Iets sterkers dan bier alleen Y Droog blijven willen we allemaal 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 Zomerdrankje De smaakmaker Als je een gewone Duvel niet sterk genoeg vindt, kun je altijd nog voor de Green Duvel gaan. De biercocktail is gemaakt door de Canadese bierexpert Stephen Beaumont. Nadat hij in Frankrijk was, waar biercocktails veel beken der zijn dan in andere landen, nam hij het idee mee naar zijn res taurant. Daar ontstond toen de Green Duvel. Het drankje is makkelijk zelf te maken, voor als je een keer zin hebt in iets anders dan gewoon bier. Eerst giet je een klein beetje ab sinthe in je glas. Dan laat je de drank goed door je glas gaan zo dat het drankje een lichte anijs- smaak krijgt. Vervolgens schenk je een kfein borrelglaasje gin in het glas, dit geeft tijdens het drin ken een warm gevoel.' En als aller laatst schenk je het glas vol met Duvel. e hoopt het niet nodig te heb ben, maar in Nederland is niets zo veranderlijk als het weer. Daarom is een parapluie, wat in het Frans 'tegen de regen' betekent, altijd handig om bij je te hebben. Paraplu's kunnen ook gebruikt worden als bescherming tegen de zon, maar speciaal daarvoor is de parasol ontworpen. Ook voor kinderen en heftige weersomstandigheden zijn er pa raplu's op de markt. De stormparaplu Senz Original XL is stormproof tot 100 kilome ter per uur en heeft een UV be scherming van UPF 50+. Met deze paraplu kun je elke storm aan. Een grappige paraplu is er voor de kinderen. De oren van de olifant steken boven de paraplu uit, waar door hij erg populair is bij die doelgroep. Het model van de rain bow paraplu is er een die vaker voorkomt. De vele kleuren geven een vrolijke uitstraling en een zo mers gevoel. In de verte is de klimtoren van Zee- LandBuitenLand bij het Grevelingen- meer in Ouddorp al te zien. De rest van alle outdoor-activiteiten zit ver stopt tussen de struiken en de bo men op de eilandjes. „Het wordt hier ook wel de groene boulevard genoemd", vertelt eigenaar Pieter de Haas. „De plekken die hier omheen liggen, zijn allemaal hartstik ke druk door de toeristen. Hier kom je in de rust en in de natuur." Toen hij dit gebied tien jaar geleden aanleg de, zorgde hij ervoor dat er voor iedereen iets te doen was. Van tussen de struiken en door het water meedoen aan een survival- tocht als teambuildingactiviteit voor het politiekorps tot tegen de klimwand aan- klimmen tijdens een kinderfeestje of boog schieten als bedrijfsuitje. De eerste bezoekers van de dag gaan met een werknemer mee naar het hoogtepar- cours voor een klauterroute. „Er werken hier nu een stuk of twaalf oproepkrachten. Zij begeleiden alle activiteiten die we heb ben en kunnen alle doelgroepen begelei den. Kinderen vanaf vier jaar komen hier al spelen, maar ook groepen commando's. Per groep zijn er verschillende moeilijk heidsgraden. Voor kinderfeestjes is het ni veau bijvoorbeeld iets lager. De comman do's komen hier meestal 's nachts aan en moeten als training ongezien door het wa ter gaan, zodat ze niet opgemerkt worden door de soldaten die op wacht staan. Er is hier voor iedereen iets te doen: boogschie ten, klimmen, kanovaren en vlotten bou wen. De meest populaire activiteit is toch wel de zwerftocht. Deze tocht gaat over de vijf eilanden en je steekt het water veer tien keer over. Dit doe je door middel van boomstammen, een vlot, een touw en touwbruggen. Iedereen probeert droog aan de overkant te komen, maar dat lukt niet al tijd", zegt Pieter lachend. Buiten waait de wind door de struiken en schijnt het zonnetje op de eilandjes. „Het is hier een heel bijzonder en intiem natuur gebied. En iedereen mag overal lopen en al les doen. Fikkie stoken, hutten bouwen of zelfs barbecuen. Hier kun je weer ouder wets buitenspelen." In de omgeving waar ZeeLandBuitenLand ligt, zijn in de zomer altijd veel toeristen. Maar volgens De Haas is het in mei en juni het drukst. „Rond de ze tijd komen er veel scholen langs. Het is altijd leuk om te zien dat er verschillende kinderen in een klas zitten. De kinderen met de grootste mond denken dat zij de tocht makkelijk zullen volbrengen en de wat stillere kinderen zijn meestal meer on zeker of het hen wel lukt. En dan tijdens de tocht worden deze rollen omgedraaid. De kinderen met een grote mond worden steeds rustiger, omdat ze merken dat het een stuk lastiger is. En de onzekere kinde ren krijgen steeds meer zelfvertrouwen om dat het veel beter gaat dan verwacht. Laatst was er ook een jongetje dat niet mee wilde doen met zijn klas, omdat hij bang was. Maar nadat één van onze stagiaires met hem ging praten, stond het mannetje aan het eind van de dag juichend op een vlot. Ik vind het altijd heel mooi als mensen hier trots weg gaan, omdat ze dingen ge daan hebben terwijl ze van tevoren dach ten dat het hen nooit zou lukken. Iedereen gaat hier als een winnaar weg." door Vera van der Haven Green Duvel, net iets sterker dan alleen bier. door Jerry van Luijk Iedereen gaat hier als een winnaar weg Met deze stormparaplu heb je meer bescherming tegen de regen en vooral de wind. Op parapluweb- shop.nl is hij te bestellen voor de prijs van 59,95 euro. Een grappige olifantenparaplu voor de kinderen. Op de website van plushop.nl zijn de varianten poes, giraffe en nijlpaard ook te be stellen. Prijs 6,95 euro. door Vera van der Haven Met de vrolijke kleuren is het een ideale paraplu voor in de zomer maanden. Te koop in de winkel of op de website van Duifhuizen. Prijs 11,95 euro. Voor meer informatie: kijk op www.zeelandbuiten- land.nl of bel 0111-672267. Pieter de Haas voor het hoogteparcours. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36