Eindelijk eerste plek Van 't Westende SPORT 31 xteóerland 1 Feyenood gaat eerst naar Kiev De Europese voetbalbond Uefa heeft de volgorde van de duels van Feyenoord te gen Zorja Loehansk omge draaid. De club uit Rotter dam begint nu op donder dag 21 augustus met een uit wedstrijd aan de dubbele ontmoeting in de Europa League. Een week later is de return in De Kuip. Feyenoord voetbalt het uit- duel niet in Loehansk, gele gen in het onveilige oosten van Oekraïne, maar in Kiev. Rory Mcllroy wint PGA Championship De Noord-Ierse golfer Rory Mcllroy heeft het PGA Championship op zijn naam gebracht. De Noord-Ier her pakte zich tijdens de laatste major van het jaar net op tijd met een laatste ronde van 68 slagen (drie onder par). Daarmee bleef hij de Amerikaan Phil Mickelson en de Zweed Henrik Stenson nipt voor in de eind stand. Joost Luiten eindigde in de middenmoot. lljoemzjinov blijft voorzitter Fide Kirsan lljoemzjinov blijft nog vier jaar voorzitter van de internationale schaakfe deratie Fide. Bij de verkie zing gisteren in Tromsö kreeg de ex-president van de Russische republiek Kalmukkië de voorkeur bo ven oud-wereldkampioen Garri Kasparov. Op lljoemzj inov, sinds 1995 in functie, stemden no afgevaardigden, op Kasparov zestig onder wie de Nederlander Her man Hamers. In eerste instantie had Van 't Westende er niet zo veel vertrou wen in toen hij het blauwe doffer- tje in het luchtruim zag verschij nen. „Hij kwam om acht minuten over twaalf, uit de verkeerde rich ting en had ook nog een keer wei nig trek om zich te laten klokken. Hij vloog nog een rondje voordat hij op de plank landde. Achteraf gezien heeft hij het goed gedaan", vertelt de 59-jarige Van 't Westen de. De duivenmelker uit Kwadendam me verloor in 2011 alles bij een brand op de boerderij aan de Zwaakse Weel. „Ik kon opnieuw beginnen, maar dat is aardig ge lukt." Hij pakte dit seizoen al twee keer een tweede provinciaal op dag- fondconcoursen met oude dui ven. Een eerste was er nog niet bij. Nu dus een snelste van Zee land, de eerste keer in zijn car rière. De winnende blauwe doffer was één van de 23 doffers en dui- vinnen die Van 't Westende voor dit concours had ingekorfd. Het werd een concours vanuit Breuil le Vert, terwijl Pont St.Maxence op de kalender stond. De weersomstandigheden waren in Pont St. Maxemce van dien aard dat men besloot te vertrek ken naar Breuil le Vert. Zaterdag begint met Meaux het midfondseizoen voor de jonge duiven en ook de natoer voor oude en jonge duiven met Quie- vrain als lossingsplaats. Op de ka lander prijkt tevens op 5 septem ber de overnacht vanuit Limoges. Er wordt gestreden om de Jaap Brasser wisseltrofee. Hij kwam uit de verkeerde richting en had ook weinig trek om zich te laten klokken Legia wil via CAS alsnog door in CL Legia Warschau geeft de strijd om een plaats in de laatste voorronde van de Champions League niet op. De Poolse club wil via het sporttribunaal CAS afdwin gen dat de Uefa de beslis sing om de club uit te slui ten van de Champions Lea gue herziet vanwege het op stellen van een geschorste speler. De club pleit voor een boete in plaats van uit sluiting. Cötz met Oranje wereldkampioen Bob Götz uit Vlissingen is met het Nederlandse elek- trisch-hockeyteam wereld kampioen geworden in Mün- chen. In de finale was Oran je met 1-0 te sterk voor Bel gië. In de poule bleef Neder land ongeslagen met een 21-0-zege op Australië als uit schieter. In de halve finale was Finland met 5-1 de klos. Bob Götz is lid van Sport club Gehandicapten Beve land (SGB). DINSDAG 12 AUGUSTUS 2014 ROTTERDAM LOUISVILLE TROMSÖ i Nederlandse kanshebbers op eremetaal zijn er dit EK atletiek in overvloed. Dafne Schippers (linksboven) op de 100 meter, 200 meter en de estafette, Nadi- ne Broersen (rechtsboven) op de zevenkamp, Sifan.Hassan (linksonder) op de 1500 meter en 5000 meter en Churandy Martina (rechtsonder) net als Schip pers op de 100 meter, 200 meter en de estafette, foto's VI Images door Fred Rabout KWADENDAMME - Een blauw doffer- tje van Johan van 't Westende uit Kwadendamme was zaterdag de snelste van Zeeland bij het vitesse- concours vanuit Breuil Ie Vert. Met een snelheid van 1754 meter per minuut overbrugde hij de 253 kilo meter. Breuil le Vert met 6501 jonge dui ven: Samenspel 1 (1691 m/m): 1. P. Gernaert&Zn, 2,3,4. T. de Jonge, 5,8. M. Buijsse, 6. A. Gernaert, 7. W. Daan- Johan van 't Westende sen, 9,10. A. van Oeffelen. Samenspel 2 (1731 m/m): 1. B. Her man, 2,4,5. Gebr. Scheele, 3,6,7,8. PP. De Poorter, 9,10. Comb. Derycke/Schieman. Samenspel 3 (1740 m/m): 1,6. Comb. E&M. Kint, 2. G. Vioen, 3. E. van Acker&Zn, 4. J. Verheyden, 5. P. d 'Hondt, 7. R. v.d. Bilt, 8. C. Dehulsters, 9. W. van Houte, 10. A. Mattens. Samenspel 4 (1754 m/m): 1,9. Joh. van 't Westende, 2,10. H. Koks, 3. Comb, de Kooning, 4. A. Bustraan, 5,6,8. Comb. Traas, 7. H. de Vos. Samenspel 5 (1715 m/m): 1. Comb, v.d. Dries, 2,8. J. Dekker, 3,4,6. P. Neels, 5,9,10. D. de Voogd, 7. H. Kos ten. Samenspel 6 (1730 m/m): 1. A. Scherpenisse, 2. JJ. Bolier, 3,4,6,8,9. C. Moeliker, 5. M. Laban, 7,10. Comb. Fonteyne/Walpot. Samenspel 7 (1686 m/m): 1 ,2,4,6. C. Schroevers, 3,9. Joh. van Belzen&Zn, 5,7,8. Comb. J&K. van Belzen, 10. JP. Hage. WARSCHAU MÜNCHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31