24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- Magdalenastraat Heikant wordt verboden voor alle vrachtverkeer Brand bij Husky Event door spelende kinderen van €45'.- voor ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc HH V p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web Vorig jaar juli voerde de gemeen te mede op aandringen van de plaatselijke dorpsraad een vracht wagenverbod in voor de Magda lenastraat en de Schoolstraat. Dat verbod gold niet voor bestem mingsverkeer. Sindsdien hadden veel bewoners van de Magdalenastraat echter de indruk dat er nog nooit zoveel vrachtverkeer door hun straat denderde. Ook de gemeente stelt vast dat er in de Magdalenastraat veel overtredingen plaatsvinden door vrachtwagenchauffeurs die in de straat niets te zoeken heb ben en zich van het verbod niets aantrekken. In hun verkeersbesluit om geen uitzondering meer te maken voor bestemmingsverkeer wijzen B en W er op dat de Magdalenastraat Het stro in de golfplaten schuur vatte maandagmiddag tegen drie uur vlam. „Spelende kinderen zijn onvoorzichtig geweest", ver klaart Decaluwe. „Ze gingen een vuurtje stoken, met deze gevol gen." Het stro vatte vlam en het vuur beschadigde ook een deel van de schuur. „Maar het stuk waar onze husky's hun nachthok ken hebben, is onbeschadigd", zegt Decaluwe. „Dat is voor ons wel belangrijk." Ook een vorkhef truck kon nog uit de schuur wor den gehaald. „De schade valt dus relatief mee", verklaart de eige naar. „Bovendien: wij zijn onge deerd, de kinderen en de honden ook. Dat is natuurlijk het belang rijkste." Decaluwe benadrukt dat de bedrijfsvoering niet in gevaar is. „We zijn nu even een dag of twee dicht om bij te komen, maar gaan daarna gewoon verder met onze activiteiten. Dat is ook beter voor de honden: die moeten hun gewone ritme behouden en lek ker in beweging blijven." Bij Husky Event zijn onder meer rondritten te boeken in door de honden getrokken sleden. een woongebied is, waar vracht verkeer zoveel mogelijk geweerd moet worden. Vrachtwagens kun nen volgens het college ook best via andere routes van en naar hun bestemming rijden. B en W heb ben ook de politie om advies ge vraagd, en besloten dat de uitzon dering voor het bestemmingsver keer komt te vervallen. De bordjes onder de verbodsbor den aan het begin en einde van de Magdalenastraat worden bin nenkort verwijderd. De gemeente hoopt nu dat de overlast en de schade aan het wegdek in de straat een stuk minder wordt. Optreden Brakman is op maandag Het optreden van Piet Brak man in de Samenopwegkerk in Breskens is niet zaterdag, zoals gisteren vermeld, maar maandag vanaf 20 uur. lien week later, op 25 augus tus, treedt de muziekvereni ging Breskens-Groede op. Rommelmarkt bij De Blaauwe Hoeve Zorgcentrum De Blaauwe Hoeve aan de Truffinoweg in Hulst houdt zaterdag een rommelmarkt. Iedereen kan tussen 9.00 uur en 15.00 uur komen rondneuzen. Het evenement begint vrijdag om 14.00 uur met een publieke schie ting op drie wippen. „Iedereen mag aan deze publieke schieting meedoen. Deelnemers schrijven in op de dag zelf." Op zaterdag en zondag is het daadwerkelijke Europees Kam pioenschap. Op zaterdag-is dat voor de junioren, op zondag voor de senioren. De openingsplechtig heid is om 13.00 uur door de voor zitter van het Europees Comité, gevolgd door het spelen van de volksliederen en het hijsen van de vlaggen. De landenploegen be staan uit ieder 24 schutters. Daar naast dingen zeventig schutters mee naar de individuele titels. Wethouder Ad Schenk van de ge meente Borsele reikt om 19.00 uur de prijzen uit, in samenwer king met de voorzitter van de Ne derlandse bond van Wipschut- ters. Op zaterdagavond is een feest avond. „Dat doen we ook voor de inwoners van Kwadendamme, om wat terug te doen voor even tuele overlast. We verwachten na tuurlijk helemaal geen proble men, maar er zullen toch deelne mers door het dorp lopen. Vooral de Fransen gaan wel eens op ver kenning uit om te kijken of er er gens nog iets te beleven valt." Het kampioenschap voor de senio ren begint zondag eveneens om 13.00 uur. Daarvoor is om 09.30 uur de traditionele kranslegging bij het monument aan de A. de Koningstraat. „Het is wel jammer dat de muziekvereniging vanwe ge de vakantie geen kans heeft ge zien te spelen. We hebben wel een trompettist die de Last Post speelt." Hans Schipper heeft veel waarde ring voor de zestig vrijwilligers. „Zonder hun inzet was het zeker niet gelukt dit kampioenschap te organiseren." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB 840:- €20.- €19.- 400MB *45> €22.60 GRATIS 400MB jGB5> €27.»° GRATIS Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2014 -W door Eugène Verstraeten HEIKANT - De Magdalenastraat in Heikant wordt verboden voor alle vrachtauto's. Er wordt geen uitzon dering meer gemaakt voor 'bestem mingsverkeer', want het is voor de politie niet te doen om daarop te controleren, concluderen burge meester en wethouders van Hulst na een jaar ervaring. door Martijn de Koning I De ogen van Hans Schipper zijn gericht op de 'vogels' op de 25 meter ho ge schiethoorn, foto's Izaak Verkeste GROEDE - De brand in de schuur bij Husky Event aan de Catsweg bij Groede is ontstaan door spelende kinderen. Dat vertelt eigenaar Wou ter Decaluwe. De bedrijfsvoering komt niet in gevaar. BRESKENS HULST Hans Schipper bevestigt de 'vogel' op de schietvork of prang. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603te 0,45 per gesprek)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53