Fruitteeltgemeenten Kapelle en Borsele sprin gen in de bres voor noodlijdende fruittelers. Kapelse raadsleden helpen met fruitpluk om betrokkenheid te tonen en Borselse burgemees ter Gelok praat met sector over maatregelen. 26 ZEELAND START FRUITPLUKSEIZOEN ml- <fm door Frank van Cooten Het is een traditie in Kapelle. Burgemeester Anton Stapel kamp plukt fruit bij een teler om het plukseizoen in te lui den. Dat deed hij gisteren voor de vierde keer, nu bij de firma Eversdijk aan de Postweg in Ka pelle. Dit keer ging hij vergezeld van twee wet houders en zes raadsleden. De politici haakten aan bij het initiatief van Sta pelkamp om de fruitsector in deze woelige tijden een hart onder de riem te steken. Ook de Kapelse fruittelers zullen de gevolgen van de Russische handelsboycot voelen. „De fruitteelt is belangrijk voor Kapelle. Niet voor niets noemen wij ons de bloesem van Zeeland. Het is zeker dat bedrijven onder druk staan. De Kapelse sector wordt door de boycot ongewild in het conflict gezogen. De gezonde bedrijven zul len echter overleven. Er komen nieuwe afzetmo gelijkheden." Dat laatste beaamt fruitteler Marcel Eversdijk van de gelijknamige firma, met 63 hectare een van de grotere telers in Kapelle. Eversdijk maakt zich niet zo druk over de boycot. De Chinese markt is dit jaar voor de eerste keer toegankelijk voor Ne derlandse telers. Dus zijn er weer volop kansen en mogelijkheden. „China biedt nieuwe afzetmo gelijkheden. Daarnaast gaat alleen klasse 2 fruit naar Rusland. Klasse 1 is voor Nederland en ande re Europese landen. Vooral in Duitsland is weer een toenemende interesse voor onze peren. Zeker in de klasse 1 fruit voorzie ik daarom zeker geen 'Wat ik niet kan verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52