FZC 2 en 3 0 Hotspot Sprookjessfeer op camping de Brem VakantieBieb-app doet het goed Naar een lege terrasstoel is het zoeken en ook de vrije parkeerplaatsen zijn schaars. In de kustplaats Renesse is het weer gezellig druk. Als hier geen wifi was, had ik een ander huisje geboekt ledereen wordt rustig van een ezeltocht In de ochtend kans op een bui, in de middag zonniger, Windkracht: 4 a 5 Neerslag: o tot 3 mm Het is hier altijd druk", zegt mevrouw Groenenveld uit Meeuwen. Honderden toe risten bezoeken jaarlijks de kustplaats Renesse. „We zijn vandaag op de fiets gekomen vanuit Burgh-Haamstede. Het is een klein stukje en met dit mooie weer fiet sen we graag." Veel mensen komen te rug vanwege de gezellige sfeer. „We zijn er nu een hele week, normaal ko men we hier elk weekend naartoe in de zomer en dat al dertig jaar lang", vertelt één van de toeristen. Het centrum staat vol met fietsen, maar ook het parkeerterrein op het transfe rium staat bijna vol. „Het was even zoe ken naar een plekje, maar het is ideaal dat je hier gratis kunt parkeren", zegt Marieke. „En voor het centrum hoefje niet ver te lopen", voegt ze er nog aan toe. Een lege terrasstoel is bijna niet te vinden in het centrum. „We gaan straks ook nog even op het terras genie ten van de zon en een drankje", vertelt meneer Groenenveld. „En nog even in de winkeltjes kijken", vult zijn vrouw direct aan. De kustplaats wordt niet alleen door volwassenen bezocht. Ook jongeren ko men graag in de zomermaanden naar Renesse om vakantie te vieren. Speciale jongerencampings liggen buiten het dorp en discotheken en kroegen zijn er genoeg in het centrum. De 19-jarige Max Kruit uit Haastrecht is op vakantie met zijn vrienden „Wij komen hier vooral voor het stappen. Het is hier al tijd gezellig, zowel overdag als 's nacht en het is stukken goedkoper dan een weekje Spanje." Vanavond vindt op camping de Brem in Renesse een 1001-nacht feest plaats. Rond 21.30 uur zal een buikdanse res haar kunsten vertonen en een workshop geven. Ook is er een schminkster aanwezig en worden 'tatoo's' gezet. Alle activiteiten zijn door gasten van de camping zelf georganiseerd, maar ook be zoekers van buiten de camping zijn welkom. Hoogenboomlaan 11A. De VakantieBieb-app doet het goed deze zomer. Vooral kinderen en vaders en moeders maken er gretig ge bruik van. Tot nu toe werden ruim 300.000 jeugdboeken gedownload via de app van de ge zamenlijke Nederlandse bibliothe ken. Volgens Diederik van Leeu wen van Stichting Bibliotheek.nl is het niet verwonderlijk dat kin deren steeds meer digitaal gaan le zen „gezien het gemak waarmee zij met tabiets en smartphones omgaan". Lezen in de zomer is be langrijk om het leesniveau van kinderen op peil te houden, weet de stichting. De meest gelezen jeugdtitels in de VakantieBieb is onder meer Het leven van een lo ser van Jeff Kinney. 14 augustus 2014 Het is 's zomers altijd erg druk in het centrum van Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema Toeristen zijn er genoeg door Jerry van Luijk O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37