Derde verdachte Deurne nog zeker 30 dagen vast Brandweer baalt van uitruk voor vals plofkraakalarm st i p re i zen.nl r,r(stjpJÏ BINNENLAND 5 15-daagse rondreis Amazing k. Thailand A Laatste plaatsen r Extra ingekocht: extra voordelig! DIT IS AL AFGESPROKEN Dat stellen Brandweer Nederland en de Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers (VBV). „We zitten niet te wachten op dit soort loze meldingen", zegt Frank Huizinga, woordvoerder van Brandweer Ne derland. Vorig week was het zeker twee keer raak: in Rosmalen en Oss moest de brandweer uitrukken na een vals plofkraakalarm bij Rabo- bankgeldautomaten. De automa ten, door de bank uitgerust met sensoren en gasvernevelingsinstal- laties, detecteren gas waarmee cri minelen de automaat kunnen op blazen. Het beveiligingssysteem vult daarop de ruimte achter de geldautomaat met koolstofdioxi de, waardoor het gas niet kan ont branden. „CO2 verdrijft alle zuur stof, waardoor er geen ontplof fing of brand kan ontstaan", zegt VBV-woordvoerder Ronald Kraan. „Op zich een slim beveili gingssysteem, maar als brand weer hebben we er veel werk aan. CO2 kan levensgevaarlijk zijn. De omgeving moet worden afgezet en we moeten metingen verrich ten. Als het dan vals alarm blijkt te zijn, is dat extra vervelend." De Rabobank laat weten niets De brandweer heeft veel onnodig werk na meldingen van plofkraken bij geldautomaten kwijt te willen over de manier waarop geldautomaten worden be veiligd. „Natuurlijk is niemand ge baat bij het onnodig uitrukken vap de brandweer", zegt een Ra- bobank-woordvoerder. De kosten van loos alarm worden niet verhaald op de banken. „Het is lastig om de exacte kosten te be palen", stelt woordvoerder Huizin ga van Brandweer Nederland. „Er zijn ook maatschappelijke lasten, zoals het oppiepen van brand- weervrijwilligers op hun werk." In de eerste helft van dit jaar wer den in Nederland dertien plofkra ken gepleegd: fors minder dan een jaar eerder. In de eerste helft van 2013 waren 93 geldautomaten het doelwit van criminelen. Vol gens de Nederlandse Vereniging van Banken hebben de banken tientallen miljoenen euro's geïn vesteerd in veiligheidsmaatrege len. DIT ZIJN DE WENSEN zie stipreizen.nl/itsfp zie stipreizen.nl/thate De 'derde verdachte' is 1 juli aan gehouden in Stuttgart. De Duitse politie leverde hem precies een maand later uit aan justitie in Ne derland. De man heeft zowel de Nederlandse als de Marokkaanse nationaliteit. Eind maart overvielen twee man nen van 20 en 29 juwelierszaak Goldies in Deurne. De vrouw van de juwelier, Marina Sanders, schoot de mannen dood toen zij haar man Willy zouden hebben aangevallen. Al snel kwamen er geruchten dat er een derde per soon in het spel was. De vrouw van de juwelier geldt nog als verdachte, al is zij op vrije voeten. Het OM onderzoekt nog steeds de toedracht van de over val. Belangrijk is de vraag of zij handelde uit noodweer. Juwelier Willy Sanders zelf is geen ver dachte meer. Advocaat Jan-Hein Kuijpers dringt aan op een snel besluit over al dan niet vervolgen van Ma rina Sanders. Eerder liet hij weten een 'toezegging' te hebben van het OM dat eind augustus of be gin september een besluit zou val len. Kuijpers laat weten 'binnen kort' een overleg te hebben met de hoofdofficier van justitie. V y DONDERDAG 14 AUGUSTUS 2014 f Vertrek vanaf Eindhoven' Iraniavia.CMl topairline Etihad «Airways' okt. t/mjuni o.a. Bangkok, River Kwai, Chiang Mai, Sukothai, Ayutthaya en zonvakantie Hua Hin/Cha-Am vliegreis, rondreis, hotels met ontbijt en Ned.spr. reisleiding door Peter Winterman De coalitie en de drie partijen sluiten begin 2013 het woonakkoord. foto HH over extra's In het voorjaar hebben de partijen al een aantal afspraken gemaakt Zo wordt de arbeidskorting voor midden- en hoge inkomens vol gend jaar verhoogd met 500 mil joen euro. Ook komt er 360 miljoen extra voor de langdurige zorg. Dit is be doeld ter verzachting van de forse bezuinigingen. Verder gaat er circa 100 miljoen extra naar Defensie en Justitie en komt er een 'innovatiefonds' met geld uit de aardgasbaten. Ook is 600 miljoen gereserveerd voor extra afdrachten aan de EU en ontwikkelingssamenwerking. Door een nieuwe berekening valt het nationaal inkomen hoger uit Dus stijgen ook de afdrachten die aan dat inkomen gerelateerd zijn. DEN HAAG - De brandweer rukt steeds vaker uit voor valse meldin gen van plofkraken bij geldautoma ten. Nieuwe, geavanceerde beveili gingssystemen van banken blijken storingsgevoelig. Naast de in het voorjaar bespro ken zaken hebben coalitie- en op positiepartijen nog aanvullende wensen. Zo willen de drie opposi tiepartijen - evenals de PvdA - 500 miljoen euro lastenverlichting voor lagere inkomens. Ook willen alle partijen de lasten op arbeid verlagen. D66 sluit niet uit dat er bezuinigd kan worden op de prijsbijstelling (de inflatiecorrectie) voor ministe ries of op de zorg en sociale zeker heid, om zo meer lastenverlichting te realiseren. Christenunie en SGP willen meer geld voor Defensie. Door de ont wikkelingen in Oekraïne is extra budget voor de krijgsmacht nodig, vinden de partijen. De WD wil ook meer geld voor het leger. Voordeelreizen bil Stip... 25 sept. en 2-9 okt. o.a. Lucca, Pisa, Florence en Siena vliegreis, rondreis, hotel in Montecatini Terme met ontbijt en Ned.spr. reisleiding hele week halfpension 39 p.p. sjusyi É=T1H/VD door Simon Rood DEN BOSCH - De 27-jarige man die wordt verdacht van betrokkenheid bij de overval op de Deurnese juwe lier Goldies blijft nog minimaal der tig dagen langer vast. Dat heeft de raadkamer van de Bossche recht bank gisteren besloten. Het Open baar Ministerie (OM) heeft meer tijd nodig om te onderzoeken wat de precieze rol van de man is ge weest. Prijztn p-p.o.b.v. 2 pets, kamer ettLCalamitertenfondyreierveringsKosten. Drukfouten en piijswijzigingeo voorbehouden. X.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5