Gotra^goud en zilver €100 Verzekeraar ziet geen kwaad in concurrentie PZC Kras Kortingsdagen rich?,! Korting op alle reizen! De maakindustrie van Philip Morris blijft waarschijnlijk behouden: met een fabriek voor '3D-tv's zonder bril'. Kootje de Bruijn wil niet stoppen! Word ook abonnee! korting p.p. Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ ZATERDAG 16 augustus 2014 zijn vergevorderde plannen voor een fabriek voor 3D-televisies op het bedrijfscomplex van Philip. Morris in Bergen op Zoom. De si- garettenfabriek sluit binnenkort zijn deuren, waardoor 1200 men sen hun baan verliezen. Een deel van het personeel kan wellicht in de nieuwe fabriek terecht. Het Eindhovense bëdrijf SeeCu- bic noemt zijn nieuwe 3D-tv-tech- nologie een wereldprimeur, om dat kijkers geen stereoscopische bril nodig hebben en ook niet recht voor het scherm hoeven te zitten. „Toshiba heeft eerder een 3Ü-tv op de markt gebracht. Maar die wordt niet meer gemaakt," aldus directeur Walther Roeien van See- Cubic. „Ons beeld van nu is veel helderder en scherper." Het Eind hovense bedrijf heeft drie jaar aan de technologie gewerkt. Roeien wil niets kwijt over de plannen met de tv-fabriek, maar hij bevestigt dat er 'met partijen wordt gesproken over productie van 3D-televisies in Nederland'. Vestel, een Turkse elektronicapro- ducent, is in gesprek met de Ame rikaanse 'moeder' van SeeCubic over de 3D-tv-productie in de le ge Philip Morris-hallen in Bergen op Zoom. Binnen enkele weken worden die onderhandelingen af gerond. Mogelijk kunnen 750 tot 1000 mensen aan de slag bij de tv-pro- ductie. Eind volgend jaar of begin 2016 kan de fabriek operationeel zijn. Dat zou een opsteker zijn voor Bergen op Zoom én de ruim 1200 mensen die hun baan verlie zen door de sluiting van de siga- rettenfabriek. Stream TV Networks, de Ameri kaanse investeringsmaatschappij waar SeeCubic toe behoort, voert ook gesprekken met Chinese pro ducenten over de productie van de nieuwe 3D-televisies. Vestel is de grootste televisiepro ducent in Europa. Het concern maakt ook koelkasten, wasmachi nes en vidiwalls en boekte vorig jaar een omzet van rond de 5 mil jard euro. niet op het spel. Dat houden we in de gaten." Potma betreurt de reactie van de cliëntenraad van het ADRZ en be schouwt die als 'stemmingmake rij'. De cliëntenraad ziet in de ves tiging van een Zeeuws-Vlaamse polikliniek voor neurologie, kin dergeneeskunde en longgenees- kunde in Middelburg uiteindelijk een groot risico voor het voorbes taan van beide ziekenhuizen. Sturen met je voeten, daar moest ik wel aan wennen DE STELLING UW MENING 230 reacties „Het zou natuurlijk prettiger zijn als ze beter Zouden samenwer ken" zegt Potma. „Soms gaat dat best goed, maar nu eventjes niet. Waar het ons om draait, is dat er goede zorg is en blijft voor de pa tiënt in Zeeland. Die staat zeker Ga naar www.pzc.nl/abonneren Binnen twee jaar verzamelde de Nederlandse atletiek-delegatie gisteravond drie medailles op het EK in Zürich. Goud voor Sifan Hassan (1500 meter), goud voor Dafne Schippers (200 meter) en zilver voor Nadine Broersen (zevenkamp). Lees meer over - het EK op de pagina's 32 en 33 3> Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 192 Los nummer 2,70 Abonneeprijs 1,07 De wereld is Kras Vandaag t/m 20 augustus Hoop voor personeel tabaksreus door Joep Crolla EINDHOVEN/BERGEN OP ZOOM - Er pagina 6: Philips stopte met 3D, personeel ging door O pagina 22 en 23: Landje pik; PvdA Tweede Kamer wil ingrij pen minister; Verkenner moet snel aan de slag; Patiëntveilig heid niet in geding Geregeld zon, .<5^ 20° Ik ben bang voor WOIII Zie pagina 2 en 3 Reageer op pzc.nl VLISSINGEN - De grootste zorgver zekeraar in Zeeland, CZ, ziet geen gevaar in een heviger concurrentie strijd tussen de ziekenhuizen Zorg- saam Zeeuws-Vlaanderen en het ADRZ. Woordvoerder Els Potma is niet bang voor uitholling van de zorg in Zeeland, wanneer de zie kenhuizen elkaar op het specialis tisch front blijven bevechten. Ik heb weer vertrouwen in de woningmarkt ONEENS 50%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1