Transavia-piloot blijft bij verklaring over Poch Sahar wil idealen Anne Frank in daden omzetten 2 jaar een lang genieten van last-minute prijs! 6 BINNENLAND v hollands nieuwe. De 'reizigers' van toen wonen anno 2014 vooral in grote chalets. Toch koesteren ze hun levenswijze en vragen ze om begrip. i I Uniek aanbod je betaalt slechts per maand! Bestel snel op: hollandsnieuwe.nl/pzc Het nieuwe verhoor had plaats in Den Haag en liep via een videover binding met Buenos Aires. Vol gens de Nederlandse raadsman van de 62-jarige Poch, Geert-Jan Knoops, verklaarde de piloot in es sentie hetzelfde als in 2011. Tijdens een etentje op Bali inter preteerden de vliegenier en een collega woorden van Poch (toen ook piloot bij Transavia) als een bekentenis van zijn betrokken heid bij de zogeheten vluchten des doods. Daarbij werden tegen standers van de Argentijnse dicta tuur (1976-1983) uit vliegtuigen in zee gegooid. Het verhoor van de andere Transavia-piloot en zes andere Ne derlandse getuigen vanuit Argenti nië gaat op een andere dag verder. De Argentijnse Nederlander Poch werd in 2009 in Spanje aangehou den op verdenking van betrokken heid bij de dodenvluchten. Hij ontkent de aantijgingen. Poch zit vast in Argentinië in afwachting van een uitspraak van een tribu naal. Die wordt op zijn vroegst volgend jaar verwacht. Poch wordt verdacht van be trokkenheid bij dodenvluch ten tijdens de Argentijnse dictatuur (1976-1983) ZOETERMEER - Minister Stef Blok (WD, Volkshuisvesting) was in oktober vorig jaar meer dan wel kom in de woonwagen van Jan Timmerman en Truida van Doorn in Zoetermeer. Maar hij moest wel eerst zijn schoenen uit trekken! „Hij zou drie kwartier blijven, maar ging pas na twee uur en een kwartier weg", kijkt Timmerman glimlachend op dat bezoek terug. Hoogwaardigheidsbekleder of niet, niemand betreedt met schoeisel het woonwagenbrede ta pijt van de familie Timmerman. „Kwestie van hygiëne en tradi tie", verduidelijkt Timmerman. „We werden als reizigers vroeger met onze huifkarren, pipowagens en caravans aan de rand van de ge meenten geplaatst, soms regel recht naast een vuilnisbelt. Wil je het binnen schoon houden, dan is het: schoenen uit!" Een gezellige woonkamer vol woonwagenbewoners blikt op het centrum in Zoetermeer alvast vooruit naar de erkenning van de ze mobiele woonvorm, die sinds 1870 door bestuurlijk Nederland bestreden is. Neven, nichten, kin deren, iedereen komt even aan waaien om zijn zegje te doen. De koffie is bruin, de 'burgers' zijn welkom. Aan de wand hangen landschappen en op de schoor steen veel keramiek met engel- De Samsung Galaxy Sill t.w.v. €279,- Slechts drie van deze 'ambassa deurs' mogen het plan dat ze ge maakt hebben toelichten aan de jury. Die bestaat onder anderen uit minister van Buitenlandse Za ken Frans Timmermans en Ted Musaph, lid van de Raad van Ad vies van de Anne Frank Stichting en overlevende van concentratie kamp Bergen-Belsen. Als ambassadeur maakt Sahar, dochter van een Afghaanse vader en een Nederlandse moeder, deel uit van een wereldwijd netwerk van duizenden jongere vrijwilli gers die zich inzetten om de idea len van Anne Frank uit te dragen. Die schreef in haar dagboek: 'Wat geweldig dat niemand ook maar één moment hoeft te wachten met het verbeteren van de we reld'. Nadat in 1957 de Anne Frank Stichting was opgericht voor het In 1970 werd voor het laatst een jongerencongres gehouden. Anno 2014, vindt er weer een plaats behoud van 'het achterhuis' aan de Prinsengracht 263, wilde Otto Frank vooral jongeren betrekken bij het levensverhaal van zijn dochter. Hij had een sterke visie en was ervan overtuigd dat jonge mensen hun eigen verhalen moe ten benutten om het gedachte goed optimaal te kunnen uitdra gen. Vanaf 1963 kwamen iedere zomer jongeren uit de hele wereld naar het Anne Frank Huis voor de in ternationale zomerconferentie. In 1970 werd een dergelijk congres voor het laatst gehouden. En nu, anno 2014, wordt dit weer opge pakt. „Ik hoop voor iedereen dat er van af nu weer elk jaar zo'n bijeen komst komt. We leren zoveel van elkaar", merkt Sahar op. „En al die lessen kunnen we in eigen kring weer delen." 'Op een dag zullen we weer men sen zijn en niet alleen Joden'. Die zin uit het dagboek van Anne Frank inspireert Sahar Afzal. Ze wil haar verhaal graag vertellen. „Ik wil dat ieder mens echt mens kan zijn. Ik denk dat het proces begint met het uitroeien van de agressie. Een vicieuze cirkel moet doorbroken worden. Een mens ko pieert al snel het gedrag waarmee hij als kind wordt geconfron teerd. Daarom wil ik met een aan tal jongeren langs asielzoekerscen tra om positieve dingen met kin deren te gaan doen. Tekenen, bij voorbeeld. We weten allemaal dat er momenteel op zulke activitei ten enorm wordt bezuinigd. Ter wijl je er heel veel goeds mee kunt doen." En iedere maand Daar houden wij van! €19,- Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers. DEN HAAG - Een Transavia-piloot blijft in grote lijnen bij zijn verhaal over de vermeende betrokkenheid van piloot Julio Poch bij de doden- vluchten in Argentinië. Dat bleek gisteren toen hij opnieuw als getui ge werd gehoord, dit keer door de Argentijnse justitie en verdediging van Poch. Familie Timmerman bij hun woonwagen in Zoetermeer. De woonwagencultuur Schoenen uit door Gerard den Elt - Groot 4,8 inch HD scherm - Krachtige processor i - Stijlvol design J Sahar Afzal vertelt haar verhaal aan andere deelnemers aan de jongerenbij eenkomst. foto HDC Media door Nancy Ubert AMSTERDAM - Sahar Afzal neemt met jongeren uit bijna dertig lan den deel aan de internationale jon gerenbijeenkomst van de Anne Frank Stichting in Amsterdam. - 275 MB, belminuten of sms'jes - 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Sill (t.w.v, €279.-) nu voor maar €19,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB. belminuten of sms'Jes én 500 MB extra, De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel, Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6