Elke tuinstijl komt voorbij 01 MlR-fOlHOfK Bezwaar tegen storten staalslakken in Oosterschelde afgewezen 24 BEVELANDEN en THOLEN OPEN TUINDAG NOORD-BEVELAND De borders tonen nog volop bloei voor de achtste Open Tuindag, vandaag op Noord-Beveland. KORTCENE - Dankzij de overvloe dige zon en regen bloeien de ro zen onverdroten, mengen roze herfstanemonen zich met roze chelone en donkere dahlia's. En dankzij tijdig terugknippen van de vaste planten voor hernieuwde groei en bloei, weet tuinier Nel Timmerman. Haar landschapstuin is open voor bezoek op de Open Tuinendag vandaag. Binnen een afstand van tien kilometer ontvangen vijf tui nen van de leden van Vrouwen Van Nu Noord-Beveland publiek. Voor vijf euro zie je ze alle vijf. Er is koffie, cake, jam, een wijntje en soep en het geld gaat naar een goed doel: dit jaar de stichting On- Wheels, die zich inzet voor ge zinsvakanties voor mensen met een zware lichamelijke handicap. Een lokaal doel, vinden de Vrou wen van Nu van Noord-Beveland, want de landelijke stichting heeft een speciaal vakantiehuis bij Roompot en in de familie Zwe- mer uit Kamperland gepassioneer de voorvechters. Er gaat ook een bedragje naar de soos Even d'r Uit in De Pompweie in Kortgene, en als persoonlijk doel zet Nel een potje apart voor Kika, Kinderen zonder Kanker, vanwege het twaalfjarige klasgenootje van een kleinzoon die vlak voor de zomer vakantie Non-Hodgkin lymfeklier kanker bleek te hebben. Timmerman rekent op de vaste bezoekers van Noord-Beveland, op de tuinclubs die zich al heb ben aangemeld, op toeristen en passanten. „We halen meest tus sen de 1700 en 2000 euro op. Af hankelijk van het weer. Maar men sen kunnen overal ook binnen zit ten." Vijftien jaar oud is haar land schapstuin van een hectare, in het zicht van de molen, en alles lijkt in volle wasdom. In de diepe waterput, omzoomd met riet en knotwilgen, leven graskarpers, goudwindes en zelfs een Japanse koi. „Van de buurman, denk ik, die houdt koi. Zelf hebben we nooit vis uitgezet. De vijver heeft een overloop naar de sloot, mis schien zijn de vissen er zo in geko men." Overal zijn doorkijkjes naar het akkerlandschap - nor maal gesproken dan. „Dit jaar kij ken we voor het eerst naar een muur van maïs. Ook mooi!" De Open Tliinendag op Noord-Beveland is te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur, per fiets of auto. .In de tuinen is een kaart te koop voor vijf euro die toegang verschaft tot elke tuin. Margreet Meyer heeft aan de Veerweg 158 in Kamperland, in het zicht van het havenplateau, een liefhebberstuin met een ro mantisch karakter. Van Kamperland richting Kort gene komt de bezoeker aan de Ste- keldijk 13 bij de wandeltuin van Carla van der Velden, met sterk Zeeuwse landschapselementen. Bij de boerderij aan de Geers- dijkseweg 20, aan de rand van Geersdijk, heeft Annelies Prins een bloeiend boerenhof met ak kers met pompoenen, artisjok ken, zonnebloemen en bloemen rand en de pompoenwinkel met recepten en het één en ander aan proeverij. Via het eetcafé van de Hout- zaagwerf aan de Oud Kortgene- dijk belandt de bezoeker bij de de landschapstuin van Nel Tim merman aan de Prinsendijk 11, net buiten Kortgene. De Erreboutsweg leidt de be zoeker naar de Oudedijk en Mo lendijk naar molen De Koren bloem aan de entrée van Kortge ne. De molen is sinds de recente restauratie vol in bedrijf. De mole naar geeft uitleg en de molenwin kel is open. De route eindigt in hartje Kort gene bij de Kaaioprit 1, waar on deraan het havenplateau Nel Ver burg ontvangst houdt in haar gro te boerderijtuin met fruitbomen en traditionele boerenborders. Nel Verburg heeft als extra at tractie het museumpje 't Ouwe Huus, dat een authentieke weer gave biedt van het wonen van wel eer. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl VLOERTEGELS 60X60 EERSTE KEUS GRIJS EN ANTRACIET €_29t95 17,95 EXCL. BTW Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN De Raad van State heeft gisteren het schorsingsverzoek van de Ne derlandse Onderwatersportbond (NOB) en de Stichting Ooster schelde afgewezen. De twee organisaties vrezen mi lieuschade door stoffen die vrijko men uit dit afval van de hoog ovens. Ze begonnen een bezwaar procedure tegen de provincie en Rijkswaterstaat. Om te voorkomen dat tijdens de procedure al wordt begonnen met storten, dienden de twee ook een schorsingsverzoek in. Dat werd gisteren afgewezen. De Raad van State acht de vervui ling namelijk niet zodanig, dat langdurige schade ontstaat. Ver- der vindt de Raad van State dat de veiligheid van de oevers voor op dient te staan. De onderwatersportbond rea geert teleurgesteld. „Er loopt nog een bodemprocedure. Daarvoor wil de Raad van State onderzoek laten doen en daar putten we nog wat hoop uit", zegt beleidsmede werker Desmond van Santen van de NOB. De drie locaties vormen 'cluster 2' van Rijkswaterstaat. Voor 'cluster 3' (Wemeldinge, Kattendijke en het Goese Sas) beloofde minister Melanie Schultz van Haegen dat de staalslakken worden afgedekt met breuksteen. Publiek welkom in tuinen door Claudia Sondervan Nel Timmerman verzorgt de schildpadbloemen en dahlia's in de borders van haar parkachtige landschapstuin bij Kortgene foto Izaak Verkeste M Hèt adres voor snélle en vakkundige hulp Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 door Ton van den Nouweland DEN HAAG - Rijkswaterstaat mag maandag beginnen met het storten van staalslakken in de Oosterschel de, bij Serooskerke (Schelphoek), Burghsluis (Hammen) en Zierikzee (Levensstrijd). Veiligheid weegt zwaar voor de Raad van State. Daarom mag begonnen worden met de stort van staalslakken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54