r O Samenwerking^ ziekenhuizen in gevaar Dumoulin wint tijdrit, Boom pakt de leiding Europese titel voor atlete Schippers Zeeuwen betalen hun nota's het best 10 en 11 'j' Pro Patria wil weer demonstreren in de Schilderswijk. Een meerderheid in de gemeenteraad wil dat voorkomen. Polaire lucht 19° tot 21° DONDERDAG 14 augustus 2014 Toeristen zfin Pukkelpop vs Lowlands er genoeg DEN HAAG - Steeds meer fracties in de Haagse gemeenteraad zijn hui verig voor een nieuwe demonstra tie van Pro Patria in de groten deels allochtone Schilderswijk. Ze vrezen nieuwe botsingen. Afgelo pen zondag waren er schermutse lingen toen jongeren uit de wijk een anti-IS-demonstratie van Pro Patria wilden tegenhouden. Vanavond spreekt de Haagse ge meenteraad over de toegenomen spanning in de stad. Drie weken geleden waren bij een pro-Gazade- monstratie in de Schilderswijk in eens IS-vlaggen te zien en werden anti-Joodse leuzen geroepen. Dat was de reden voor de groep Pro Pa tria om afgelopen zondag een de monstratie in de wijk bij station Hollands Spoor te houden tegen IS. Net als bij de demonstratie eind juli was ook ditmaal burgemeester Jozias van Aartsen (WD) met va kantie. Volgens de Groep De Mos en de PW in de Haagse gemeente raad is dat een teken van laksheid. PW-leider Geert Wilders heeft gisteren laten weten dat hij op 20 september - als Pro Patria weer wil demonstreren in de Schilders wijk- van de partij zal zijn. De 28-jarige Patrick Schouten, die het woord voert namens de Vrienden club die niet langer wil buigen voor moslimterreur': „De ivoren toren wil onze mars voor de vrij heid verbieden. Maar dat gaat zo maar niet. De burgemeester kan dat alleen in uitzonderlijke geval len doen. Er bestaat namelijk zo iets als het recht op demonstratie. Daar houden wij hem aan, want wij willen demonstreren daar waar de sharia eigenlijk al geldt: in de Schilderswijk." Schouten zegt dat Pro Patria geen extreemrechtse club is die alleen maar uit is op provocatie. „Er zit ten ook linkse mensen bij ons. Wat ons steekt, is dat je in de Schilderswijk volgens sommige bewoners niet meer in Nederland bent. Dat willen we bestrijden door juist daar te gaan demonstre ren." ZorgSaam wil polispreekuren in Middelburg ADRZ vreest voor specialismen in Zeeland Gedeputeerde: goed voor Zeeland Patiënten worden sneller geholpen pagina 21: 'Botte concurrentie ZorgSaam' pagina 23: Commentaar BREDA - Tom Dumoulin won giste ren de tijdrit in de Eneco Tour. De wielrenner van Giant-Shima- no was op het parkoers door Bre da twee seconden sneller dan de Zwitser Fabian Cancellara, die als tweede eindigde. Lars Boom, die negende werd, nam de leiding in het klassement over van de Tsjech Zdenek Stybar. ZÜRICH - Dafne Schippers heeft gisteravond goud gepakt op de 100 meter tijdens het EK atletiek in Zürich. De 22-jarige atlete snelde in de fi nale naar een tijd van 11,12 secon den. Ze hield de Fran^aise Myriam Soumaré en de Britse Ashleigh Nelson achter zich. Schippers is de eerste Nederland se sprintkampioene sinds Fanny Blankers-Koen in 1950 in Brussel naar de Europese titel snelde. MIDDELBURG - Zeeuwen hebben het afgelopen jaar verhoudingsge wijs de minste incasso's gekre gen. Dat leert de zogeheten jaar lijkse schuldenindex van incasso bureau Lindorff. Zeeuwen heb ben daarnaast ook nog eens het laagste bedrag per incasso. Dat was in 2012 anders. Toen stond de provincie op een vierde plek. In Flevoland en Zuid-Holland wordt het slechtst betaald. DESTELLING UW MENING 225 reacties 8 71 168 3 555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 190 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Spanning rond wijk Den Haag door Wilko Voordouw pagina 2/3 Broze rust in de volksbuurt pagina 29: meer over de Eneco Tour pagina 28 en 29: Schippers is de nieuwe sprintkoningin I Dafne Schippers ZorgSaam maakt samenwerking met ADRZ onmogelijk Reageer op pzc.nl Ik koop voortaan groenten en fruit uit Zeeland EENS ONEENS 73% 27%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1