Vlasdag Dreischor viert het dertigjarig bestaan Onderzoek naar zwaar ongeval Middelharnis m Husky's ontheemd door brand Kapelse gemeenteraad steunt de fruitsector 1i ii 11 24 SCHOUWEN-DUIVELAND MUSIC TO DREAM Pianiste Anne-Marith Boone (11) heeft haar eerste cd uitgebracht. Zij steunt er 'Mercy Ships' mee. EF r i DREISCHOR - Met enkele extra acti viteiten voor de jeugd viert de Vlasdag op Dreischor komende za terdag het dertigjarig bestaan. Zo zijn er Oud-Hollandse kinder spelen en het project Bewegen op Muziek. Voor de allerjongsten staat er een draaimolen. Hoofdbestanddeel van de Vlasdag is als altijd de gezellige Ring met braderie en oude ambachten. Be halve touwslager, mandenmaker, babbelaarsbakker en kantklos- sters staan daar ook de Vlassers, die de oogst bewerken met hun historische machines. De stoepen De politie heeft geen enkele indi catie dat er sprake zou zijn van een straatrace of iets dergelijks en gaat daarom nog steeds uit van een eenzijdig ongeval. De twintigjarige automobiliste uit Stad aan 't Haringvliet verloor aan de Industrieweg door nog on bekende oorzaak de macht over op de.Ring zijn ook dit jaar weer bestemd voor de kinderrommel markt. Dreister kinderen met koopmansgeest mogen hier twee de hands spullen aan de man brengen. De muziek komt zaterdag van de Creskids (10.30 uur), dweilband Liever Ier As Tuus (voortdurend) en Muziekvereniging Crescendo (16.00 uur). De dertigste Vlasdag wordt om 10.00 uur geopend door burge meester Gerard Rabelink. NIEUWERKERK - 'Music To Dream' is de titel van de cd met achttien pianostukken, gespeeld door An ne-Marith Boone uit Nieuwer- kerk, die deze week is uitgeko men. Een deel van de opbrengst is bestemd voor een goed doel, in dit geval het ziekenhuisschip van hulporganisatie 'Mercy Ships'. Elf jaar is toch wel heel jong om als pianiste een cd uit te brengen? ,Ja, maar ik heb al een paar jaar les en al sinds mijn vierde jaar- houd ik van dit instrument", zegt Anne-Marith. Ze vertelt er met een bij hoe dat zo gekomen is. Een 'echt muzikaal gezin' wil ze het bij haar thuis niet noemen. Nou ja, haar moeder Caroline Boone, zingt in het Jong Dames koor Syra uit Middelharnis onder leiding van Peter Wildeman. „Toen ik vier was ging ik samen met mijn vader voor het eerst naar een concert waarin mijn moeder meezong. Ik geloof dat ik helemaal niet op haar heb gelet, maar tijdens het concert voortdu rend naar de piano heb gekeken en geluisterd. Ik vond het gewel dig zoals dat klonk." De fascinatie duurde voort. Toen Anne-Marith in groep vier van de basisschool zat, mocht ze naar pia noles. Haar ouders beseften dat het menens was en schaften een kinderpiano voor hun dochter aan. „Dat was fijn, want ik moest ook thuis kunnen oefenen. Dat heb ik steeds gedaan, maar als het heel mooi weer was, vond ik het niet altijd leuk steeds maar weer die toonladders te moeten instu deren", erkent ze. De kinderpiano werd twee jaar geleden vervangen door een gloednieuwe Yamaha, want Anne-Mariths succes bleef niet uit. Zij was amper negen toen zij in de Zeelandhallen mocht begeleiden bij een koren- Toonladders instuderen met heel mooi weer vond ik niet altijd leuk het stuur, vermoedelijk tijdens een inhaalmanoeuvre. De auto kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. Ter plaatse gekomen hulpverle ners van de ambulance, brand weer en politie konden de twee slachtoffers niet meer redden. De automobiliste en haar achttienjari ge passagier overleden ter plaatse. Specialisten van de verkeerspoli tie zijn afgelopen weekeinde be gonnen met een onderzoek naar de toedracht van het ernstige on geval. manifestatie. Daar viel haar jeug dig talent op bij - op zijn beurt - Peter Wildeman. Door zijn toe doen deed Anne-Marith vorig jaar mee aan het Nederlands Première Concours in Ermelo. „Ik was daar veruit de jongste. Dat was best moeilijk, want van de in totaal zestien deelnemers waren erbij die tweemaal zo oud waren dan ik. Toch kwam ik wel bij de laat ste acht en had ik weer wat erva ring opgedaan." De volgende uitdaging kwam met de uitnodiging van Wildeman voor zijn eigen muzieklabel 'Inter- classic Music' een cd uit te breng en. Daar voelde de jonge pianiste wel voor. Te meer daar ze alle vrij heid kreeg zelf het repertoire sa men te stellen. „Dat vind ik altijd het leukste, omdat ik ook van heel veel verschillende stijlen en componisten houd. Dat gaat echt van klassiek werk tot bijvoor beeld de 'Pirates of the Carib bean'. Ook voor pianoles kom ik altijd graag met stukken die ik zelf heb uitgezocht. Die lessen volgt zij nu bij Elaine van Oeve- ren in Brouwershaven, eenmaal per twee weken. Ze hoopt dat te blijven doen, ook als ze na de zo mer naar het Calvijn College in Goes gaat. Anne-Marith mocht een goed doel kiezen dat met de verkoop van haar cd kan worden gesteund. Zij koos heel bewust voor de organisatie 'Mercy Ships'. MUSIC TO DREAM CROEDE - Een landbouwschuur op het terrein van Husky Event bij Groede is gistermiddag zwaar be schadigd geraakt bij een brand. In de schuur waren geen mensen en dieren aanwezig, maar de hok ken van de huskyhonden bevin den zich wel direct naast de stal. Uit voorzorg werden de dieren weggehaald van het erf, waarna ze enigszins ontheemd rondzwier ven in de akkers rond de boerde rij. Inmiddels bestreden meerdere blusploegen, onder meer met een hoogwerker, de brand. Er was niet heel veel vuur, maar het bran dende stro zorgde voor hinderlij ke rook. Na zo'n twee uur blussen werd het sein 'brand meester' ge geven. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. In Kapelle is het traditie dat bur gemeester Anton Stapelkamp aan het begin van de oogst een hand je komt helpen bij een fruitteler. Dat gebeurt morgen ook, maar dit jaar assisteren twee wethouders en drie raadsleden de burgemees ter. Gezamenlijk willen zij met deze actie de fruitsector een hart onder de riem steken. Ook de Ka pelse fruittelers zullen de gevol gen van de Russische boycot im mers gaan voelen. De burgemees ter maakt zich, samen met de wet houders en raadsleden, woensdag verdienstelijk bij de firma N. Eversdijk aan de Postweg in Ka pelle. Er worden dan vroege ap pels van het ras Delcorf geplukt op een perceel aan de Bredeweg. De firma Eversdijk is begonnen in 1920 en een echt familiebedrijf: de vierde generatie heeft nu de lei ding en de vijfde generatie is in middels actief in het bedrijf. Het bedrijf teelt allerlei rassen appels en peren op een- oppervlakte van zo'n 63 hectare. Een jonge bezoeker mag vlas repelen tijdens de Vlasdag in Dreischor, drie jaar geleden, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELHARNIS - Het politieonder zoek naar het verkeersongeval waarbij vrijdagavond in Middelhar nis twee vrouwen om het leven kwamen, is nog gaande. Cd jong talent www.vlasdag.nl door Ali Pankow Anne-Marith Boone, pianiste I Een operatie aan boord van het ziekenhuisschip van de hulporganisatie Mercy Ships, foto Marco Di Lauro 0 De cd 'Music To Dream' bevat 18 pianostukken. 0 Het repertoire is zeer divers: van Pallodio (Karl Jenkins) tot Pirates of the Caribbean (Klaus Badelt) en van Only You (Vincent Clarke) tot Moonlight Sonata (Beethoven). 0 De cd is uitgebracht op het Inter- classic Music label van Peter Wil deman (www.interclassicmusic.nl). 0 De stukken zijn opgenomen in ker ken in Heusden en in Tholen. 0 Music to dream is voor circa 15 verkrijgbaar in o.m. boekwinkels in Bruinisse en Nieuwerkerk. 0 Een deel van de opbrengst komt ten goede aan 'Mercy Ships'. .v" n- door Frank van Cooten I De husky's worden in veiligheid gebracht, foto Peter Nicolai KAPELLE - De Kapelse gemeente raad steekt de fruitsector in deze roerige tijden, als gevolg van de Russische boycot van Europees fruit, een hart onder de riem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46