1 Er wordt dit seizoen nog meer gevraagd van Groene Ster SPORT 27 66 Aan het eind van deze maand wordt de selectie iets kleiner Schakers verliezen van Oezbekistan De Nederlandse schakers hebben tijdens de tiende ronde van de Olympiade in Tromsö hun tweede neder laag moeten incasseren. Het lager geklasseerde Oezbe kistan was met 2,5 -1,5 te sterk voor Oranje. Anish Gi- ri, Erwin L'Ami en Loek van Wely kwamen remise over een. De beslissing viel aan het vierde bord. Daar ver loor Robin van Kampen met de zwarte stukken van Ja- hongir Vachidov. Een medaille is nu uit beeld voor Giri, L'Ami, Van Wely, Tiviakov en Van Kampen. Kloetinge te sterk voor Klundert De voetballers van Kloetin ge hebben ook hun tweede oefenwedstrijd van het sei zoen gewonnen. Na de 10-0 van zaterdag bij HFC 2 wa ren de hoofdklassers gistera vond in Klundert met 5-0 te sterk voor de plaatselijke za terdagclub. Trainer Hiensch sprak van een goede wed strijd van Kloetinge. Bij rust was het 0-3. Yves Nyemb zorgde voor 0-1, waarna mark Schuit twee keer scoor de. Na de pauze was nieuw komer Nyemb nog twee keer trefzeker. Davy Gunst derde in Belgische koers Wielrenner Davy Gunst ein digde gisteren als derde in een koers in het Belgische Lessines. Op het heuvelachtig par koers ontsnapte de eerste jaars belofte uit Yerseke met vijftien andere renners. Ze lieten zich niet meer achter halen. In de finale reed de Belg Tommie Baaijens weg. Hij kwam als winnaar over de streep. In de sprint van de achtervolgers moest Gunst slechts één concur rent voor zich dulden. 4- Saai was de ontmoeting tussen de nummer twee van België en de nummer zeven van Nederland al lerminst. Beide ploegen raakten meerdere keren paal en lat en speelden vaak op het scherp van de snede. Vlissinger Abdoe Ab- denbi kreeg een echte elleboog van de geïrriteerde Amar Zoug- gaghi, Khalid El Hattach kreeg een smerige schop en moest daar na ook nog een belediging van Ja- wad Yachou incasseren. „Antwer pen zocht het randje op", had Ben hammou ook gezien. „Ik vond dat mijn spelers er goed mee omgin gen. Ze bleven zich op het voetbal concentreren." Bij Groene Ster weet iedereen dat het tweede seizoen op het hoog ste niveau een stuk moeilijker kan worden. De Vlissingers verras ten vorig seizoen vriend en vij and maar het succes had ook een keerzijde. Topscorer Saïd Bouzam- bou werd halverwege het seizoen ingelijfd door Gelko Hasselt, zijn broer Hoessein is daar sinds dit seizoen weer zijn ploeggenoot. Voor de twee aanvallers zijn niet zomaar adequate vervangers te vinden. Er zal dus nog meer ge vraagd worden van de spelers die zijn gebleven. In Antwerpen begonnen doelman Karim Ben Sellam, aanvoerder André Siereveld, Salim Ben Sel lam, Khalid El Hattach en Abdoe Abdenbi aan het duel. Etienne Mallie, Len Eversdijk en keeper Tim Blind horen ook bij de erva ren spelers. Nicky van Merrien- boer en Josimar Pattinama kregen later in het duel ook speeltijd, net als de drie nieuwelingen Salim Sandee (overgekomen van FM Sra- nang), Remon de Vlieger (Groene Ster Ai) en Brabander Soulimen Kalini. De broers Mourad en Imad Azzanagui ontbraken nog vanwege vakantie. Benhammou: „We geven de jeugd de kans. Aan het eind van de maand wordt de selectie iets kleiner en schuiven er spelers door naar het tweede." Groene Ster oefent vrijdag in en tegen Hasselt en staat dan dus te genover Saïd en Hoessein Bou- zambou. Die avond speelt VC Vlissingen op het toernooi van Kloetinge tegen Terneuzense Boys. Groene Ster en VC Vlissin gen hebben daar afspraken over gemaakt. Salim Ben Sellam, El Hattach en Abdenbi spelen in Hasselt, Mallie en Pattinama voet ballen in Kloetinge. André Siere veld en Len Eversdijk, die sinds dit seizoen voor Terneuzense Boys uitkomen, willen het liefst tegen Gelko Hasselt spelen. De komende weken oefent Groe ne Ster ook nog tegen Noordzee uit Den Haag en de nationale ploeg van Thailand. Op vrijdag 5 september spelen de Vlissingers voor de beker thuis tegen eerstedi- visionist Westland, een week la ter begint de competitie. Opmerkelijk is dat Groene Ster het seizoen opnieuw opent tegen AORC, alleen nu niet thuis maar in Amsterdam. De tweede tegen stander is net als vorig jaar TPP, opponent nummer drie is - ook net als in 2013 - LZV Kuypers Haarmode. „De eredivisie is dit seizoen sterker", weet Benham mou. „Er zal meer van ons ge vraagd worden. Er ligt dus weer een mooie uitdaging." WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2014 Eelco Sint Nicolaas staat na de eerste dag van het EK atletiek vierde op de tienkamp, foto Soenar Chamid/VI Images TROMSO KLUNDERT VLISSINGEN door Barry van der Hooft ANTWERPEN - Een maand voor de start van de competitie werkte Groene Ster Vlissingen een oefen wedstrijd af, die een voor zaalvoet bal vrij unieke uitslag kreeg. Op be zoek bij FT Antwerpen, topclub in België, werd in de drie helften van 25 minuten niet één keer ge scoord. „Dat zie je niet vaak", rea geerde Hicham Benhammou na af loop. „De nul was heilig vandaag dus in dat opzicht hebben we het goed gedaan." Hicham Benhammou Hicham Benhammou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27