Semi all- inclusive NS start proef met weglaseren van blad p—— Demonstreer op het Malieveld 'Hier is peen Isis, maar crisis' IN HET NIEUWS 3 I^euiet Midden- Oosten Ga naar-Kras.nl/aida of bel 0900-9697,5 0614943 455 1099 1569 De wereld is Kras 9 dagen al v.a T Als de test slaagt, wordt mogelijk een groot aantal treinen uitgerust met de laserinstallatie -een in greep die miljoenen kost. Bladeren op de rails vormen een jaarlijks terugkerende ergernis voor reiziger en vervoerder. Door de herfstblaadjes verliezen de wie len grip bij het afremmen, waar door ze ongelijk afslijten en er 'vierkante' wielen ontstaan. De trein kan daar niet mee doorrij den zonder de rails te beschadi gen. De wielen moeten eerst rond worden bijgeslepen. De vierkante wielen leveren elke herfst veel vertraging op. De NS past de laatste jaren als voorzorg de dienstregeling aan. Langs het spoor zijn hekken geplaatst en bo men gekapt. De spoorwegen heb ben ook al geprobeerd het pro bleem te verhelpen met sandite, een kleverig mengsel van gel, zand, metaaldeeltjes en aardappel zetmeel dat op de rails wordt ge spoten en meer wrijving oplevert. De sandite heeft het probleem niet verholpen. In samenwerking met de TU Delft gaat de NS nu proefrijden met een laser. In Engeland is de laser al eerder toegepast. Met succes, zegt een woordvoerder van Prorail. „De techniek is inmiddels verder ge vorderd." Behalve de laser wordt deze herfst nog een techniek beproefd. Een watersproeier bevochtigt de rails zodat blaadjes er niet aan hechten. „We weten dat er hoe dan ook in het seizoen extra over last zal blijven", zegt de Pro- rail-woordvoerder. Als de test slaagt, wordt mogelijk een groot aantal treinen uitgerust met de laserinstallatie DE BUURT IN CIJFERS BEVOLKING NAAR LEEFTIJD M%0-19 jr X20-64 jr M%65+ ETNICITEIT „Ik ben nu al 32 jaar in Nederland en heb deze zaak op de Hoefkade sinds 2002. Afgelopen zondag zijn we ons kapot geschrokken. De ME stond hier voor de deur en hield de anti-Isis-demonstranten en de jongeren uit de wijk uit el kaar. We waren allemaal bang. Ik heb mijn spulletjes naar binnen gehaald en de zaak gesloten. Het kon ieder moment heel erg uit de hand lopen", zegt de 54-jarige Koerdische winkelier Muzaffer. Volgens hem hebben de demon stranten er niets van begrepen. „Hier in de Schilderswijk is geen kalifaat. Hoe komen ze erbij. Ik ben Koerd. Hoe kan ik in een wijk wonen waar Isis de dienst uit zou maken? Ik woon hier bo ven de winkel, hier wonen men sen. Als ze tegen Isis willen de monstreren, laat ze dat op het Ma lieveld doen." De 59-jarige bloemenhandelaar Cees Groenendijk is een geboren en getogen Schilderswijken Vier dagen per week staat hij in kraam 13 op de Haagse Markt „Maar ik wil ermee stoppen. Ik doe dit werk al 44 jaar, woon sinds een aantal jaar in Zevenhuizen. De sfeer in de wijk is heel erg veran derd. Vroeger was de Schilders wijk een blanke volkswijk. Dat is het niet meer. Bijna 90 procent is allochtoon. Maar om te zeggen dat het hier Isis-gebied is, slaat nergens op. Die demonstranten moeten op het Malieveld staan. Of in Irak. Maar daar hebben ze het lef niet voor. De Schilders wijk is een woonbuurt, daar moet je niet demonstreren. Mensen, of het nou moslims zijn of christe nen, kopen nog altijd bloemen. Maar minder. Ik zeg maar zo: hier is geen Isis, maar crisis." DONDERDAG 14 AUGUSTUS 2014 Schilderswijk: 31.768 Ontdek het cruisen met AIDA; informeel, ontspannen, casual en sportief. Cruise compleet verzorgd mee naar het fascinerende Midden- Oosten. Inclusief vlucht, transfers, fooien en semi all-inclusive verzorging aan boord, d.w.z. inclusief alle maaltijden én diverse drankjes tijdens de buffetmaaltijden. Dubai, Oman, Abu Dhabi Bahrein Naar o.a. Dubai, Muscat, Abu Dhabi en de hoofdstad van Bahrein, Manama. Per 4-sterren AIDAdiva Inclusief uitgebreide dagexcursie Dubai Vertrek: nov. t/m maart Zie: Kras.nl/37121 Dubai, Emiraten en India Naar o.a. Dubai, Bombay, New Mangalore, Marmagao, Muscat en Abu Dhabi. Per 3-sterren-plus AIDAaura Ontdek koloniaal Goa in India Vertrek: nov. t/m feb. Zie: Kras.nl/37251 .9 dagen 16 dagen Prijzên per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Silvan Schoonhoven LEIDEN - Prorail en NS beginnen in het najaar met een proef in de strijd tegen 'vierkante wielen' en vertragingen in de herfst. Een laser moet aangekoekte bladerprut van de rails branden. volksbuurt Nederland: 16.829.289 inwoners Schilderswijk Nederland Schilderswijk Den Haag WIÊHÊÊt 50>5 Nederland 21,4 Percentage allochtonen (januari 2014) MINIMAHUISHOUDENS 91,3 Schilderswijk Den Haag WÈBk 17,1 Nederland 11,0 44,5 Percentage huishoudens met een inkomen rond het sociaal minimum (2011) infographic RV/DPd bron GBA Den Haag, CBS I Satellietschotelverkoper Muzaffer. U Bloemenhandelaar Cees Groenendijk, foto's Wilko Voordouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3