F Zo 2 en 3 n Kunst en koffie in Bethiehemkerk Vakantiegangers zoeken heil elders Hotspot Op de kermis in Goes komen veel toeristen voor de snelle attracties, maar ook voor het snoepgoed en de meisjes is belangstelling. Piraten komen op zee de mooiste vissen tegen Een strop voor natuur en a toerisme Zon en wolken, Kleine kans op een bui Windkracht: 5 Neerslag: o tot 2 mm e attracties zijn al volop in beweging als Lysanne de Groot en Sharon Traas bij het munten schuiven staan. „Het is een heel ver slavend spelletje. Elke keer lijkt het als of de munten gaan vallen. Dus bij elk muntje dat ik er in stop, hoop ik dat ik er weer veel munten voor terugkrijg", zegt Lysanne. Aan de andere kant van de markt zit de familie Tiggelman voor een attractie te wachten. Ze zijn op vakantie in Wemel- dinge en kwamen een bord tegen van de kermis in Goes. „Ik wil nog in heel veel attracties en dan vooral die span nend zijn en heel hard gaan, zoals de Breakdance", vertelt de achtjarige Joëlle Tiggelman. „De dag is pas geslaagd als ik in alle leuke dingen ben geweest", zegt haar zus Kimberley. Op de kermis wordt gedurende de dag steeds drukker en veel mensen kopen iets lekkers voor tussendoor. Ook Joost Groeneveld en Nick Eversdijk uit Goes lopen met een grote suikerspin rond voordat ze weer in een attractie gaan. „We gaan elk jaar naar de kermis en dan ook bijna elke dag, maar de eerste dag is het leukst om dat alles nog spannend is", zegt Joost. „Straks gaan we waarschijnlijk in de Booster. Dit jaar zijn we er nog niet in geweest, maar hopelijk gaat het dit keer beter dan vorig jaar. Toen liep deze at tractie vast terwijl wij erin zaten. We hebben toen twintig minuten vast geze ten, maar het voelde wel als een uur", vertelt Nick, terwijl hij de suikerspin met zijn vriend deelt. „Maar behalve voor het eten en de attracties komen wij ook om meisjes te versieren." Nederlandse vakantiegan gers zoeken massaal hun toevlucht in zonnige va kantieoorden. Nu het met bakken uit de hemel komt, wordt online plotseling 20 tot 30 procent meer op zonbestemmingen gezocht dan een week geleden, schrijft Me tro. Beoordelingswebsite Zoover concludeert op basis van zoekge- gevens van vakantiegangers dat Uirkije, Tunesië, Spanje, Grieken land en Zuid-Frankrijk favoriet zijn. „We kunnen rustig spreken van een run op zonvakanties", al dus een woordvoerder. De websi te verwacht dat de interesse voor zontripjes nog wel even zal aan houden, vanwege de vakantiegan gers die nu in het noorden en midden van Frankrijk zitten. 12 augustus 2014 De kermis in Goes, foto Izaak Verkeste De eerste dag is het leukst door Vera van der Haven De Bethiehemkerk in Scharendij- ke is morgen tussen 13.30 en 16.00 uur open voor koffie en kunst. Ook op donderdag en zaterdag gebeurt dat tot en met 30 augustus. Er is onder meer een expositie van doopjurken te zien met bijzondere exemplaren van verbandgaas en van een gevonden parachute. In de Hoek steen naast de kerk zijn schilderijen te zien van Marian Gaanderse en Letty Rietveld. O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37