Klankrijke combinatie van orgel en trompet in Adriaanskerk 10 UIT Nico Out mensfiguren plaatste. Ze spreken tot de ver beelding: bewakers van natuur en tijdloze waarden. De andere kunstenaars kregen elk een plek aan de rand van het ruime, door bomen omzoomde grasveld. Wat ge ven zij mij mee? Plezier in het leven en vi taliteit zijn de thema's die ik in de bronzen beelden van Marian van Puyvelde en Frida van Overbeeke ontdek. Overbeeke raakt mij het meest omdat ze lekker los krachti ge vormen boetseert. Ook Berita Valk kiest mensfiguren als drager voor haar verhalen van rust en harmonie, maar zij hanteert een naar abstractie neigende gestileerde beeldtaal die ik soms wat geforceerd vind. Dan veranderen voeten in driehoekige vor men zonder dat ik mee kan gaan in de noodzaak daarvoor. In dat opzicht staan de pure abstracties in kunststof van Wilma Vermey als een huis. Van alle kanten heb ben ze spanning en zijn ze verrassend ge- noeg om te boeien. Daarnaast zijn ze ook met hun rode kleur een nadrukkelijk ge baar van menselijke aanwezigheid in een natuurlijk ogende, groene omgeving. Tus sen deze uitersten beweegt zich bijvoor beeld Gerdi Zwaan met evenwichtige, sobe re beelden die soms niet meer zijn dan een uitgekiende stapeling van diep donker bruin geglazuurde kleivormen en soms een aardse gestalte oproepen. Het is ook boeiend om te zien hoe Frans Kegels en Huijsmans zelf cortenstaal en glas heel an ders gebruiken. Huijsmans last gestileerde, ruimtelijke tekeningen, geïnspireerd op planten en bloemen. Daarbinnen hangt ze in cirkels plaatjes gesmolten glas in allerlei tinten. Zo geeft ze met licht als invalshoek een interpretatie van wat je in de natuur aan vorm en kleur kunt zien. Bij Kegels zijn het gebogen staalplaten en staven van glas waarmee hij kwetsbaarheid en kracht ooie combinaties typeren het zo- merconcert dat woensdag 20 au gustus wordt gegeven in de Adriaanskerk in Dreischor door organist Sander van Marion en trompettist Pascal van de Velde. Dat betreft in de eerste plaats de klankrijke combinatie van de instrumenten: orgel en trompet. Verder levert het duo Van Marion (75) en Van de Velde (29) zelf het bewijs dat oud en jong elkaar heel goed kunnen vinden in het uitvoeren van muziek. Tenslotte heb ben deze twee musici een mooie selectie ge maakt voor het repertoire tijdens dit concert. Dat biedt het beroemde Adagio in G minor van Tommaso Albinoni, een improvisatie over een thema van Handel, delen uit 'Water- music' van Handel en bekende melodieën uit de 'Sound of Music'. Voor Sander van Marion uit Scheveningen is het een traditie elke zomer minstens één keer een concert in de Adriaanskerk in Dreischor te geven. Sinds twee jaar doet hij dat samen met trompettist Pascal van de Vel de, die afkomstig is uit Dreischor. Hij stu deerde in 2006 met onderscheiding af als Ba chelor of Music aan het Utrechts Conservato rium. Hij volgde masterclasses bij beroemde trompettisten. Momenteel speelt hij onder meer in de thea terproductie 'Mary Poppins'. Ik kan niet anders dan het beste wat ik ken als kader te nemen. Gaat het om een sculp tuur van onze tijd dan zijn dat bijvoor beeld, afhankelijk van de insteek van de kunstenaar, Henry Moore, Claes Olden burg, Jean Tinguely of Donald Judd. Of uit Nederland Mari Andriessen, Carel Visser, Marinus Boezem of Henk Visch. Om wat bekende namen te noemen. Nu zijn die kunstenaars natuurlijk niet voor niets be roemd. Ik kan moeilijk verwachten dat elke beeldentuin in Zeeland werk toont van kunstenaars die deze en andere groothe den evenaren. Maar ik kan wel kijken hoe visie, vorm, materiaal zich verhouden tot de pretentie die een werk uitstraalt. En of dat in zekere mate te relateren is aan het beste dat bestaat. En of er dan een beeld ontstaat dat de aandacht kan vasthouden en me herinnert aan iets van waarde. Of me verrast door een blik op de wereld die ik nog niet ken. In Beeldentuin Ter Lucht is werk van kun stenaars uit Zeeland te zien die door Hen- drike Huijsmans zijn samengebracht. Ze koos voor variatie en dat is gelukt. Dus is er zowel figuratief als abstract werk te zien en kom ik uiteenlopende materialen en tech nieken tegen. Centraal in de tuin staat een soort prieel waar in en om Rijnhard Schre- gardus zijn archaïsche ogende keramische Op zoek naar het beste dat Zeeland op beeldende kunstge bied te bieden heeft, bezocht Nico Out twee beeldentuinen. Hij ging naar Ter Lucht in 's Heer Arendskerke en de Rozen tuin in Kats. Welke norm, welk uit gangspunt hanteer ik bij mijn zoektocht naar het neusje van de zalm op het ge bied van de beelden de kunst in Zeeland. Slordigheidjes laten parels iets Els van der Meulen in de Rozentuin in Kats. Tim Simons in Kats. in beeld Organist Sander van Marion en trompettist Pascal van de Velde. Woensdag 20 augustus, Adriaanskerk, Dreischor, 20.00 uur Nico Out gaat elke week op zoek naar het beste wat Zeeland op het gebied van beeldende kunst te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46