I Een woning kopen is weer leuk pi Kras Kortingsdagen Cliëntenraad ADRZ: ZorgSaam holt Zeeuwse ziekenhuiszorg verder uit Deel Russische trucks met noodhulp voor de rebellen passeerde gisteravond alsnog de grens. Mossel centraal op Mosseldag Yerseke VRIJDAG 15 augustus 2014 MOSKOU - Enkele vrachtwagens en pantservoertuigen van het Rus sische hulpkonvooi dat met zo'n 260 vrachtwagens onderweg is van Moskou naar Oost-Oekraïne, zijn gisteravond de grens met het buurland overgetrokken. Dat meldden twee Britse verslagge vers die het transport al twee da gen volgen. Van een grootschalige inval door het Russische leger lijkt evenwel geen sprake. 'Dit is wat er waar schijnlijk al die tijd al gebeurt. Maar wel buitengewoon om te zien', twitterde The Guardian-cor respondent Shaun Walker gistera vond. De colonne hield gistermiddag nog halt in een veld in de Rus sische regio Rostov. De beman ning van het konvooi had daar zijn tenten opgeslagen. De vracht wagens zijn op weg naar de stad Loehansk, maar Oe kraïne stelt ze niet door te zul len laten naar gebied dat in han den is van pro-Russische separa tisten. Kiev vreest dat het kon vooi mogelijk wapens voor de re bellen meevoert en dat het een in vasie door het Russische leger zou kunnen inluiden. Britse jour nalisten die het konvooi volgen, konden gisteren vrijelijk kijken in de laadruimten. Zij stuitten op slechts noodhulpgoederen, meld den ze. Intussen heeft Oekraïne zelf ook een hulpkonvooi op pad gestuurd naar het oosten van het land. 'Minister van Defensie' Igor Strel- kov van de zelfverklaarde 'Volks republiek Donetsk' is gisteren op gestapt. Dat meldt de 'Volksre publiek' op haar website. Strel- kovwas de man die triomfante lijk een bericht de wereld instuur de nadat het toestel van Malaysia Airlines op 17 juli was neerge stort. Woensdag waren er berichten dat Strelkov zwaargewond was ge raakt bij gevechten in Oost-Oe kraïne. Hij is de derde leider bin nen de pro-Russische separatis ten die dezer dagen zijn functie heeft neergelegd. Wie nu een woning koopt is beter en vooral goedkoper uit dan aan het begin van de crisis, eind 2008. vm De Cliëntenraad is 'geschokt en onaangenaam verrast' door het plan en noemt het een poging 'de positie van het ADRZ wezenlijk aan te tasten'. De sprong over de Westerschelde zal leiden tot een (verdere) uitholling en verschra ling van de ziekenhuiszorg in Zee land, vreest de Cliëntenraad. „Het kan nooit goed aflopen wanneer twee ziekenhuizen in een zo dun bevolkt gebied als Zeeland elkaar gaan bevechten om zoveel moge lijk patiënten binnen te halen." Korting op alle reizen! p Kras.nl/kortingsdagen of bei 0900-9697^™ DESTELLING UW MENING 315 reacties ZorgSaam maakt samenwerking met ADRZ onmogelijk Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 191 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 \MI, Zon, buien en koel, 18° 0 Konvooi is gearriveerd in Oekraïne door onze correspondent Joost Bosman pagina 6: Uit plichtsbesef naar het front Nieuwbouw enorm in de lift: 22 en 23 Commentaar: pagina 23 l.yr 2014 2008 250.000 euro 200.000 euro aflossingsvrij annuïteit Aanschafprijs Hypotheekvorm Rente Bruto woonlast p.m. Aflossing 3,5 procent 898 euro ja 5,5 procent 1.146 euro *Vergelijking op basis van een woning met dezelfde kwaliteit MIDDELBURG - ZorgSaam zet de toekomst van de ziekenhuiszorg in Zeeland op het spel door een poli kliniek in Middelburg te openen, stelt de Cliëntenraad van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). O Pagina 22 en 23: Te Cast: Zitten Zeeuwen straks met twee verzwakte en uitge klede ziekenhuizen? Ik heb weer vertrouwen in de woningmarkt Reageer op pzc.nl ONEENS M%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1