ZEELAND ZOMERMARKT Koprol Vlissings strand weer schoon s7//n\\\ Brandstichting almanak 26 en 27 34 en 35 Schouwse ondernemers verliezen tien miljoen omzet door nieuwe Drankwet. Zij vrezen voor het imago van Renesse. MORGEN, ZONDAG 1 7 AUGUSTUS BOULEVARD VLISSINGEN Het paard is de spiegel van de ringrijder Niemand wil nu witte trui hebben SCHARENDIJKE - Anton Krijnse Locker, voorzitter van de onderne mersvereniging Renesse, schat het omzetverlies in de Schouwse westhoek als gevolg van de nieu we Drankwet op tien miljoen eu ro. „Wij hebben abrupt afscheid moeten nemen van een flink deel van onze klandizie. Dat heeft niet alleen gevolgen voor horeca en verblijfsrecreatie. Ook winkels, vervoersbedrijven, straatverko pers en zelfs de huisarts merken het ontbreken van jongeren on der de achttien." Krijnse Locker draait in zijn slijterij 30 procent minder. Michel Fennet van de Plus in Scharendijke verkoopt 10 procent minder en taxi-onderne mer Bruno van der Hoek schat de daling bij hem en zijn collega's op 50 procent. Bij jongerencamping Duin en Strand in Scharendijke komt de klap met 70 procent het hardst aan. Campinghouder Ge rard Cobussen: Eind van het jaar moet ik naar de bank. Praten over andere aflossingstermijnen. Als de bank niet meewerkt, is het over en uit." Van der Hoek: „Dat is de directe schade. Met deze Drankwet jagen we ook onze toe komstige klanten naar Blanken- berge en Salou. Jongeren beleven in Renesse hun eerste vakantie liefde. Een positieve herinnering. Dat imago is in één klap wegge vaagd. We zullen nu twee keer zo hard aan promotie moeten wer ken." „Komt bij," haakt Fen net aan, „Dat jongeren twee keer zoveel geld uitgeven als gezinnen. Ze hebben een budget en dat gaat gewoon op. Toeristen zijn er ge noeg. Vervang je jongeren door ouderen, zul je dus twee keer zo veel moeten verkopen om het ver lies goed te maken." Cobussen: „Ik denk niet dat de dames en he ren politici zich dit hebben gerea liseerd." Krijnse Locker: „Wij zijn niet tegen die wet an sich. Maar misschien moet er een wijziging op komen of is een geleidelijker invoering nodig. De wet schiet zijn doel ook voorbij. Zestienjari gen bezatten zich nu in het bui tenland of in de privacy vaii een vakantiebungalow." Van der Hoek: „Waar in tegenstelling tot in de Renesser horeca géén hulp voorhanden is als het misgaat." 1 2.00 - 20.00 UUR OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg is gistermorgen op drie plaatsen brand gesticht. Rond 4.45 uur ging in de Dongestraat een gesto len scooter in de hens. In de Wes- terscheldestraat werd even later vlak naast een auto materiaal in brand gestoken. De wagen raakte beschadigd. In die straat brandde een schutting deels af nadat vuil nis in brand was gestoken. De po litie zoekt getuigen: 0900 8844. Dat 4-jarige meisje uit Heinkens- zand is nogal eens jaloers op haar zus. Want die is al 6, en mag dus la ter naar bed, kan al lezen en heeft een spacescooter. Geen wonder dat de jongste zich richt op dingen die ze wél net zo goed kan als haar zus. Op het duikelrek bijvoorbeeld, daar doet de kleuter nauwelijks onder voor de oudste. Tot laatst, toen de grootste van de twee opeens de 'ach terwaartse koprol' beheerste. Een week lang probeerde haar zusje de truc óók onder de knie te krijgen. Te vergeefs. Tot ze gisterochtend met veel lawaai van de trap viel. Haar ouders vreesden het ergste, maar het meisje zag het nut er wel van in: 'Zohee, mam, dat was écht wel een achterwaartse koprol!' *- "T£fJ£% Drankwet jaagt jeugd Renesse uit VLiSSINGEN - De waarschuwing om te zwemmen voor alle stranden van Vlissingen is opgeheven. Het zwemwater is schoon en op het strand wap pert weer de blauwe vlag, die aangeeft dat het strand schoon en veilig is. De waarschuwing gold vanwege het lekken van olie uit het wrak van de Spyros Armenakis. Daarom werd de blauwe vlag weggehaald en vervan- ZATERDAG 16 augustus 2014 door Ton van den Nouweland gen door de rode, die aangaf dat zwemmen verboden was. Dat zwemver- bod was al opgeheven. En nu het lek in het schip definitief gedicht is, zijn ook de stranden en het water weer schoon. Dat betekent dat de blauwe vlag weer gehesen mag worden op de Vlissingse stranden. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21