wordt. Het is langer in de publiciteit, van meerdere kanten belicht en persoonlijker met verhalen over slachtoffers en „Het is nu extra heftig door MH17 en moeilij ker je professio nele schild te handhaven. Het is sommigen wel opgevallen, dat ik ook even emotioneel werd. Donder dag nog zag ik beelden van een Nederlandse jon gen in het Koerdische leger die waarschijnlijk voor het eerst in z'n leven een kalasjnikov vast hield: verbijsterend. Je beseft dat je kijkers soms informatie geeft waar ze niet op zitten te wachten, maar het gebeurt. Er is nog zoveel wat we niet laten zien. Je probeert af te wisselen, maar op sommige dagen misstaat een luchtig item gewoon. We doen wel items over voedselveiligheid, maar niet over poema's op de Ve- luwe. Wel over haaien, bijvoor beeld. Dan is het prettig om te la ten zien dat er ook nog dingen ge beuren die niet bloedig zijn." van nabestaanden. Het zou inte ressant zijn een vergelijking te ma ken tussen de vliegramp nu en die in Tenerife in 1977." Mensen worden er moedeloos van, angstig misschien zelfs voor een Derde Wereldoorlog. Ivan Briscoe van onderzoeksinstituut Clingendael kan zich dat wel voor stellen. „Er zijn goede redenen om te zeggen dat de wereld ge vaarlijker is geworden. Sinds een aantal jaren neemt het aantal ge wapende conflicten weer toe, na dat het tot 2008 daalde. Nu heb ben we Libië, Syrië, Zuid-Sudan, Centraal Afrikaanse Republiek, Irak... Het dodental is ook veel ho ger dan we het afgelopen decen nium hebben gezien. Maar een Derde Wereldoorlog wordt het niet: daarvoor heb je staten nodig. Dat maakt het juist eng: de bar baarse praktijken van IS worden niet gecontroleerd door een staat. Waar houden ze op?" ZATERDAG 16 AUGUSTUS 2014 DEN HAAG - Met werktijdverkor ting, exportbevordering en ruim ere garantiestellingen schiet het ka binet boeren, tuinders en transpor teurs te hulp die veel last hebben van de Russische boycot. Staatsse cretaris Sharon Dijksma (PvdA, Eco nomische Zaken) kondigde de maatregelen gisteren aan. O pagina 13: Veiling vertelt niet al les door Niels Klaassen Zaterdag 13 september, 19.00 uur Entree: 9,50 Aansluitend: De Bommelband in het Cine Café >- s www.hlmbythesea.nl filmCsê RIK VAN DE WESTELAKEN, NOS: ellende RICK NIEMAN, RTL NIEUWS: pagina 10 en 11: Hel op aarde vakWfkk kURATOREN IENSEN DIE uurwerkmaker/ instrumentmaker AL UW DIE KUNNEN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 0118-636635 www.janstins.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3