26 ZEELAND REIS- EN VERBLIJFPLANNERS VAN ZEEUWSE HAND Dat je lokaal openbaar vervoer aan internationale vluchten en treintrajecten kunt knopen, maakt mijn site uniek. Met zijn slimme reisplanner Planeandtrain.com won de Wolphaartsdijkse boerenzoon Bastiaan van 't Westeinde (30) recent een prijs van de ANWB. Planeandtrain.com is een zoekma chine waarmee je internationaal vliegverkeer en openbaar vervoer kunt plannen en boeken. „Dat je lokaal openbaar vervoer aan inter nationale vluchten en treintrajecten kunt knopen, maakt mijn site uniek. Zoiets was er gewoonweg nog niet", zegt Bastiaan. Wil je een vlucht boeken of een OV-ticket kopen, dan word je vanafPlaneandtrain.com doorgelinkt. Bastiaans nieuwe product viel in de smaak bij de ANWB. Hij scoorde voor al met de deur-tot-deur-vergelijkingen die dikwijls in het voordeel van het openbaar vervoer uitpakken, zowel qua reistijd als in prijs. De ANWB beloonde Bastiaan met de Duurzame Mobiliteitsprijs 2014- Een mooie titel, waaraan tevens een geldbedrag van 10.000 euro is gekoppeld. Daarmee kan hij Planeandtrain.com doorontwikkelen. De boerenzoon uit Wolphaartsdijk, nu een in Delft woonachtige werktuigbouwkundi ge die als engineer in de offshore heeft ge werkt, heeft zijn internationale multimoda- le reisplanner niet op een achternamiddag in elkaar geknutseld. Hij werkt er al jaren aan, samen met enkele andere pientere pro grammeurs uit verschillende werelddelen. In 2012 lanceerde Bastiaan de voorloper Air- jag.com, dat een handzaam overzicht bood van alle reismogelijkheden binnen Europa, en met de optie om hotels en huurauto's te boeken. „Airjag.com was redelijk basic. Het was noodzakelijk Europa uit te breiden tot bijna de hele wereld, de reisinformatie en het design te verbeteren en alle bugs eruit te halen. In Planeandtrain.com zit nu bijvoor beeld een filter dat de beste reis voor de bes te prijs eruit pikt. Daarnaast gaf de naam Air- jag.com geen al te beste resultaten in zoek machines. Planeandtrain.com dekt de la ding. Reizigers gebruiken nu eenmaal sleu telwoorden als plane en train." Sinds een maand is de reisplanner naar Bas tiaans zin. „Hij werkt nu goed. Kijk, ik plan nu een reis van de Zuidvlietpolderweg in Wolphaartsdijk naar Times Square in New York. Je ziet dat je eerst een stukje naar de eerste bushalte moet lopen. De zoekmachi ne geeft aan dat je mogelijk je vlucht gaat Het feit dat je je reis kunt plannen vanaf de Zuidvlietpolderweg tot op een plein in Shanghai, geeft de grootste kick. i Bastiaan van 't Westeinde is de geestelijk vader van de internatio nale reisplanner Planeand- train.com. De ANWB bekroonde de zoekmachine van de uit Wol- phaartsdijk afkomstige Van 't Westeinde met de Duurzame Mobiliteitsprijs 2014. foto Mechteld Jansen Reishulp plant trip van door Frank Balkenende Bastiaan van 't Westeinde, ondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58