28 MENINGEN brieven Trekpleister Vogelbescherming Vogelbescherming 2 Zorgboulevaart Veilig vliegen Politici- Plaatval ADRZ ADRZ 2 iili Wat zullen ze voorgeschoteld krij gen, die cruisepassagiers die hier - misschien - gaan aanmeren? In ieder geval de Trekpleister, die is er (nog). En water, dat dan weer wel. En dan heb je het wel gehad met de aantrekkingskracht van de ze Stoere-stad-aan-water. Laat die Vliegende Hollander toch aub op zijn spookschip blijven ronddo len, als-ie in godsnaam maar niet de haven van Terneuzen aandoet! En Jack (Begijn): ga nu eens echt luisteren naar mensen die het goed voorhebben met deze stad, in alle opzichten. Maak de stad zelf aantrekkelijk, niet alleen voor toekomstige watertoeristen, maar vooral voor de inwoners zelf. Ze verdienen het. En mocht je nog om ideeën verle gen zitten voor het opkrikken van de aantrekkingskracht, neem ge rust contact met mij op. Ik barst van de leuke ideeën over het his torisch 'maritiem bolwerk'. Vogelbescherming zoekt steun bij de Zeeuwen: Hebben de zoge naamde vogelbeschermers nu werkelijk nog niet door dat ze bij 85 procent van de Zeeuwen de bank allang doorgezeten hebben met het ontpolderen voor natuur- herstel van de Westerschelde? Ze willen het behoud van natuur waarden niet afdwingen via de rechter, terwijl ze nog nooit an ders gedaan hebben. Als er werke lijk nieuwe natuur bij moet ko men, is dat alleen maar gunstig voor de broedende ganzen. Om dat er geen geld is voor onder houd zal binnen enkele jaren al les vergrassen en vol groeien met riet. De jonge ganzen zullen, als ze volwassen worden massaal af geschoten worden. Is dat de toe komst van de nieuwe natuur zo als de vogelaars dat voorstaan? De meesten weten niet eens waar ze het over hebben. Het artikel "Wat er mis is, zie je al leen vanuit de lucht", in de krant van maandag 5 augustus bewijst dat de Vogelbescherming Neder land weer ergerlijk bezig is. Ge makshalve wordt er in het artikel niet gerept over de groene project ontwikkeling in ProjectPlanWa- terdunen - toch ook ontpolderen -, ook niet over plan Perkpolder - toch ook ontpolderen - en al hele maal niet over de plannen bij het Zwin - toch ook ontpolderen -. Vogelbescherming Nederland wil natuurherstel in de Westerschel de, maar ze doen anders. Ze strij den voor het kunnen maken van resorts voor het toerisme van trek vogels waarmee ze de overlast van ganzen vergroten, maar wei geren de inheemse bijvoorbeeld zangvogels te beschermen. Pijnpatiënten kunnen nu ook te recht op de Zorgboulevaart van Zeelandcare in Vlissingen. Een ge renommeerde pijnarts uit Rotter dam bemant de pijnpoli. Daar zit ten wij in Zeeland natuurlijk op te wachten. Eindelijk iemand die ons van de pijn afhelpt. Vanavond al foto's van de rug en een mri-scan en over twee dagen al bij de neuroloog, dan weten we wat er moet gebeuren. Ik vind dit een onzorgvuldige en niet meer van deze tijd benadering. De (pa ramedische stand is nog steeds bezig met een "mechanisering" van de rugklachten. Psychische en sociale factoren blijven volle dig buiten beschouwing. Het is een vorm van rugindustrie die het totale menselijk wezen (lichaam-geest-omgeving) volle dig ontkent. Wat mij betreft niet meer van deze tijdalsof het fysie ke en mentale niets met elkaar te maken hebben. Alsof emoties, trauma's en stress er niets toe doen, alsof er alleen maar chirur gie en medicatie overblijft. Sinds de 9/11 vliegtuigramp staat de wereld op zijn kop en is er een explosieve groei van veiligheids diensten. Elk mailt je wordt gele zen, passagiers worden tot op de huid gecontroleerd en ontstaat er een bijna Orwelliaanse samenle ving. Enkele pubers met baarden veranderen rustige woonwijken in war zones. Dictators en taliban- achtigen, veelal voormalige onder aannemers van onze veiligheids diensten zijn steeds een bron van extremisme, aanleiding tot oor logsvoering en veel menselijk leed. Ook is er vaak misbruik van het begrip terrorisme. Onze natio nale terreurcoördinator, de minis ter van veiligheid, samenwerken de veiligheidsdiensten en nationa le politie luisteren alles af, maar zien persberichten over twitte- rende bandieten die vliegtuigen uit de lucht halen over het hoofd. Onbegrijpelijk is de opvatting van onze minister van staatsveilig heid dat een veilige KL-vlucht geen taak van de overheid is en wil dit nu aan de vrije markt of de individuele passagier over la ten. H. Steehouwer Gebleken is, dat thuiswerk niet werkt tegen files, de zoveelste maatregel, die niet blijkt te wer ken! Er wordt wel thuis gewerkt, maar 's avonds. Accijnsverhoging in de grensstreek, volgens Wiebes levert dit de staatskas ettelijke miljoenen extra op, nee dus. Le vensloopregeling zou werkne mers de mogelijkheid bieden om 3 jaar eerder te stoppen met wer ken, na 8 jaar teruggedraaid. AO W-pas met 67 jaar ondertus sen lopen we met 650.000 werklo zen uit de pas bij de rest van Euro pa, waar in sommige landen nog 60 en 62 jaar als pensioenleeftijd geldt. Meer mensen worden ontslagen door automatisering en kostenbe sparing, aan de onderkant wordt het "vuile werk" overgenomen door werknemers uit Bulgarije, Roemenië, er is sociale onrust, eind jaren dertig waren Joden ook het mikpunt. Nu zijn ze weer aan de beurt, Europa staat voor min der oorlog, de ellende is nog net zo groot. Bij het artikel over de plaatval bij Walsoorden wordt vergoelijkend gezegd dat de Westerschelde een dynamisch systeem is en dat zo iets altijd kan gebeuren. Ik denk dat het tijd wordt een relatie te leggen met de verdiepingen. Verla ging van de drempels heeft in een kleine 40 jaar tijd tot een verdub beling geleid van de diepte! Van 6-8 m naar 15 m. Dat die diepte toename leidt tot steilere plaatran- den die vervolgens kwetsbaar zijn voor inzakken, daar hoefje geen hoogleraar voor te zijn om dat in te zien. Dat de dijken het tot nu toe gehouden hebben dankzij per manent peilen en steenstorten is natuurlijk goed, maar voor hoe lang? De stroom is gigantisch, en waar die op de dijken staat een groot probleem, en dan hebben we het niet eens over 3 dagen doorstaande storm uit het NW. Hoe de stroom te verminderen en van de oevers weg te houden is een opgave, waar strekdammen als vanouds bij kunnen helpen. Dan hebben we het over veilig heid. Dat argument kan maken dat in Brussel -bij een nieuwe be oordeling over natuurherstel en toegankelijkheid een andere afwe ging wordt gemaakt. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis wil af van de verplichting om operatiekamers en andere me dische voorzieningen te verhuren aan concurrenten. De voormalige NMa(Nederlandse Mededinging sautoriteit) heeft dat bepaald als voorwaarde voor goedkeuring van de fusie van de ziekenhuizen Goes en Vlissingen. Achteraf is al vaker vastgesteld dat die goedkeuring er nooit had mogen komen. Want sindsdien (01-01-2010) is de ziekenhuiszorg in Zeeland boven de Westerschelde overgeleverd aan de expansiedrift van de Raad van bestuur van het ADRZ, de autono mie van zorgverzekeraar CZ en de m.i. onvoorspelbare houding van het provincie-bestuur (Gedepu teerden en Provinciale Staten). Het wordt hoog tijd voor opening van zaken en het verlaten van de huidi ge achter-kamertjespolitiek. Wat zijn de doelstellingen van Gedepu teerde van Heukelom, van de le den van Provinciale Staten, van CZ, van de gemeente Middelburg? Ton Overbeek Eerst perst het ADRZ de inwoners van Walcheren op een botte wijze reorganisaties door de strot en dan spreekt het met een hete aardappel in de keel over botte concurrentie als Zorgsaam gebruik maakt van de vrije marktwerking. Dat heb je als je je niets aantrekt van de belan gen van mensen in de regio. Hope lijk is Zorgsaam in staat nog meer goede zorg op Walcheren aan te bieden in de toekomst. Voor het ADRZ geldteigen schuld, dikke bult. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jorien Brugmans Churchilllaan 304, Terneuzen J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke Zuidsingel 69, Middelburg A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht H.M. van Rees Marktveld 7, Kloetinge Eet meer groente en fruit van Zeeuwse bodem.... foto Phil Nijhuis/HH Churchilllaan 1060, Terneuzen J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28