Onderzoek explosieven voor haven Burghsluis Rijwielhandel naar Haringvlietplein 24 Maanden 50% korting en gratis de iPhone 4s twv €399.- 50 SCHOUWEN-DUIVELAND 21 '-m* Zwaargewonde man gevonden in Vlissingen Explosieve stijging zonnepanelen van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc mm mm v SCHUTTERSVERENIGING VICTORIA KWADENDAMME Dat onderzoek begint maandag en duurt dan tot en met vrijdag. Vanwege het onderzoek is de ge plande oeverbestorting door Rijks waterstaat uitgesteld. Het duikverbod is daarmee ook opgeheven, maar duiksportbond NOB raadt duiken op deze plek toch af, omdat er met een drijven de bok wordt gewerkt en er ook veel wordt gevaren. Burghsluis is één van de drie duiklocaties die tot november gesloten zijn van wege het verstevigen van de voor oevers. De andere twee zijn Schelphoek bij Serooskerke en Le vensstrijd bij Zierikzee. De Raad van State heeft nog geen uitspraak gedaan in het bezwaar tegen het gebruik van staalslak- ken bij de oeverbestorting. Be zwaarmakers NOB en stichting Oosterschelde verwachten die vóór 18 augustus als het storten begint. De twee hebben de be stuursrechter om een 'voorlopige voorziening' gevraagd. Worden zij in het gelijk gesteld, dan moet Rijkswaterstaat het werk stoppen. VLISSINGEN - De politie heeft dins dagmorgen om 4.00 uur in een woning aan de Multatulilaan in Vlissingen een zwaargewonde man van 57 aangetroffen. De man is een bewoner van het kamerverhuurpand in de Multatu lilaan. De melding was gedaan door een huisgenoot. Toen de medewerkers van de am bulance de woning betraden, trof fen ze de man hevig bloedend aan. Het slachtoffer was nauwe lijks aanspreekbaar. De Vlissinger is met ernstig hoofdletsel per am bulance afgevoerd naar het zieken huis in Goes. Later is hij vervoerd naar het ziekenhuis in Antwer pen, waar de man op de intensive care is gelegd. Het slachtoffer is nog niet aanspreekbaar. Onduidelijk is nog hoe de man de verwondingen heeft opgelopen. Een misdrijf sluit de politie niet uit. zierikzee - Fietsspecialist Profile Centerpoint verhuist begin vol gend jaar van de Meelstraat in het centrum naar het Haringvliet plein aan de rand van Zierikzee. De fietsenmaker betrekt daar het pand waarin eerder Deurloo Meu belen en bedden was gevestigd. „We waren heel erg aan uitbrei ding toe," vertelt Martijn den Boer van Centerpoint. „In ons ma gazijn staan de fietsen drie hoog opgestapeld. Het Haringvlietplein is met zijn groot en gratis parkeer terrein een veel betere locatie voor ons. We willen we niet stil staan, maar vooruit." B en W van Schouwen-Duive- land hebben inmiddels een ver gunning verleendvoor 'een detail handel in fietsen'. Komende winter wordt het forse winkelpand in de wijk Poortam bacht verbouwd en ingericht. HEINKENSZAND - Het aantal zonne panelen in de gemeente Borsele is in twee jaar explosief gestegen. De aanleg van zonnepanelen bij particulieren, bedrijven en bij maatschappelijk vastgoed zoals scholen heeft voor een groei van dertig procent gezorgd. Het totaal aantal zonnepanelen is nu bijna achtduizend; gemiddeld is dat ge noeg om jaarlijks 640 huishou dens elektriciteit te voorzien. Bijeenkomst in ADRZ over kraampsychose In het ADRZ in Vlissingen wordt op woensdag 20 augus tus van 19.00 uur tot 21.30 uur de informatiebijeenkomst 'Kraambed en Verward?' over kraambedpsychose gehouden. Spreekster is ervaringsdeskun dige Karin den Oudsten. De maandelijkse bijeenkomsten zijn bedoeld om informatie uit te wisselen en in gesprek te gaan over thema's uit de psy chiatrie. De toegang is gratis. Victoria Kloek houdt open atelier Beeldend kunstenares Victo ria Kloek houdt tot en met woensdag 20 augustus open huis in haar atelier aan het Kraanplein 22 in Zierikzee. Samen met de Franse beeld houwster Sophie Verger toont zij de eerste aanzet voor een kunstwerk. Tevens is hier werk te zien van Claire Eisenzopf. De ex positie is geopend van 14.00 tot 17.30 uur. Concert met Italiaanse klanken In de reeks 'Zomerse Zaterdag middagconcerten' concerteren Rinus Verhage, op klavecimbel en orgel, en Elly Bakker op di verse blokfluiten, zaterdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het concert begint om 16.00 uur. Het programma bestaat uit Italiaanse barokmuziek met onder meer sonates van Castel- lo en Manzini, een concerto van Sammartini en de Folia van Corelli. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant W p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Vodafone Voordeel Web Voor vragen en meer informatie "bel: 0900-0603<c< De ogen van Hans Schipper zijn gericht op de 'vogels' op de 25 meter ho ge schiethoorn, foto's Izaak Verkeste Schuttersvereniging Victoria in Kwadendamme stamt uit 1851. De vereniging heeft ongeveer 43 leden. Zuid-Beveland telt twintig vereni gingen met in totaal 344 schut ters. De schiethoorn, staande wip of wipmast genoemd, heeft een hoogte van 21 tot 24 meter. Hierop staat een schietvork of prang, circa zes meter hoog, ge klemd of geschroefd, waardoor de totale hoogte circa dertig meter wordt. door Ton van den Nouweland BURGHSLUIS - Er wordt onderzocht of er voor het haventje van Burgh sluis explosieven uit de Tweede Wereldoorlog liggen. Deze prang staat vol met 'vogels'. Elke vogel bestaat uit een houten of kunststof klosje waaraan, door middel van een verticaal geplaatst ijzerdraadje, een gekleurde pluim is gehecht. In Nederland wordt geschoten vol gens de Nederlandse reglementen van de Nederlandse Bond van Wip- schutters. Deze is opgericht in 1928. Deze bond is onderverdeeld in twee districten. Dat zijn Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beve land. VLISSINGEN ZIERIKZEE ZIERIKZEE MiN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB £40C- €20.- €19.- 400MB €45> €22.M GRATIS 400MB JCBS:- C27.50 GRATIS Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! i lU-O;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43