Oostdijk heeft De Putter in het hart gesloten JU at Ma-moot Kapelse gemeenteraad steunt de fruitsector berco BEVELANDEN en THOLEN 25 Husky's ontheemd door brand Een landbouwschuur op het terrein van Husky Event bij Groede is gistermiddag zwaar beschadigd geraakt bij een brand. In de schuur waren geen mensen en die ren aanwezig, maar de hok ken van de huskyhonden be vinden zich wel direct naast de stal. Uit voorzorg werden de dieren weggehaald van het erf, waarna ze enigszins ontheemd rondzwierven. OOSTDIJK - „Het kan altijd beter, maar de omzet is echt boven ver wachting", zegt een tevreden Dan ny Janssen. De voorzitter van Stichting De Putter is na een aan loop van vele jaren tevreden over het eerste half jaar van de dorps winkel. Ondanks de relatief lage prijzen, heeft De Putter in combinatie met het budget dat binnenkomt voor de dagbesteding voldoende inkomsten om het hoofd boven water te houden. De Putter kreeg eenmalig subsidie om het project op te zetten, maar moet het ver der doen zonder structurele over heidssteun. „De gemeente Rei- merswaal heeft voor ons wel een back-up, maar dat is tot nu toe ge lukkig niet nodig geweest." De koffiehoek en het bijbehoren de terras lopen beter dan ver wacht. Janssen laat trots een foto op zijn telefoon zien waar het ter ras bijna vol zit. „En binnen zat er laatst ook achttien man aan de koffie." Niet dat het geld met bak ken binnenstroomt. Koffie kost een euro, met een stukje zelfge bakken appeltaart erbij 2,25 euro. Een colaatje kost 75 cent. „Kijk, we kunnen ook wel vijf euro vra gen voor koffie met gebak. Maar dan gaan mensen niet zomaar ge zellig hier wat drinken. En daar moeten wij 't juist van hebben." Zeer veel kosten worden gedrukt door de inzet van zo'n dertig vrij willigers. Die doen uiteenlopend werk. Zo helpen veel dames een ochtend of middag per week in de winkel. Een gepensioneerde dorpsgenoot bevoorraadt drie keer per week met een busje van Emté in Kruiningen de winkel met kruidenierswaren en verspro ducten. Het vlees, afkomstig van veehouder De Bat uit Oostdijk, wordt door de boer zelf eens per week van de slager in Wemeldin- ge naar De Putter gebracht. ZLTO, de Noord-Bevelandse ondernemers en de gemeen te verzorgen op zaterdag 30 augustus het jaarlijkse Boe- renontbijt voor nieuwe in woners van Noord-Beve land. Zij worden vanaf 8.45 uur ontvangen in de proef- boerderij Rusthoeve bij Co- li jnsplaat voor een kennis making met het gemeente bestuur en alles wat het ei land te bieden heeft. Kunst uit de Delta te zien in de kerk In de Nicolaaskerk van Kort- gene is de zomerexpositie 'Kunst uit de Delta' te zien. De Zeeuwse kunstenaars Ad- ri Geelhoed, Betsy de Jonge en Leen van Duivendijk to nen in hun schilderijen en keramiek een link met Zee land. De expositie duurt van 15 tot en met 31 augustus op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Ringrijdersvereniging Ons Genoegen houdt zaterdag de laatste wedstrijd van haar 95ste jubileumjaar. Die wordt verreden in de dorps straat te Wemeldinge. De rij ders gaan gekleed rond het thema 'door de jaren heen'. De wedstrijd begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Daarna volgt het tradi tionele stoeltjerijden op het veldje van Gijzel. Ontbijt voor nieuwe Noord-Bevelanders Laatste wedstrijd van Ons Genoegen Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.ni DEWALT BOORSCHROEFMACHINE SLAGSCHROEVENDRAAIER 199,-EXCL. BTW Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 7.30 - 17.00 uur BOUWMATERIALEN In Kapelle is het traditie dat bur gemeester Anton Stapelkamp aan het begin van de oogst een hand je komt helpen bij een fruitteler. Dat gebeurt morgen ook, maar dit jaar assisteren twee wethouders en drie raadsleden de burgemees ter. Gezamenlijk willen zij met deze actie de fruitsector een hart onder de riem steken. Ook de Ka pelse fruittelers zullen de gevol gen van de Russische boycot im mers gaan voelen. De burgemees ter maakt zich, samen met de wet houders en raadsleden, woensdag verdienstelijk bij firma N. Evers- dijk aan de Postweg in Kapelle. Er worden dan vroege appels van het ras Delcorf geplukt op een perceel aan de Bredeweg. Firma N. Eversdijk is begonnen in 1920 en een echt familiebedrijf: de vierde generatie heeft nu de lei ding en de vijfde generatie is in middels actief in het bedrijf. Het bedrijf teelt allerlei rassen appels en peren op een oppervlakte van zo'n 63 hectare. DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 is zoveel verbeterd GROEDE Ook jonge gezinnen doen regelmatig boodschappen bij De Putter. De potten met snoepjes voor een stuiver zijn een ware hit foto's Mechteld Jansen KORTGENE COLIJNSPLAAT WEMELDINGE Hèt adres voor snélle en vakkundige hulp Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 www.jagertolhoek.nl Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 door Frank van Cooten KAPELLE - De Kapelse gemeente raad steekt de fruitsector in deze woelige tijden, als gevolg van de Russische boycot van Europees fruit, een hart onder de riem. LANGEVORST GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51