SP-raadslid dagdroomt over een Monaco op het Scheldeterrein Zwaargewonde man gevonden in Vlissingen 20 WALCHEREN EUROPEES KAMPIOENSCHAP HANDBOOCSCHIETEN Europees Kampioenschap handboogschieten op de staande wip in Kwadendamme. De meeste raadscolumns in Vlis- singen zijn hetzelfde: raadsleden sommen op wat voor fijns Vlissin- gen allemaal te bieden heeft en noden de lezer vooral trots te zijn ophiin stad. SP-raadslid Sjaak Rijkse wijkt daar van af. Die dagdroomt, na een golfVakantie in Brighton, over een Monaco op het Scheldeter- rein. Het stukje staat op de site van de gemeente Vlissingen. „Het was bedoeld mensen uit te dagen hün invulling van het terrein te geven", legt Rijkse uit. „Een frut- seltje om lezers te prikkelen. Ik schiep een surrealistisch beeld. Daarmee maakte ik een knipoog naar het coalitieakkoord, waarin het beeld van klein Monaco in het Scheldekwartier wordt geschetst. Terwijl de drijvers voor de tijdelij ke jachthaven alweer weken op de kade liggen." Zou Rijkse wel willen, het Schel dekwartier voor de happy fewl „Nee. De grond is veel te waarde vol om een golfbaan van te ma ken. Bovendien zou een golfbaan drie keer zo groot moeten zijn als het terrein." Golfen doet de socialist wel. En niet zozeer met tomaatrode balle tjes. „De SP groeit, dus de partij krijgt mensen van allerlei pluima ge. En ik ben een echte SP'er: dik ke bonussen uitdelen, terwijl an deren afhankelijk zijn van de voedselbank, kan er bij mij niet in", zegt de werkzoekende ICT'er. „Maar dat betekent niet dat je niet een balletje kan meppen." De man is een bewoner van het kamerverhuurpand in de Multatu lilaan, een straatje dat de Burge meester Van Woelderenlaan ver bindt met de President Roosevelt- laan. De melding was gedaan door een huisgenoot. Toen de medewerkers van de am bulance de woning betraden, trof fen ze de man hevig bloedend aan. Het slachtoffer was nauwe lijks aanspreekbaar. De Vlissinger is met ernstig hoofdletsel per am bulance afgevoerd naar het zieken huis in Goes. Later is hij vervoerd naar het ziekenhuis in Antwer pen, waar de man op de intensive care is gelegd. Het slachtoffer is nog niet aanspreekbaar. Onduidelijk is nog hoe de man de verwondingen heeft opgelopen. In het pand is dinsdagochtend technisch onderzoek gedaan en de recherche heeft mensen ge hoord. Die verklaringen worden geanalyseerd. Een misdrijf sluit de politie niet uit. „Maar het kan in feite nog alle kanten op." heid is om 13.00 uur door de voor zitter van het Europees Comité, gevolgd door het spelen van de volksliederen en het hijsen van de vlaggen. De landenploegen be staan uit ieder 24 schutters. Daar naast dingen zeventig schutters mee naar de individuele titels. Schipper doet aan deze laatste ca tegorie mee. Wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele reikt om 19.00 uur de prijzen uit, in samenwerking met de voorzit ter van de Nederlandse bond van Wipschutters. Op zaterdagavond is een feest avond. „Dat doen we ook voor de inwoners van Kwadendamme, om wat terug te doen voor even tuele overlast. We verwachten na tuurlijk helemaal geen proble men, maar er zullen toch deelne mers door het dorp lopen. Vooral de Fransen gaan wel eens op ver kenning uit om te kijken of er er gens nog iets te beleven valt." Het kampioenschap voor de senio ren begint zondag eveneens om 13.00 uur. Daarvoor is om 09.30 uur de traditionele kranslegging bij het monument aan de A. de Koningstraat. „Het is wel jammer dat de muziekvereniging vanwe ge de vakantie geen kans heeft ge zien te spelen. We hebben wel een trompettist die de Last Post speelt." Hans Schipper heeft veel waarde ring voor de zestig vrijwilligers. „Zonder hun inzet was het zeker niet gelukt dit kampioenschap te organiseren." voor dat het de hoogste tijd werd dat onze vereniging de organisa tie weer voor zijn rekening zou nemen. Toen ging het balletje rol len." Dat was driekwart jaar gele den. Er werd een commissie ge vormd, een begroting gemaakt en sponsoren gezocht. „Er komt im mers nogal wat bij kijken. Onze vereniging beschikt over twee vas te wippen. De reglementen voor een Europees kampioenschap schrijven vier wippen voor. Dank zij een aantal sponsors is dat ge lukt. Daarnaast moet het terrein goed bereikbaar zijn en er moeten campings in de buurt zijn voor de deelnemers. Behalve overnach tingsmogelijkheden in Goes, Ka- pelle en Wemeldinge richten wij ook zelf een camping in. Dat is op het terrein dat ook wordt ge bruikt voor het jaarlijkse bluesfes tival." Eens in de drie jaar wordt een Eu ropees kampioenschap gehouden. Als Nederland aan de beurt is, ge beurt dat wisselend in Zeeuws-Vlaanderen en op Zuid-Beveland. „De Nederlandse bond heeft ons het kampioen schap toegewezen. Het is toch fijn dat de bond ons het kampioen schap gunt." Aan het kampioenschap doen een kleine vijfhonderd schutters mee. Het evenement begint vrijdag om 14.00 uur met een publieke schie ting op drie wippen. „Iedereen mag aan deze publieke schieting meedoen. Deelnemers schrijven in op de dag zelf." Op zaterdag en zondag is het daadwerkelijke Europees Kam pioenschap. Op zaterdag is dat voor de junioren, op zondag voor de senioren. De openingsplechtig- KWADENDAMME - Hans Schipper spant de boog. Zijn ogen zijn ge richt op de 'vogels' op de 25 meter hoge schiethoorn. „Er komt echter veel meer bij kijken. Een goede schutter moet bijvoorbeeld ook re kening houden met de windrich ting en de stand van de zon." Schipper is secretaris van schut tersvereniging Victoria in Kwa dendamme. Die vereniging houdt zaterdag en zondag het Europees Kampioenschap handboogschie ten op de staande wip, met deel nemers uit Nederland, België en Frankrijk. De laatste keer dat Victoria het EK organiseerde was in 1978. „Op onze laatste jaarvergadering be gonnen we te praten over het Eu ropees kampioenschap. Een groep jongere leden stelde het bestuur door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Jachten die dobberen op het kalme water van de Dokha ven. Bejaarden en rijkelui die een balletje slaan. Het gras van de golf baan dat er perfect bij ligt dankzij boventalligen die zijn ingezet als greenkeepers. De zon die zakt ach ter de bewoonde appartementen in het Scheldekwartier. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De politie heeft dins dagmorgen om 4.00 uur in een wo ning aan de Multatulilaan in Vlissin gen een zwaargewonde, 57-jarige man aangetroffen. Europese ogen gericht op de staande wip door Frank van Cooten Hans Schipper bevestigt de 'vogel' op de schietvork of prang. Deze vork staat op de schiethoorn van 21 tot 24 meter hoog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20