Dorpswandeling door Yerseke Dierentuin als dagje uit populairder 2 en 3 PZC De smaakmaker Nougat-repen, zuurstokken, salmiaklolly's en nog veel meer soorten snoep. De toeristen in Veere gaan allemaal langs het winkeltje van oma. en piepklein winkeltje in de straat achter de Dom van Veere. Oma's snoepwinkeltje is slechts achttien vierkante meter. „Ze hadden het wel iets groter mogen maken, maar dit maakt het ook wel weer leuk", zegt me- neer de Langen. „Zoiets zie je nergens meer", vult zijn vrouw direct aan. Een grote groep met mensen staat bui ten te wachten tot ze het winkeltje in kunnen. „Jaren geleden zijn we ook bij dit winkeltje geweest toen we Veere be zochten. Toen we net langs liepen, wil den de kinderen er gelijk snoep kopen." Drie meiden zijn aan het werk; gekleed in ouderwetse schorten staan ze achter de kassa's. Volgens Annemieke van Bel- zen worden de toverballen en babbe laars goed verkocht. „Maar ook de stroopsoldaatjes: papiertjes verpakt met stroop." Op de vraag of het altijd zo druk is in het winkeltje antwoordt ze: „Bijna iedereen die in Veere is, komt wel langs. Maar het winkeltje is ook klein, dus staat het al snel vol." De familie Smit uit Nijkerk komt net Oma's snoepwinkeltje uit gelopen. „Ik heb zuurstokken gekocht, want die zijn lekker", zegt de negenjarige Eefke. Haar grote zus Lieke heeft een andere keus gemaakt: „Ik heb een zakje met tover ballen." De zusjes hadden veel keus in het snoepwinkeltje, want oma heeft meer dan honderd soorten snoepjes. „Erwtjes met mintsmaak vind ik lekker en mijn zusje vind de boter wafeltjes lekker", zegt de achtjarige Fiene. De snoepjes moeten wel op de ouder wetse manier betaald worden, want bij oma kun je niet pinnen. Een gids leidt je vandaag te voet door mosseldorp Yerse ke. Ondertussen vertelt hij meer over de geschiedenis. Na tuurlijk wordt gedurende de rond leiding ook een bezoek gebracht aan de historische oesterputten en de mosselhaven. Na afloop van de rondleiding kun je meevaren met de rondvaartboot over de Oosterschelde. De rondleiding be gint om 13.00 uur vanaf het VW kantoor in Yerseke. Dierentuinen worden on der jong en oud steeds po pulairder als bestemming van een dagje uit. Zes van de tien populairste dagattracties hebben te maken met dieren. Dit blijkt uit het 2-jaarlijkse merkenonder- zoek, uitgevoerd door Hendrik Beerda Brand Consultancy onder 1250 Nederlanders. Burgers' Zoo steeg in de afgelo pen 2 jaar van de achtste naar de derde plaats op de ranglijst van populairste dagattracties. „Alle ge neraties genieten volop in dieren tuinen, terwijl het in pretparken toch vooral om het plezier van de kinderen draait", zegt Beerda dins dag. Desondanks is de Efteling nog steeds nummer 1 in de top tien van favoriete attracties. Ouderwets kamperen maar dan met alle luxe van thuis ledereen gaat hier als een winnaar weg "s Morgens teien, 's middags kans op zon. Windkracht: 4 Neerslag: o tot 3 min door Jerry van Luijk I O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland In de rij voor een snoepje 13 augustus 2014 De meiden in ouderwetse schorten helpen de vele bezoekers bij Oma's snoepwinkeltje, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33