Borsele Sloepoort Cup krijgt nieuwe winnaar Ajax wacht nog op antwoord van Eto'o f Talent Van de Beek snel in zeezwemtocht v 30 SPORT FORMULE 1 f Max Verstappen wordt de jongste Grand Prix-coureur uit de Formule 1-historie. De Limburger gaat voor Toro Rosso rijden. Net als dinsdag moesten ook gis teravond bij enkele duels straf schoppen de beslissing brengen. Oostkapelle won dankzij een tref fer van Arjen Pattenier met ï-o van FC Dauwendaele, maar het duel tussen Zeelandia Middel burg en GPC Vlissingen eindigde door goals van Dylan Schallier (o-i) en Niels Luteijn in 1-1. GPC won vervolgens de strafschoppen- reeks en incasseerde daarom een bonuspunt. Een minimale zege op FC Dauwendaele (ï-o, doel punt Shane Mariana) was voor GPC voldoende om met vijf pun ten poulewinnaar te worden. Oostkapelle eiste de tweede plaats op. De ploeg van trainer Harro Hazelaar kwam tegen Zee landia Middelburg niet verder dan o-o en verloor de strafschop- penserie, maar eindigde met vier punten één puntje boven Zeelan dia Middelburg. Het puntloze FC Dauwendaele werd vierde en laatste en strijdt zaterdag samen met Zeelandia Middelburg, Arnemuiden en RCS om de plekken vijf tot en met acht. Arnemuiden speelt het eer ste duel tegen FC Dauwendaele, de andere ontmoeting is RCS-Zee- landia Middelburg. In de finalepoule staan Goes-Oost- kapelle en Nieuwdorp-GPC Vlis singen als eerste wedstrijden op de rol. Mare Overmars, directeur voetbal zaken van Ajax, vertelde maandag nog dat hij binnen twee dagen uit sluitsel van Eto'o verwacht. De transfervrije aanvaller staat sinds zijn vertrek bij Chelsea echter in de belangstelling van meerdere clubs. De spits uit Kameroen heeft Ajax laten weten dat hij meer bedenktijd nodig heeft. Eto'o heeft ook de aandacht ge trokken van Liverpool, Everton, Internazionale en AS Roma. Die clubs kunnen de aanvaller in fi nancieel opzicht meer bieden dan Ajax. Dat was ook al duidelijk toen Overmars vorige week in Pa rijs met de viervoudig Afrikaans voetballer van het jaar sprak. Toch hield de directeur voetbalzaken een goed gevoel over aan die ont moeting met de oud-speler van onder meer Barcelona en Inter. Ajax liet verder weten dat het nog geen bod op Daley Blind heeft ontvangen. Volgens verschillende Britse media heeft het Manches ter United van trainer Louis van Gaal nagenoeg overeenstemming bereikt over een transfersom van rond de 20 miljoen euro. SITTARD - Op je zeventiende in de Formule 1 rijden? Waarom niet! Als minderjarige met slechts één jaar autosportervaring debuteert Max Verstappen volgend jaar in de Formule 1. Gekkenwerk, of toch een logische stap in een ko meetachtige loopbaan? Een rijbewijs heeft hij niet. Op de bijrijderstoel zal Max Verstappen volgend jaar door zijn vader of een andere chauffeur naar de For mule i-circuits gereden moeten worden. Net als een leerling die door pa of ma voor het school plein wordt afgezet. Menigeen fronst de wenkbrau wen. Een puber tussen al dat mee dogenloze Formule i-geweld, een minderjarige te midden van een keihard milieu waar alleen het recht van de sterkste geldt en fa len gelijk staat aan afserveren. Juist dat laatste nam bij Red Buil elke twijfel weg of, zoals zijn ei gen vader het formuleert: „Max is een leuke, lieve jongen. Totdat hij zijn helm opzet. Dan is het een rotzak." De tijden dat de Formule 1 be heerst werd door mannen met een gegroefd gelaat, die hun te veel aan adrenaline en testosteron botvierden achter het stuur van rijdende benzinebommen ligt de cennia achter ons. Ook de macho cultuur van de jaren zeventig en tachtig van de vorige eeuw, met kerels als Emerson Fittipaldi, Ja mes Hunt, Carlos Reutemann, Nelson Piquet, Keke Rosberg, Ni gel Mansell en Alain Prost is voor bij. Veel jonger dan vroeger wor den talentvolle (of rijke) jonkies via opleidingsklassen klaarge stoomd voor het grote werk. De drempel om te gaan autoracen is lager dan in het verleden, toen de sport een erg exclusief karakter had en een speeltje was van nota belen en rijkeluiszoontjes. Voor Max Verstappen was die drempel er helemaal niet. Als zoon van een Formule i-coureur en een moeder die in de karts tot de wereldtop behoorde, was de kinderwagen bij wijze van spre ken al uitgerust met een stuurtje en pedalen. Dat Max heel jong zou gaan karten was logisch. Dat hij er vervolgens een wereldtop per in zou worden, lag aan de juis- -te genen en de harde, maar o zo nuttige scholing die hij van zijn vader kreeg. Max kon zijn vader niets wijsmaken. Vervelend voor een opgroeiend kind, maar de leerschool betaalde zich uit met tal van Europese en wereldtitels in de kartsport. Vraag was natuur lijk of Max in Formule-auto's de zelfde vaardigheden zou kunnen etaleren als in kartraces. Verstappen senior was overtuigd van wel, liet Max her en der tes ten in een bolide en durfde het ri sico aan hem meteen te stallen in het Europees kampioenschap For mule 3, een klasse die zeker niet als eerste opstapje na de kartsport geldt. Max verbaasde vervolgens zelfs zijn vader door van meet af aan met de top mee te rijden. De interesse was gewekt. Hier was een uitzonderlijk talent in de weer, zo sijpelde ook bij Formule i-teams door. Het laatste vleugje twijfel nam Max zelf weg door zes races op rij te winnen, niet met een superieure auto, maar door excellente inhaalacties. Van het ene op het andere mo ment konden alle meerjarenplan nen de prullenbak in. Alle Formu le i-teams zochten contact met 'team Verstappen' en plotseling was het niet meer de vraag of Max ooit zou doordringen tot de Formule 1, maar wanneer hij zijn debuut zou maken: in 2016 na een tussenjaartje bij een aan een For mule i-renstal gelieerd team in de GP2 of Formule Renault 3.5 of meteen in 2015. Red Buil kwam uiteindelijk met het voorstel de opleiding in de Formule 1 zelf te verzorgen. Bij Toro Rosso, met de mogelijkheid door te stromen naar het grote Red Bull-raceteam van wereldkampioen Sebastian Vettel. Bij de beslissing om al als 17-jari- ge - de eerste minderjarige ooit - te debuteren worden opvallend weinig vraagtekens geplaatst. De overtuiging dat Max Verstappen ook in de Formule 1 zijn ongeken de talent laat spreken, is alom aan wezig. In de Formule 3 heeft hij niets meer te zoeken. Bottelier finishte na vier kilome ter zwemmen in een tijd van 32.10 minuten. De IJmuidenaar was daarmee ruim tweeënhalve minuut sneller dan nummer twee Timo Dinkelberg. De inwo ner van Rozenburg realiseerde een tijd van 34.47 minuten. De derde plaats was voor Angelo de meyer. De zwemmer uit Wachte- beke, die zaterdag opnieuw de Ha venwedstrijd in Breskens won, had 34.50 minuten nodig. Beste Zeeuw was vijftiger Jan Brink, die in een tijd van 35.45 minuten vier de werd. Amy van Lier uit Kaatsheuvel eis te net als een week geleden tij dens de tocht van Westkapelle naar Zoutelande de zege op bij de vrouwen. Haar winnende tijd was 35.56 minuten. Manon Klooster man uit Kapelle werd tweede in een tijd van 38.25, terwijl num mer drie Desiree Emmen uit Don gen na 39.25 minuten finishte. Bij de jeugd deed Thijmen van de Beek van zich spreken. De zwem mer uit Koewacht won de wed strijd in 34.43 seconden en was daarmee zelfs sneller dan de num mer twee bij de mannen. Van de Beek werd echter niet bij de senio ren geklasseerd. NIEUWDORP - CPC Vlissingen en Oostkapelle strijden komend week end met Goes en Nieuwdorp om de eindzege in de 28e editie van de Borseie Sloepoort Cup. Titelver dediger Zeelandia Middelburg wist zich gisteravond niet voor de finale poule te plaatsen, waardoor er za terdag sowieso een nieuwe win naar uit de bus zal rollen. Borsele Sloepoort Cup. Uitslagen Poule B. Oostkapelle-FC Dauwendae le 1-0: Arjen Pattenier 1-0. Zeelandia Middelburg-GPC Vlissingen 1-1: Dylan Schallier 0-1, Niels Luteijn 1-1, GPC wns. GPC Vlissingen-FC Dau wendaele 1-0: Shane Mariana 1-0. Oostkapelle-Zeelandia Middelburg 0-0: Zeelandia Middelburg wns. Eindstand: 1. GPC Vlissingen 5 pun ten; 2. Oostkapelle 4 punten; 3. Zee landia Middelburg 3 punten; 4. FC Dauwendaele 0 punten. AMSTERDAM - Ajax weet nog niet of Samuel Eto'o zijn loopbaan in Amsterdam wil vervolgen. De 33-ja- rige spits houdt een aanbieding van de kampioen voorlopig in be raad. Met zijn helm op is het een rotzak door Ivo Op den Camp 15 Max Verstappen wordt de vijftiende Nederlander in een Formule 1-race. De eerste landgenoten die een Grand Prix reden waren Jan Flinterman en Dries van der Lof, in 1952. door Barry van der Hooft ZOUTELANDE - In de zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande ging de overwinning bij de mannen op nieuw naar een zwemmer uit Noord-Holland. Waar vorige week Ben Zentveldt uit IJmuiden de ze ge opeiste, was deze keer zijn plaatsgenoot Lars Bottelier de sterkste. Bij de vrouwen ging de winst opnieuw naar Amy van Lier uit Kaatsheuvel. I Rinus Zegers schudt in de kleedkamer de hand van Bert Dutree. Links van hem Frank Hemelsoet, rechts Peter Col- let in het groen van Vogelwaarde en de nog net zichtbare Carlo Blommaert (HW'24). foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30