Programma 21,22 en 23 augustus aan de Nieuwe Haven in Zierikzee Bezwaar staalslakken afgewezen Kinderen kunnen zich uitleven 24 SCHOUWEN-DUIVELAND HAVENDAGEN ZIERIKZEE Na zesentwintig edities is het comité nog altijd ambitieus, maar Havendag wordt nooit braderie. 0 in huttendorp Poortambacht ZIERIKZEE - Nieuw tijdens de Zie- rikzeese Havendagen volgende week zijn de Havenloop, de de monstratie streekdracht van De Arke, de Streetmarket op de los- wal en het Rollandthof als locatie voor de kinderspelen. Het organi satiecomité kreeg er met Joachim Schot, Chantal Schot en Paul Kou ijzer drie nieuwe leden bij. Kort om: vernieuwing genoeg bij de 27ste Havendagen. „Voor de donderdag wilden we nog wat meer. Ruimte en publiek zijn er, dus lag een hardloopwed strijd voor de hand", vertelt pen ningmeester Leon Praet. De Inter- sport Havenloop bestaat uit een stilettorun, een 'dikke-schoe- nen-kinderwedstrijd' en de eigen lijke race. De Havenloop wordt sa men met atletiekvereniging Delta- sport georganiseerd. Voorzitter Wim Schot: „Streek- drachtvereniging De Arke heeft zaterdag een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk. Ze vroegen of ze bij ons een presentatie mochten doen en daar werken we graag aan mee. Er komen ongeveer 150 mensen in dracht uit verschillen de delen van Zeeland." De kinder spelen verhuizen van de Nieuwe Haven naar het pleintje voor het Rollandthof. Ook op de loswal gaat iets nieuws gebeuren. Camiel van Tiggelho- ven van de stichting Horeca Nieu we Haven: „Wat we daar vorig jaar hebben gedaan, was niet suc cesvol. Daarom geven we het dit jaar een boost. Dat begint donder dagavond met een netwerkborrel, die door een gemeentebestuurder wordt geopend. Vrijdag en zater dag hebben we op de Engelse Ka de een streetmarket. Je vind er een henna-tatoeëerder, Barber shop Van Dam, Nobel Delicates- Voor de donderdag wilden we nog wat meer. Ruimte en publiek zijn er sen en Zeeland-producten van 't Ouwe Pak'uus. We serveren leuke gerechtjes als vissoep, broodje zalm, broodje kalfsburger en fruits de mer. De tent wordt aan gekleed met visnetten en ander maritiem materiaal." In de toekomst wil het Havenco mité nog meer uitbreiding. Praet: „De roeiwedstrijd die we eens hebben gehad, mag wel terugko men." Schot: „En ouderwetse wa- terspelen mogen er ook wel bij." Praet: „Er kan altijd wat bij. Maar het concept veranderen we niet. Het blijft maritiem. We blijven mossels koken. Dat is de traditie. Een braderie zal het daarom nooit worden." DONDERDAG 21 AUGUSTUS 18.00 uur - Opening Loswal 18.30 uur - Inschrijven Havenloop 19.00 uur - Demo Mosselkoken 19.00 uur - Stilettorun, Bietplein 19.15 uur - Dikkeschoenenrace 19.30 uur - Havenloop, Bietplein 20.30 uur - Prijsuitreiking 21.00 uur - CIA-band, Banjaard 21.00 uur - Dirty Daddies, Biet 01.00 uur - Einde programma VRIJDAG 22 AUGUSTUS 16.00 uur - Horeca Loswal open 18.30 uur - Wielerronde, Banjaard 20.30 uur - Shantykoor, 't Luitje 20.30 u. - Lampiontocht, Roll.hof 21.00 uur - GP Nick Sessie, Biet 21.00 uur - WAF, Banjaard 21.00 u. - The Willies, Bouwman 21.00 uur - Danceparty, 't Luitje 23.30 uur - dj Philou Louzolo, Biet 02.00 uur - Einde programma ZATERDAG 23 AUGUSTUS 11.00 uur - Aanvang havenfair 12.00 uur - Havenvaartochten 13.00 uur - Publiek op kotters 13.00 uur - Ronde Mosselprinses 13.00 uur - Horeca Loswal open 13.30 uur - Vertrek Vlootschouw 13.30 uur - Muis Leeuw, Luitje 14.00 uur - Dweilbands, theater 14.00 uur - Freak, bij Bouwman 15.00 uur - Mosselkoken/verkoop 15.00 uur - Klederdachtshow 16.00 uur - M. Malone, Banjaard 18.00 uur - Boegsprietlopen 19.00 uur - Boegspriet kostuums 20.00 uur - Prijsuitreiking 21.00 uur - Danceparty, 't Luitje 21.00 uur - Jongens van... Banjaard 21.00 uur - Double X, Bouwman 21.00 uur - Band Breakfast, Biet 23.00 uur - Vuurwerk 23.30 uur - dj Nrico, Bietplein 02.00 uur - Einde programma Zaterdagochtend worden tijdens een besloten bijeenkomst in d feesttent op de Engelse Kade com missaris van de koning Han Pol man, oud-commissaris Karla Peijs, gedeputeerde Kees van Beve- ren en burgemeester Gerard Rabe- link welkom geheten. Twitter: @havendag Facebook: havendagenzierikzee Website: havendagenzierikzee.nl De Raad van State heeft gisteren het schorsingsverzoek van de Ne derlandse Onderwatersportbond (NOB) en de Stichting Ooster- schelde afgewezen. De twee orga nisaties vrezen milieuschade door stoffen die vrijkomen uit dit afval van de hoogovens. Ze begonnen een bezwaarprocedure tegen de provincie en Rijkswaterstaat. Om te voorkomen dat tijdens de proce dure al wordt begonnen met stor ten, dienden de twee ook een schorsingsverzoek in. Dat werd gisteren afgewezen. De Raad van State acht de vervuiling namelijk niet zodanig, dat langdurige scha de ontstaat. Verder vindt de Raad dat de veiligheid van de oevers voorop dient te staan. De NOB reageert teleurgesteld. „Er loopt nog een bodemprocedure. Daar voor wil de Raad van State onder zoek laten doen en daar putten we nog wat hoop uit", zegt Des- mond van Santen van de NOB. De drie locaties vormen 'cluster 2' van Rijkswaterstaat. Voor 'cluster 3' (Wemeldinge, Kattendijke en het Goese Sas) beloofde minister Melanie Schultz van Haegen dat de staalslakken worden afgedekt met breuksteen. ZIERIKZEE - Wijkwerkgroep Hart van Poortambacht organiseert de ze vakantie het huttendorp 'Bouw je eigen wereld'. Maximaal vijftig kinderen kunnen aan dit evenement meedoen. Ze moeten minimaal acht jaar oud zijn en in groep 4, 5, 6, 7 of 8 zitten van de basisscholen 't Kofschip of Jan Wouter van den Doel. Deelname kost 7,50 euro. Het huttendorp wordt dinsdag om 10.00 uur geo pend door kinderburgemeester Kyra Droppers. In groepjes gaan de kinderen daarna hun eigen hut bouwen. Op woensdag richten ze de hutten in en donderdag wor den Wereld Spelen gehouden met medewerking van SMWO. Die dag maakt de kinderburgemees ter bekend welke groep de prijs voor de origineelste hut krijgt. Het huttendorp is dagelijks open van 10.00 tot 15.00 uur. Deelname formulieren moeten worden inge leverd bij Bolle Dier en 1\iin. Wel groter, geen braderie Mosselkotters keren terug in de haven, nadat ze op de Roggenplaat de zeegod Neptunus hebben opgehaald, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland Leon Praet, organisatiecomité door Ton van den Nouweland DEN HAAG - Rijkswaterstaat mag maandag beginnen met het storten van staalslakken in de Oosterschel- de bij Burghsluis (Hammen), Serooskerke (Schelphoek) en Zie rikzee (Levensstrijd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50