f Semi All Inclusive I cruise! i f Semi All Inclusive I cruise! i BINNENLAND 5 boek online of bel f C"f|n a dus maar liefst zie stipreizen.nl/cratm 5 vragen over belastingvrij schenken Miljoenste bezoeker in Van Cogh Museum Het Van Gogh Museum in Am sterdam heeft gisteren de mil joenste bezoeker van het jaar ontvangen. De inwoonster van Zwaag kreeg een boeket zonne bloemen en een tegoedbon voor ïo liter verf. De miljoen ste kwam iets eerder dan voor gaande jaren, hoewel de ten toonstellingsvleugel is gesloten voor de bouw van een entree. Moeder vervolgd na Amber Alert De moeder van het 9-jarige meisje uit Rotterdam voor wie vorige maand een Amber Alert werd uitgegeven, wordt ver volgd. Ze had bij de politie doorgegeven dat het meisje werd vermist, maar uit onder zoek is gebleken dat het een valse aangifte was. Ze komt in november voor de rechter. Tbs'er keert niet terug naar kliniek Een 44-jarige tbs-patiënt van de Rooyse Wissel in Oostrum bij Venray is op 31 juli niet teruggekeerd van verlof. Sinds dien is de man spoorloos. Waar voor hij in behandeling was, is niet bekendgemaakt. De Rooy se Wissel kwam onlangs in het nieuws wegens vermeende misstanden in de kliniek. Na Groningse beving 75 schademeldingen Bij de Nederlandse Aardolie Maatschappij in Assen zijn na de aardschok van afgelopen zaterdag bij Appingedam 75 meldingen van schade binnen gekomen. De aardbeving had een kracht van 2.0 op de "schaal van Richter. De schokken in het noorden van Nederland worden veroorzaakt door gas winning. Tent stort in bij noodweer Pukkelpop Op het terrein van het Bel gische muziekfestival Pukkel pop is gisteren een grote tent ingestort door hevige wind en regen. Er zijn geen gewonden gevallen. De tent was door de veiligheidsdiensten goedge keurd. In 2011 kwamen vijf mensen om het leven toen een tent op het festival instortte. Politie Friesland druk met dode hond De politie in Friesland wil we ten wie verantwoordelijk is voor de dood van een hond die verdronken is in de Foudgu- mer Feart in Bornwird. Het dier kreeg iets zwaars aan zijn poten vastgebonden en is zo de dood ingejaagd. Mogelijk heeft de zwarte hond enige dagen in het water gelegen. Tot en met 31 december mogen Nederlandse burgers 100.000 eu ro belastingvrij schenken aan een familielid. Voorwaarde is dat het geld gebruikt wordt voor de eigen woning. Het mag dan gaan om de aankoop van een woning, een verbouwing of het aflossen van de hypotheek. De relatie tot het familielid en de leeftijd van de ontvanger zijn niet relevant. In eerdere regelingen moest de ontvanger een kind van de schen ker zijn, met een leeftijd tussen de 18 en 40. Volgens de Belastingdienst is de ze fiscale faciliteit tot en met juni ongeveer 50.000 keer benut. Dat is veel meer dan vooraf ingeschat. Verwacht werd dat tussen 1 okto ber 2013, de datum dat de regeling van kracht werd, en het einde van dit jaar 20.000 schenkingen zou den plaatsvinden. De huizenmarkt knapt er van op, zeggen voorstanders. Na jaren van malheur neemt het aantal huizenverkopen sinds afgelopen najaar weer wat toe. Volgens schattingen wordt 10 tot 15 pro cent van de aankopen gefinan cierd met behulp van een schen king binnen de familie. Zonder die verkopen hadden de woning marktcijfers er heel anders uitge zien. Ja. De schatkist loopt geld mis. Op korte termijn gaat het om een lagere opbrengst van de ver mogensbelasting. Geld dat anders op de spaarrekening van de ouders was blijven staan, gaat nu naar het huis van de kinderen. Daardoor betalen de ouders min der vermogensbelasting. Dit ef fect wordt echter gecompenseerd. De staat is namelijk minder kwijt aan hypotheekrente-aftrek, om dat de hypotheek van de kinderen door de schenking lager uitvalt. Een tweede effect wordt echter niet gecompenseerd. Doordat enorme bedragen nu belasting vrij geschonken worden, loopt de staat in de toekomst erf- en schenkbelasting mis. Het kabinet had hiervoor hon derd miljoen apart gezet, maar dat kan gezien het succes van de regeling wel eens veel te weinig blijken. Volgend jaar wordt duide lijk hoe groot de schade is. En er is nóg een nadeel. Het verleden heeft aangetoond dat fiscale sti mulering de prijzen van wonin gen kan opdrijven. Het is de vraag of dat wenselijk is. De politiek moet uiteindelijk be slissen, maar de politici houden hun kaken voorlopig stijf op el kaar. Volgende week beginnen de onderhandelingen over de kabi netsbegroting voor volgend jaar. %f vertrek december t/m maart per 4-sterren AIDAsol inclusief non-stop vliegreis, transfers, cruise o.b.v. Semi All Inclusive én fooien o.a. Koh Samui, Penang, Kuala Lumpur, Singapore en Ho Chi Minh Stad inclusief citytrip Bangkok met 088 - 70 7O 600 I re'e'ÏÜl. PICOW; t»*ng'koh Chabang U« Chi J"|lnH Spectaculaire cruise-aanbieding! WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2014 AMSTERDAM ROTTERDAM 4 VENRAY ASSEN HASSELT BORNWIRD Makelaars en werkgevers willen dat de regeling voor belastingvrij schenken wordt verlengd. Al 50.000 mensen hebben er ge bruik van gemaakt. door Sander van Mersbergen *1 Wat houdt de tijdelijke schen- kingsregeling ook al weer in? Hoe succesvol is de regeling precies? 3 Wat zijn de gevolgen van die populariteit? 4 Zijn er ook nadelen? 5 Is er draagvlak voor verlenging van de regeling? Schenkingen van ouders zorgen voor meer woningverkopen, foto HH stipreizen.nl Pnjlert p.p. ö.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. 0e kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voélt son

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5