Marokkaanse Belg gooit roet in het eten bij Erwin Harmes Volleybalsters in finale Kloetinge en Vlissingen strijden voor eindzege 34 SPORT ENECO TOUR Tom Dumoulin neemt door zijn tweede plaats op de-Muur de leiding over van Lars Boom in de Eneco Tour. In de laatste van vier series op de 3000 meter, en enorm aantal deel nemers op een Zeeuwse avond wedstrijd, namen Snoussi, Mike Teekens (Achilles) en Harmes de kop. Daarachter ontstond een groep met onder anderen Erwin Adan (Dynamica) en Sebastian Schletterer (Dynamica). Met nog vier ronden te lopen versnelde Schletterer en kwam op zo'n 25 meter van de koplopers om daar na uit de wedstrijd te stappen. „Ik kreeg weer last van een voetbles sure, waar ik al weken meer of minder last van heb", liet hij wat mismoedig weten. „Waar ben ik mee bezig, dacht ik onderweg. Zo kan ik mijn marathontraining wel vergeten." Voor de wedstrijd had hij juist aangegeven mee te zullen doen aan de Kustmarathon en twee weken later aan de mara thon van Amsterdam. Ondertussen bleef het koptrio van plaats wisselen. Tot tweehon derd meter voor het einde had Harmes nog alle kans op de eind zege. Snoussi had echter zijn ei gen plannen. Met de turbo erop spoot hij naar de finish in 8.27,09. Harmes verbeterde maar weer eens zijn persoonlijk record. De klok stopte ruim vier seconden eerder dan vorig week in Utrecht: 8.32.10. Daar was hij meer dan te vreden mee. Bij de vrouwen had Paola van Gilst (AV'56) weinig steun van de mannen en twee ronden voor het einde kreeg ze Petra Bruijs (Spa- do) naast zich. In de laatste drie honderd meter knokte Van Gilst zich weer naar de kop om te fi nishen in officieus 11.48, een ver betering van haar persoonlijk re cord met vijf seconden. Van deze serie konden geen tijden worden geregistreerd doordat de stroom uitviel. Adrie Faes (Dynamica) verbeter de het Zeeuws record masters H50 Van Mauricio Gonzalez en H55 van Eddie Smit naar een tijd van 9.54,07. Op de 100 meter boekte tienkamper Pieter Braun (Sprint) een tijd van 11,51 en een knappe 22,87 op de 200 meter KOSZALIN - De Nederlandse volley balsters zijn weer een stap dichter bij de grote finale van de World Grand Prix gekomen. De ploeg van bondscoach Gido Vermeulen bereikte gisteravond ten koste van Puerto Rico de eindstrijd van de Final Four, de tussenfinale in Polen. Oranje klopte Puerto Rico na een moeizame start met 3-1 (22-25 31-29 25-20 25-12). De volleybalsters strijden van daag met België om een plekje in de Final Six in Japan, met daarbij de mondiale toplanden. De Bel gische vrouwen klopten gastland Polen in Koszalin met duidelijke cijfers: 25-19 25-16 25-15. GERAARDSBERGEN - Lars Boom had hem, maar vindt het niet erg dat hij hem kwijt is. Tom Dumou lin heeft hem, maar had hem lie ver (nog) niet gehad. Eigenlijk wil niemand de leiderstrui in de Ene co Tour, behalve morgenmiddag in Sittard. „We hebben de leiderstrui, dus we moeten tevreden zijn", zei Roy Curvers kort na de vijfde etappe van de_ Eneco Tour, met de nadruk op 'moeten'. Zijn ploegge noot bij Giant-Shimano, Tom Du moulin, had zojuist in de 162 kilo meter lange rit, een soort mi ni-Ronde van Vlaanderen, de lei derstrui overgenomen van Lars Boom (Belkin), maar uitzinnig van vreugde waren ze niet bij Giant-Shimano. Want de leider strui in deze koers door Neder land en België staat garant voor el lende. „Eigenlijk was het"doel van daag te consolideren, om geen tijd verliezen," zei Tom Dumou lin na de rit. Maar het tegenover gestelde gebeurde. De Maastrichtenaar werd in Ger- aardsbergen tweede achter etappe winnaar Greg van Avermaet en pakte zes bonificatieseconden. In de rit van gisteren zaten onder meer de Bosberg en twee keer de Muur van Geraardsbergen. Op de tweede beklimming van de Muur, op 25 kilometer van de streep, ging klassementsleider Lars Boom vol aan en was Du moulin nergens te bekennen. „We kwamen met zo'n beetje de gehele ploeg op de Vesten, kort voor de Muur, klem te zitten. Dat was een heel slecht moment, maar we konden na de klim als ploeg Tom weer naar voren lood sen. Achteraf denk ik dat Tom minder energie heeft verspeeld met terugkomen dan Boom met zijn aanval", legde Curvers uit. Boom had nog geluk, want hij kwam zo'n drie seconden na Du moulin over de finish, maar de ju ry zette de twee in dezelfde tijd. Echt uitgelaten was de tijdrijder van Giant-Shimano niet toen hij de witte trui om zijn schouders kreeg. „Natuurlijk is het fijn dat ik nu geen tijd meer hoef goed te maken, maar in de etappe van vandaag door de Ardennen was het fijner geweest om niet de ver antwoordelijkheid van de koers op ons te hoeven nemen." Niemand lijkt dus blij met de lei derstrui middenin de Eneco Tour. Lars Boom had hem, maar verloor hem, en dat vond de Belkin-kop- man niet heel erg. „Natuurlijk wil We kunnen Dumoulin maar op één manier verslaan: aanvallen en hem isoleren ik het eindklassement winnen, maar het vervelende van de leiderstrui in deze etappekoers is dat je maar een paar seconden voorsprong hebt en toch overal op moet reageren. Het is nu in elk geval geen nadeel dat ik morgen de leiderstrui niet heb." Ook Belkin-ploegleider Jan Boven was niet teleurgesteld. „We wil den de rit winnen en dat is niet gelukt, maar dat was in deze hecti sche etappe ook niet simpel. We hebben als ploeg onze verant woordelijkheid genomen en ook nog eens aangevallen. Dat zie je niet vaak en daar ben ik trots op. Het klassement verdedigen was niet het hoofddoel, omdat dat met zulke kleine tijdverschillen heel lastig is." Leider Dumoulin verwacht overi gens dat het gevaar de laatste twee dagen meer van BMC dan van Belkin zal komen. „Zij staan met Manuel Quinziato, Greg van Avermaet en Philippe Gilbert met drie man bij de eerste elf in het klassement. Ik moet net als Boom gisteren heeft gedaan op aanval len gaan reageren, maar ik ga dat niet bij iedereen doen. En juist dat - bepalen op wie je wel en niet reageert - wordt het gevaar." De ritwinnaar van gisteren, Van Avermaet, liet weten: „We kun nen Dumoulin maar op één ma nier verslaan: veel aanvallen en hem isoleren van zijn ploegma ten." Dumoulin gaf Van Aver maet daarin gelijk. „Het zou ook kunnen dat ik een slechte dag heb, maar eigenlijk voel ik me de hele week al goed. Dus het klopt wat Van Avermaet zegt: ze kun nen me alleen maar verslaan als ze me isoleren." Vandaag wachten veertien hellin gen in Limburg en de Ardennen. Scherprechters zijn de Cöte de Niaster en de Cöte de La Redoute. Vlissingen-Terneuzense Boys 5-0: De productiviteit die in de voorgaande oefenwedstrijden nog wel 's te wensen over liet bij Vlis singen, was gisteravond geen is sue. De Walcherse hoofdklasser had weinig moeite met Terneu zense Boys, dat uitkomt in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Vooral Josimar Pattinama was op schot. De aanvaller was driemaal trefzeker. Voor de rust maakte hij er twee, na d'e rust één. Voor de pauze scoorde ook Dennis Kovacevic, erna droeg Roycel James ook bij aan de riante overwinning. Kloetinge-Roosendaal 3-1: Na overwinningen op 'de reserves van Koninklijke HFC (10-0) en za terdageersteklasser Klundert (5-0) kreeg Kloetinge gisteravond voor het eerst deze voorbereiding serieuze tegenstand. Zondag-eer steklasser Roosendaal zorgde in de eerste helft voor de eerste te gentreffer van Kloetinge. Remco van Tiggele trok de stand echter weer gelijk. Na de pauze ging Kloetinge door en via twee tref fers van Jason Tjien Fooh won de organiserende vereniging met 3-1. Programma vandaag: 15.00 uur Ter neuzense Boys-Roosendaal, 17.00 uur Kloetinge-Vlissingen. P* J YOKOHAMA. door Sjaak Sinke GOES - Erwin Harmes van Dynami ca liep gisteravond met 8.32,10 een persoonlijk record op de 3000 meter én onder het baanrecord van AV'56. Dat waren ook zijn am bities. De Marokkaan Ramdan Sn- oussi, wonend in Antwerpen, gooi de echter roet in het eten. In de laatste ronde flitste hij weg naar een eindtijd van 8.27.09, waardoor hij de premies binnenhaalde voor het baanrecord, een tijd onder de 8.30 én de winst. Erwin Harmes moest bij de avondwedstrijd in Goes Ramdan Snoussi voor zich dulden op de 3000 meter. Niemand wil nu witte trui hebben door Robin van der Kloor Greg Van Avermaet door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge en Vlissin gen strijden vanmiddag om de toer nooizege in Kloetinge. Om 17.00 uur treffen de Zeeuwse hoofdklas sers elkaar in hun tweede wed strijd op het Kloetinge-toernooi. Vlissingen kende gisteravond wei nig moeite met Terneuzense Boys (5-0), Kloetinge won met 3-1 van Roosendaal. Annelien Boutens (links) met de andere winnaars die de 24 uur van Zolder mogen rijden, foto Guy Boutens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34