Worstelen met liefde en de dood ZOMERKRANT 3 De debuutroman Dansen in de hemel van Michael Pilar- czyk is het zomerboek van 2014. De schrijver was al bekend als dj van Radio 538 en Veronica. Maar door dit boek is hij ook als schrij ver doorgebroken in Nederland. Mishka Kamadev wordt in 1970 geboren in Polen, samen met zijn ouders vertrekt hij naar zijn oma in Nederland. Zijn ouders werken hard en daarom zorgt zijn oma voor hem. In Nederland maakt hij kennis met muziek. Meer heeft hij niet nodig om gelukkig te wor den. De opa van Mishka was een rijke man en de kleine Mishka hoopt later net zo rijk te worden als hem, door een wereldberoem de dj te worden. Op zijn 22e ontmoet hij zijn grote liefde Lisa di Angelo en niet lang daarna breekt hij door als 'The God of House Music'. Ze leven samen in een roes en rei zen de wereld over. Maar hun mooie leven wordt bruut ver stoord als Lisa steeds zieker wordt door de ziekte Cystic Fibrosis. Mishka krijgt steeds meer moeite om Lisa trouw te blijven. En ook zijn zakelijke leven kent tegensla gen. Lukt het Mishka ondanks al le ellende weer een balans te vin den in zijn leven? Door de beeldende schrijfstijl van Michael Pilarczyk leest het boek makkelijk weg. En ondanks het se rieuze onderwerp maakt hij wel gebruik van humor en sarcasme. de vissen. „Maar zo spannend zijn ze ei genlijk niet, want als ik mijn hand in het aquarium steek gebeurt er niets. Dat komt ook omdat ze nu niet in een grote groep zijn. Als dat wel zo is en ze voelen zich bedreigd, dan worden ze pas gevaar lijk." Een ander aquarium is gevuld met koraal. „Koralen zijn geen planten maar diertjes. Vissen vinden hun schuilplaats in het koraal." Joey geeft nog een tip over het koraal: „Als je ooit gaat duiken, wees er dan voorzichtig mee, want koraal groeit niet snel aan." De vissen krijgen drie keer per week te eten. „Als ze gevoerd moeten worden, doe ik dat altijd tijdens een rondleiding. Mensen vinden dat leuk en het geeft wat extra's aan de rondleiding." De tarbot is een speciale vis volgens Joey. „Eerst zwemt hij normaal, later gaat hij zij waarts zwemmen en groeit zijn rechter oog naar de andere kant. Hierdoor wordt het een platvis." De Oceantank is het aquarium met de grootste vissen. Zeebaars, pijstaartroggen, kabeljauw en haaien vullen het grootste Zo spannend zijn ze niet Als ik mijn hand in het aquarium steek, gebeurt er niets. aquarium. „Eén van de kabeljauwen is blind, dat kun je zien door het vliesje van staar dat over zijn oog is gekomen", ver telt Joey. In het arsenaal is nog veel meer te beleven zoals de potvis-expo, scheeps- kade en kombuis, een schipbreuksimula tor, piraten anno nu, restaurant en een uitkijktoren. Bij de piraten anno nu krijg je een beeld van de problemen rond piraterij in het zeegebied bij Somalië. De Koninklijke Ma rine is sinds 2009 betrokken bij de bewa king van de koopvaardijschepen daar. Een boot van de piraten staat tentoonge steld en met videobeelden wordt duide lijk gemaakt hoe het er vandaag de dag aan toe gaat. De uitkijktoren wordt door de piraten in het Arsenaal het kraaiennest genoemd. De toren is 65 meter hoog en toeganke lijk met de lift. Bovenin heb je een uit zicht over Vlissingen en de Westerschel- de. „Het is wel hoog, maar je kunt daarom ook heel ver kijken. Je ziet huisjes, zeilbo ten en de zee", zegt de zevenjarige Suzan ne. „Ik zie ook nog een haai", zegt haar broer, wijzend naar de kunstof haai voor de ingang van het Arsenaal. DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 door Vera van der Haven Dansen in de Hemel is voor 19,95 te koop in de winkels. m Omslag Dansen in de Hemel van Michael Pilarczyk. komen mooie vissen tegen De Oceantank bij het Arsenaal in Vlissingen. foto's Arsenaal Joey Eijkelhof, bioloog Het Arsenaal in Vlissingen is dagelijks geo pend. Voor meer informatie, openingstijden en entreeprijzen: www.arsenaal.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39