Buurtbemiddeling ziet werk op zich afkomen ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Sleepnetvissen met trekpaarden op het strand BRESKENS - Het Visserijmuseum in Breskens geeft donderdag, in sa menwerking met Paardenmelke rij Nortier, een 'demonstratie sleepnetvissen met trekpaarden op het strand bij Breskens. De paarden gaan in de branding op zoek naar garnalen en soms een kleine platvis. Vertrek is om 9.15 uur bij het mu seum, waarvandaan een treintje naar het strand rijdt. Na afloop van het vissen krijgen deelne mers een rondleiding in het mu seum, met demonstraties visnet- breien en vissersknopen leggen. De hele activiteit duurt zo'n 3,5 uur. Deelname kost 9 euro. Reserveren kan via 0117 383656. Kennismaken met de scouting Scouting EOS/Sl Hubertus uit Terneuzen houdt op 18 en 19 augustus de scout- JVK. Op het scoutingterrein aan de Zuiderparklaan kun nen deelnemers twee dagen lang ervaren hoe het is om scout te zijn. Er wordt gesla pen in een tent. De afslui ting, dinsdagavond, is een theatershow waar ook de ouders welkom zijn. Meer in formatie en opgeven via www.eos-sthubertus.nl. Wandeling langs natuurgebied Zwin De Stichting Evenementen Retranchement houdt van avond een wandeling langs natuurgebied 't Zwin. Gids Piet Jansen vertelt over het gebied, waarna Peter Simpel aar en Henk Bondewel infor matie geven over nachtvlin ders. Vertrek is om 20 uur bij strandpaviljoen De Zee meeuw. Deelname gratis. T rekpaardenfeesten bij Paardenmelkerij Paardenmelkerij Nortier aan de Brugsevaart bij Oostburg houdt morgen Trekpaarden feesten. Bezoekers krijgen een rondleiding, er zijn oude ambachten en oude machines te zien, en trek paarden laten zien wat ze kunnen. Er zijn ook ritjes te maken op pony's en wagens. Het evenement duurt van 10.30 uur tot 16.30 uur. Vrolijk blaasconcert in De Sporthal De band Sixpack speelt mor genavond in De Sporthal aan de Noorddijk in Cad- zand-Bad. De groep brengt swingende, Latin- achtige nummers en blaasmuziek met Baltische en Franse invloeden. Aan vang is om 21.00 uur, toe gang is gratis. „Een paar extra vrijwilligers kun nen we zeker gebruiken", zegt coördinator Anja Rijlersdam van Buurtbemiddeling Hulst. „We be schikken over een redelijk vaste kern van acht mensen, maar wil len graag naar tien tot twaalf vrij willigers." Ze krijgen een training om te be middelen bij problemen in de buurt. Dat doen ze volgens het Centrum voor Criminaliteitspre ventie en Veiligheid (CW) in het vestingstadje prima: Buurtbemid deling Hulst kreeg van het CW de certificering plus. Van de 210 projecten in Nederland zijn er nu twintig 'plus' gecertificeerd. „Het gaat best goed", zegt Anja Rijlersdam. „We voldoen aan alle voorwaarden van het CW. Je merkt dat mensen steeds vaker de weg naar Buurtbemiddeling we ten te vinden. In voorgaande ja ren kregen we vooral van de sa menwerkende organisaties tips over problemen en conflicten in een wijk of buurt." Buurtbemiddeling Hulst (voor al le kernen) is sinds 2011 actief. Tot nu toe zijn er ruim 150 zaken be handeld. Met hulp van de vrijwilligers werd in 105 zaken (70 procent) een oplossing gevonden. Anja Rij lersdam: „In het ene geval komen de buren weer bij elkaar over de vloer, in het andere geval is de rust teruggekeerd. Ik bedoel, er zijn verschillende oplossingen mogelijk. Belangrijk is dat er rust is in een wijk en buurt." Rijlersdam vermoedt dat er vanaf volgend jaar aanzienlijk meer werk komt voor de Buurtbemid deling. „Vanaf 1 januari is het de bedoeling dat er meer mensen zelfstandig gaan wonen. Dan is het belangrijk dat die mensen ook door de buurt goed in de gaten worden gehouden. Het zijn vaak mensen met een rugzakje, en soms is er meer hulp nodig dan aanvankelijk gedacht werd. Dan is het natuurlijk prima als de buren aan de bel trekken en er tijdig maatregelen genomen worden." De buren dienen als ogen en oren van de verschillende organisaties (gemeente, politie, welzijnsorgani saties en woning coöperaties) die Buurtbemiddeling voeden. Rijlersdam: „We hebben de afgelo pen jaren gemerkt dat bij een ge slaagde bemiddeling de communi catie in de wijk verbetert. Er is een sterkere sociale verbinding en het vergroot de veiligheid en de leefbaarheid in de wijk." DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 TERNEUZEN E Hanneke Stam showt een pelerientje (klein soort cape) met bijpassend hoedje dat te zien is op de tentoonstelling, foto Peter Nicolai RETRANCHEMENT OOSTBURG CADZAND-BAD door Romain van Damme HULST - Buurtbemiddeling Hulst is op zoek naar vrijwilligers die het project in de gemeente willen on dersteunen. Nieuwe buurtbemiddelaars kunnen zich aanmelden via buurtbemiddeling® gemeentehulst.nl B Chique hoed met bijpassende jurk. foto's Tonny Marsé B Eind 19e eeuw waren kleine maatjes al de mode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57