Slllfcs IPII Zeeuws-Vlaams mysterie wordt ontrafeld :m mm ÉÜI Leestip ZOMIilCRANI 3 les nog overeind stond. Bij een ander was de tent kapot. Toen heb ik een berichtje gestuurd dat ze even hierheen moest ko men, omdat ik een goede naaimachine heb." Maar het stel ziet ook nadelen van de grote plaats die sociale media in het le ven van sommige vrienden inneemt. Bep heeft een jaar geleden Facebook aange maakt, omdat ze zo sneller levens op Can- dyCrush krijgt. „Sommige mensen zetten er dingen op die veel te privé zijn. Zo ken ik een vrouw die een relatie heeft; met een oude re man. Pas plaatste ze een status waarin stond dat 'het weer niks was vannacht.' Die oude man kan niet op Facebook, die weet van niks. Je moet ervoor oppassen dat het niet je hele leven gaat beheersen. Daarom doe ik alleen spelletjes en af en toe een privéberichtje op Facebook." Gerdineke Los zit lekker een boek te le zen in de zon. Internet gebruikt ze op va kantie alleen om haar privémail te checken. Facebook heeft ze bewust niet. „Het slokt veel tijd op en veel dingen die voorbij komen, zijn niet nuttig." Op een vrij moment grijp ik naar m'n telefoon. Het is een nieuwe manier van ontspanning Ze is gezinsbehandelaar en ziet dat som mige jonge kinderen" veel bezig zijn met hun telefoons en tabiets, ook op vakantie. „Ik vind het zielig voor kinderen die zelfs op vakantie de hele tijd achter hun scherm zitten. Ze ontwikkelen een hele andere manier van spelen, er worden hen mooie ervaringen ontnomen." Voor Andreas Schindler is internet juist onmisbaar op vakantie. Hij werkt in Frankfurt bij een bank en moet altijd be reikbaar zijn. Zijn vakantiehuisje in Dom burg heeft een snelle, gratis wifïverbin- ding. „Als die er niet was, had ik een an der huisje geboekt. Anders moet je name lijk op het terras je mails lezen, terwijl je dan juist van je vakantie zou moeten ge nieten. Daarom kijk ik 's ochtends en 's avonds even of er belangrijke mails bin nengekomen zijn en ga ik daarna vakan tie houden." Melissa Brouwer en Marvin de Groot heb ben een internetabonnement en hoeven de wifi van de camping dus niet te ge bruiken. Melissa: „We gebruiken internet om de mail bij te houden en af en toe een whatsappje te sturen. Je merkt wel dat sommigen ervanuit gaan dat je altijd bereikbaar bent, omdat ze zien dat je onli ne bent geweest. Pas stuurde iemand alle maal vraagtekens toen ik niet direct ant woordde. Toen zei ik: 'We zijn op vakan tie, dus nu even niet. Dat moet ook ge woon kunnen."' eachte heer M. van Her man Koch leest anders dan zijn eerdere werk. Het is een heerlijk boek om tijdens de vakantie te lezen, maar het gaat minder vlot dan bij Zomerhuis met zwembad of Het diner. Dat komt misschien omdat er twee verhalen zijn. Verhaal gaat over een groep leerlingen op de mid delbare school aan het einde van de jaren zestig. De hoofdpersonen zijn de knokige Herman en de mooie Laura. Herman valt eerst voor Stella, de beste vriendin van Laura. Maar uiteindelijk wordt het toch Laura. Echter pas nadat Laura een affaire heeft gehad met de populaire geschiedenisleraar Landzaat. Die kan haar maar moei lijk loslaten en blijft haar dus las tig vallen. De ouders van Laura hebben een vakantiehuisje in het Zeeuws-Vlaamse Terhofstede. Daar speelt de cruciale scène, de verdwijning van Landzaat, zich af. In verhaal 2 krijgt de inmiddels volwassen Herman schrijver M. en zijn gezin als buren in een Am sterdams appartementencomplex. M. heeft een boek gepubliceerd over de verdwijning van de leraar. Herman, die immers hoofdrolspe ler in die affaire is, wil hem nieuw materiaal aanreiken. Geachte heer M. is een verassend boek dat spannende elementen bevat, maar ook inzicht geeft in bijvoorbeeld de wereld van schrij vers. DONDERDAG 14 AUGUSTUS 2014 een ander huisje geboekt F t» Michiel en Ramona Bootjes namen hun iPads mee op vakantie om te Whatsappen, Facebooken en te mailen, foto's Ruben Oreel Ramona Bootjes, campinggast door Wendy de Jong Geachte Heer M. is voor verkrijgbaar bij De cover van het boek 'Geachte heer M'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39