Al 77.000 berichten op online register Noorse parodie op dé zomerhit wordt nu zelf Zomerhit 2014 Mogelijk pas na de winter kan het werk op de rampplek verder. Te laat, vrezen partijen. Blijf verliefd in Parijs, maar hang geen slot aan de brug VLIEGRAMP MALAYSIA AIRLINES IN HET NIEUWS 3 DEN HAAG - Het kabinet zet alle di plomatieke middelen in zodat het bergingswerk en onderzoek op de rampplek in Oekraïne snel kun nen worden hervat. Vorige week staakte de regering de repatrië ringsmissie. Door de opbouw van Russische troepen aan de grens en de gevechten tussen pro-Russi sche separatisten en Oekraïense militairen werden de veiligheids risico's te groot. De forensisch ex perts en marechaussees moesten MH17 verschillende malen dekking zoe ken tijdens beschietingen. Ook nam de dreiging van gijzelingen toe, meldde Commandant der Strijdkrachten Tom Middendorp gisteren tijdens een briefing in de Tweede Kamer. Het is zaak dat het gebied snel weer toegankelijk wordt: de kans op bruikbare informatie wordt met de dag kleiner. Als de winter intreedt in oktober kan er boven dien niet gewerkt worden Hoewel door achthonderd lokale hulpverleners de dagen na de ramp een groot deel van-de crash- site is uitgekamd, hebben de Ne derlandse experts slechts 3,5 van de 60 vierkante kilometer van het gebied kunnen doorzoeken. Het merendeel van de stoffelijke res ten en persoonlijke bezittingen is nu geborgen. De leden van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OW) - zij doen onderzoek naar de feitelijke toe dracht - en de rechercheurs die het strafrechtelijk onderzoek doen, zijn nog helemaal niet op de rampplek geweest. Partijen in de Kamer vrezen daarom dat goed onderzoek lastig wordt. CDA'er Pieter Omtzigt: „Straks kan een rechter zeggen: u zegt dat het toestel is neergeschoten, maar u heeft het niet eens kunnen be studeren." PW-Kamerlid Martin Bosma: „Hoe groot is nog de kans dat we er echt achter komen wat er gebeurd is?" ChristenUnie-lei- der Arie Slob: „Wat doet de win ter met alle sporen?" Antiterreur- chef Dick Schoof stelt dat de OW en justitie erop vertrouwen dat werken 'op afstand' ook mogelijk is. Om toch toegang te krijgen tot de rampplek, zullen de separatisten en de Oekraïense troepen tot een akkoord moeten komen om de wapens neer te leggen en/of het rampgebied te verlaten. Volgens topambtenaar Wim Geerts van Buitenlandse Zaken wordt al het mogelijke gedaan om dat te berei ken. „Vandaag belde de voorzitter van de Europese Commissie Bar- roso nog met Poetin en de Oe kraïense president Porosjenko." Als alles tegenzit, kunnen de fo rensisch experts en onderzoekers echter pas na de winter weer aan de slag, aldus Middendorp. AMSTERDAM - Bijna vier weken na de vliegtuigcrash in Oekraïne zijn op Condoleance.nl, Condoleance- register.nl en Condolences.eu in totaal bijna 77.600 steunbetuigin gen achtergelaten voor de slachtof fers van vlucht MH17. Vooral de eerste dagen na de vliegramp kwa men honderden berichten per uur binnen. Inmiddels worden de onlineregisters nog maar één of enkele keren per dag onderte kend. Ze blijven voorlopig nog wel toegankelijk. Condoleance.nl telde gistermor gen 60.021 steunbetuigingen. Con- doleanceregister.nl had op dat mo ment 14.482 vliegrampgerelateer- de berichten in de database staan en op het Engelstalige Condolen ces.eu stonden 3078 deelnemin gen. Op die laatste internationale site zijn ook berichten achtergela ten in het Engels, Frans, Spaans, Japans en Lets. Op Condoleance.nl zijn nog nooit zo veel steunbetuigingen binnen gekomen in één register. Het zijn er iets meer dan voor voormalig 'koploper' André Hazes, die in 2004 overleed. Voor de volkszan ger zijn sindsdien 58.042 condo leances achtergelaten. Ook op Condolences.eu veroor zaakte de vliegramp een record aan de steunbetuigingen. Op Con- doleanceregister.nl vooralsnog niet: daar betreffen de meeste reacties (meer dan 40.000) de aan slag op Koninginnedag in 2009. Naast de online condoleanceregis ters zijn er ook enige herdenkings pagina's voor individuele slachtof fers. Veel gemeenten die slachtof fers te betreuren hebben, hebben een papieren condoleanceregister in het gemeentehuis. Op het Cats- huis in Den Haag ligt ook een con- doleanceboek. ENSCHEDE - Anders Nilsen wilde een zomerhit en kreeg hem ook. Zijn liedje Salsa Tequila is gisteren gekozen tot Zomerhit 2014 in de Zomerseso. Ook bij Qjmusic be landde het zomerse nummer on langs op nummer 1 in de Top 500 van de zomer. Bij Skyradio stond Summer van Calvin Harris op 1, maar die top 500 werd al begin juli uitgezonden, voordat Salsa Te quila de hitlijsten bestormde. Naar verluidt zou Anders Nilsen, een Noorse cabaretier, voor de grap alle ingrediënten voor een zo merhit in één liedje hebben ge mixt om te laten zien hoe makke lijk het is. Een accordeon, een saxofoon en een onzinnige Spaan se tekst en voila. Het refrein ver geet niemand: Salsa, tequila, cora- zon, cerveza, muy bueno; Salsa, te quila, corazón, cerveza, muy bue no. De coupletten gaan op deze tour: Las Ketchup, Desperado, Mallorca, si cortado; Corazon, La Bamba, arriba, Carlos Santana; Se lena Gomez, porque, Machete, en- chilasa; Uno, dos, tres, cuatro, To ny Montana. „Een zomerhit moet een zomers ritme hebben en het liefst in een taal die we niet verstaan", vertelt Martijn de Lange, bedenker van de Zomerseso. „Vaak zijn het ook eendagsvliegen." Vorig jaar stond echter Avici met Wake me up op nummer 1. Niet bepaald een een dagsvlieg en gewoon in het En gels. De Lange: „Hij was de uit zondering op de regel." www.pzc.nl/show In juni viel een metalen balustra de, behangen met liefdessloten, van de Pont des Arts, tegenover het Louvre. Amoureuzen van over heel de wereld hangen al zes jaar hangsloten aan de brug, vaak met hun namen of initialen erin gegra veerd. Al die sloten komen het erf goed in de stad niet ten goede, al dus het stadsbestuur. Maar om toeristen niet te verjagen, worden (nog) geen boetes uitgeschreven. Het hoort bij de stad die zich affi cheert als de stad van de verlief den. Wie het te pakken heeft, dient in Parijs drie verplichte nummers af te werken: 1. een ro mantische avondrondvaart op de Seine; 2. samen een sorbet wegle- pelen bij ijsmaker Berthillon ach ter de Notre Dame en 3. je reeds veelvuldig verklaarde liefde 'ver grendelen' met een hangslot je aan een brug. En dan de sleutel in de Seine gooien. Naar verluidt hangen er rond een miljoen sloten aan de diverse Pa- rijse bruggen. Vooral Pont de l'Archevêché (Notre Dame), Pont Alexandre III (Grand Palais) en de Pont des Arts zijn populair. DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 Kamer, onderzoek vliegramp in gevaar door Niels Klaassen Tweehonderd politiemensen en ze ven officieren van justitie zijn be zig met het strafrechtelijk onder zoek naar de ramp met MH17. Zij kunnen het rampgebied nu niet in. De Onderzoeksraad voor Veilig heid leidt het feitelijke onderzoek naar de toedracht Ook deze on derzoekers waren niet ter plekke. Bij de repatriëringsmissie is 3,5 vierkante kilometer uitgekamd van het totale zoekgebied van 60 vierkante kilometer. Lokale hulpdiensten doorzochten op ei gen houtje een groter gebied. Er zijn nu 176 'min of meer com plete' lichamen in Nederland. De Australische premier Tony Ab bott (links) sprak gisteren in Den Haag met premier Mark Rutte. De regeringsleiders benadrukten dat de repatriëring en het onderzoek op de rampplek snel moeten wor den hervat, foto Wiebe Kiestra/HH Inmiddels worden de onlineregisters nog maar één of enkele keren per dag ondertekend door Freke Remmers De zomerhit van dit jaar was snel klaar: een accor deon, een saxofoon en een onzinnige Spaanse tekst Parodieën op 'Salsa Tequila' PARIJS - De Franse hoofdstad start 'operatie selfie' in de hoop dat ver liefde stelletjes geen hangsloten meer aan bruggen over de Seine ketenen om hun liefde te vereeuwi gen. Enkele historische bruggen in Parijs bezwijken zowat onder de liefdesverklaringen van bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3