Toch nog echt afscheid voor trainer Zegers Winst en verlies voor tennisser John de Waele in Aardenburg SPORT 31 66 Je kon merken dat hij veel wedstrijdritme had. Hij was zo vast als een huis Allesbepalend in het besluit van Red Buil om Max Verstappen al komend jaar in het Formule 1-cir- cus te laten debuteren is zijn rijstijl. Hard rijden, dat kunnen er Inhalen, dat lukt ook nog de een of ander. Maar op on- plekken en momenten op bloedstollen- op zijn nummer zetten, kunnen alleen de echte gro- ,n. Geef Max Verstappen één mil- •imeter en hij heeft je te grazen. Compromisloos, dat is het woord. Niets ontziend, fileren tot op het bot. Max Verstappen met helm, die ga je liever uit de weg. Verstappen heeft maar één man co: zijn gebrek aan ervaring. In dat kader komen hem de moder ne, vergevingsgezinde circuits van pas. Blijft nog één risicofactor over: de immense hype die er rond Max Verstappen zal ont staan en de daaruit voorvloeiende druk, zeker richting zijn debuutra ce op 15 maart in Melbourne. De hele wereld gaat immers meekij ken of een jongetje van 17 zich staande kan houden tussen de grote jongens van de Formule 1. Maar ook hier zijn de voorteke nen gunstig, want Max Verstap pen lijkt immuun voor druk. Op ongezonde nervositeit heeft nog nooit iemand hem kunnen betrap pen. Een koele kikker, eentje met de juiste genen, de juiste oplei ding, de juiste mentaliteit, overlo pend van natuurlijke aanleg. En met een helm op een rotzak. Met zeventien jaar in de Formule 1? Bij Max Verstappen geldt: waar om niet?! Tjoba-Swift op eerste speeldag In de eerste ronde van de veldkorfbalcompetitie staat in de overgangsklasse met een een Zeeuwse derby op het programma. Tjoba ontvangt op zaterdag 30 augustus in 's-Heer Hen drikskinderen het Middel burgse Swift, dat vorig sei zoen kampioen werd in de eerste klasse en promoveer de. Op 20 september (Swift tegen TOP Arnemuiden) en 11 oktober (TOP tegen Tjo ba) zijn de andere geheel Zeeuwse wedstrijden. Steven Oefour kiest voor Anderlecht PSV is er niet in geslaagd Ste ven Defour naar Eindhoven te halen. De Belgische mid denvelder van FC Porto ver volgt zijn loopbaan bij An derlecht. Met de transfer van de international is een bedrag van 6 miljoen euro gemoeid. Defour is daarmee de duurste speler ooit in de geschiedenis van de Bel gische competitie. PSV zag in Defour een ideale verster king voor het middenveld. De club uit Eindhoven had ruim 5 miljoen euro over voor de Belg. Medunjanin naar Deportivo la Coruna Har is Medunjanin vervolgt zijn loopbaan bij Deportivo la Coruna. De Spaanse club neemt de 29-jarige midden velder over van het Turkse Gaziantepspor. De naar de Primera Division gepromo veerde vereniging keurde Medunjanin gistermiddag. De oud-speler van AZ en Sparta Rotterdam, die ook voor Jong Oranje speelde, maakte op het WK in Brazi lië deel uit van de nationale ploeg van Bosnië-Herzegovi- na. Hij voetbalde eerder in Spanje voor Real Valladolid. „Ik vind dat mijn vader dit ver diend heeft", legde organisator Ralph Zegers uit. De zoon van Ri nus Zegers benaderde (oud-)spe- lers van onder meer Hoek, AZW, Axel, RCS, Zaamslag en Aarden burg. „Ik heb echt niet iedere spe ler benaderd waarmee hij heeft gewerkt. Veel voetballers waren meteen enthousiast." Rinus Zegers werd tussen 1985 (Vogelwaarde) en 2010 (Aarden burg) zeven keer kampioen met een Zeeuwse club. Paul Telussa kan dezelfde cijfers overleggen, Jan Meulmeester is 'koploper' met acht kampioenschappen. In 2011 had Zegers nog een eenja rig contract bij Axel op zak, maar dat leverde hij in na het overlij den van zijn echtgenote Anja. Hij besloot niet meer het veld op te gaan, maar houdt zich bij FC Axel nog wel bezig met technische za ken. Gisteravond speelden zowel de 'oudjes' als de wat jongere voetbal lers een onderling wedstrijdje van een half uur. Onder anderen Mart van de Guchte, Mare de Kun- der, Frank Hemelsoet, Bert Dut- ree, Adriaan Nieuwenhuijse, Den nis Rietjens, Carlo Blommaert en Peter Dieleman kwamen in actie. In de kwartfinale werd hij echter met 7-6 (8-6) 6-4 uitgeschakeld door de als eerste geplaatste Leon van der Waal (16) van Tennis Ver eniging Oosthout uit Voorhout. De boomlange De Waele, geze gend met een sterke service en een vlammende backhand, had met name in de eerste set goede kansen laten liggen. „Je kon mer ken dat hij veel wedstrijdritme had. Hij was zo vast als een huis. Bij 5-4 op eigen service had ik een setpoint en ook in de tiebreak heb ik twee setpoints niet kun nen benutten", verklaarde De Waele. De Zeeuws-Vlaming was ooit de nummer drie van Neder land in de categorie tot en met 14 jaar. Vervolgens liet hij zijn racket vier jaar lang aan de wilgen han gen. Dit jaar speelt hij voor het eerst sinds,lange tijd weer compe titie, in de vijfde klasse mixed bij De Boskreek. De Waele komt vandaag in het dubbel-4 in actie, samen met dorpsgenoot Rowin Tazelaar, te gen Foeke van den Bergen en Niek Stellenaar. Het duo van het Terneuzense Animo versloeg in de eerste ronde in drie sets de toe risten Dave van Gijlswijk en Jes- per Troost. Remco Dhont plaatste zich op het 5-schema voor de kwartfinales door in een Aarden- burgs onderonsje met twee keer 6-4 Frank van Eenennaam te be dwingen. Dhont werd aanslui tend echter met twee keer 6-0 aan de kant geschoven door de als tweede geplaatste toerist Bart Pen- nings. In de 3-reeks maakte de Belg Dimitri Dendooven met 6-2 6-1 een einde aan de illusies van lokale favoriet Re my Scherbeijn. De Aardenburger had in de eerste ronde nog met 6-4 6-1 van Sebas- tien Vansteenkiste gewonnen. Bij de vrouwen-4 is Jolien van de Geest al toernooiwinnaar na een zeer zware partij tegen favoriete Kay Wisse uit Groede: 7-6 5-7 7-5. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 2014 Max Verstappen debuteert op zondag 15 maart 2015 in Melbourne in de Formule 1. foto's VI Images Samen met vader Jos, die tussen 1994 en 2003 in totaal 107 Grand Prix-ra- ces reed en twee keer op het podium belandde. VLISSINGEN BRUSSEL LA CORUNA door Barry van der Hooft AXEL - Hij wist van niets en stond daardoor gisteravond met een ver baasde blik ineens oog in oog met spelers die de afgelopen decennia onder hem hebben getraind. De trainerscarrière van Rinus Zegers kende in mei 2011 een abrupt ein de, maar één van de succesvolste Zeeuwse voetbaltrainers kreeg op het veld van FC Axel alsnog een fraai afscheid. AARDENBURG - John de Waele (19) uit Breskens heerste in zijn eerste partij in de 5-categorie van het Aar- denburgse Kikkertoernooi tegen Sven Römer (22) uit Tilburg. De speler van De Boskreek was op alle fronten dwingender en won met 6-1 6-0. „Dat was mijn beste partij sinds tijden. Alles lukte", aldus De Waele. John de Waele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63